Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Податок на виведений капітал — знищити через компрометацію

[16:15 26 августа 2020 года ] [ Бизнес Цензор, 26 августа 2020 ]

“Слуги” пропонують запровадити хибну конструкцію, коли “витрати компанії одночасно формують її дохід, якій потрібно оподатковувати”.

Коли Президент України 30 червня 2020 року провів перше засідання Національної ради реформ, там була представлена попередня версія законопроєкту про податок на виведений капітал (далі — ПнВК).

Президент прокоментував цей документ, заявивши, що “якщо ми запроваджуємо податок на виведений капітал, то запроваджуйте. Запроваджуйте — і все. Якщо він поліпшує життя людей — треба запроваджувати. Без цих “вправо”, “вліво”, “трішки”, “спробуємо”.

Зазначене підтвердив голова виконкому Нацради реформ Міхеіл Саакашвілі: “Замість податку на прибуток, який абсолютно корупційний, упроваджується податок на виведений капітал — це підтримав президент Зеленський. І він сказав дуже чітко: жодних півзаходів і жодних половинчастих рішень — потрібно допомогти українській економіці”. Дуже чітка та прозора позиція.

Але, окремі політики чомусь на це не звернули уваги й 10 серпня з’являється законопроєкт одразу від трьох впливових депутатів політичної партії “Слуга народу”, що робить спробу запровадження ПнВК лише для однієї сфери економіки — індустрії інформаційних технологій (законопроєкт № 3933-1).

Те, що потрібно запроваджувати для всіх українських компаній, пропонують лише декільком сотням.

На цьому несподіванки не закінчуються. ІТ-компаніям, що перейдуть на так званий особливий режим оподаткування доходів, пропонується сплачувати 18% податку з будь-яких платежів на адресу платників єдиного податку, пряма цитата:

“135.2.1. База оподаткування визначається як сума:

135.2.1.16. коштів та/або вартості майна, виплачених (переданого) у зв'язку з придбанням товарів, робіт, послуг у неплатника податку, що перебуває на спрощеній системі оподаткування”.

Що означає така конструкція?

По-перше, виплати ІТ-компанії на адресу суб’єктів спрощеної системі оподаткування, обліку та звітності прирівняно до “злочинних”, їх потрібно додаткового оподатковувати як перерахування коштів, наприклад, на офшори.

По-друге, запроваджується хибна конструкція, коли “витрати компанії одночасно формують її дохід, якій потрібно оподатковувати”.

Нагадаю, що за логікою податку на прибуток підприємств об’єктом оподаткування є виключно прибуток, “який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування” (пп. 134.1 ПКУ), тобто витрати не повинні підлягати оподаткуванню.

По-третє, зрозуміло, що податок в розмірі 18% є прихованою забороною на операції з платниками єдиного податку, тобто запропонована у 3933-1 модель руйнує діючу перевірену та успішну систему взаємодії на ІТ-ринку.

Таким чином, проєкт 3933-1 є своєрідним “патентованим провокатором”, що виконує одразу декілька політичних завдань:

  • в імітаційний спосіб запроваджує з 2021 року майже нікому не потрібний у такому вигляді податок на виведений капітал, досягаючи формального виконання завдання Президента України;

  • дестабілізує один з єдиних успішних секторів економіки, що витягує країну з економічної прірви — індустрію інформаційних технологій;

  • розпочинає прихований наступ на спрощену систему оподаткування.

Якщо не можеш перемогти хорошу ідею — скомпрометуй її!

В'ячеслав ЧЕРКАШИН, старший аналитик ISET (Інститут соціально-економічної трансформації)

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.