Відповідне розпорядження видав вчора, 2 вересня, Денис Пушилін, очільник так званої ДНР, яка визнана в Україні терористичною організацією.
Ділянка розташована в районі перетину проспекту Карпова та вулиці Новосибірської в Кальміуському районі Маріуполя.
Це територія Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча (компанія Метінвест).
Російські пропагандистські видання вже розповсюдили тексти під заголовками “Скоро в Мариуполе появится новый завод”.
Що не так з цією заявою — читайте.
Хто такий Прудніков
Андрєй Прудніков — російський бізнесмен. В російських відкритих реєстрах зазначається, що він досить успішний — за минулий рік заробляв 30 млн рублів щомісячно.
У бізнесі 22 роки. Заснував 5 компаній (остання як раз і є маріупольський завод, якого по факту не існує), і в кожній — він директор. Чи можливо одночасно успішно керувати металургійним заводом, заводом з виробництва нафтогазового обладнання, двома будівельними компаніями та юридичною? Мабуть, так, якщо призначати ефективний менеджмент. Але якщо одночасно особисто бути директором у всіх своїх компаніях, то, мабуть, ні.
Якщо тільки компанії ці — реальні, а не такі, як ТОВ “Маріупольський металургійний завод”, який Прудніков заснував в 2023 році з уставним капіталом 10 млн рублів. Цей завод існує тільки на паперах і насправді не веде господарчої діяльності.
Не має працівників в штаті (за даними російських реєстрів, там працює одна особа — Прудніков Андрєй Ніколаєвіч).
Цікава деталь. Російські загарбники в 2023 році призначили Пруднікова директором маріупольського заводу “Азовелектросталь”.
Це підприємство знаходиться поруч з тією ділянкою, яку терористи виділили під будівництво нового електросталеплавильного заводу. Тобто директор вже існуючого, хоча і пошкодженого під час бойових дій заводу, хоче побудувати поруч ще один завод.
І це викликає багато питань. Бо з одного боку, через брак енергетичних потужностей вони не змогли запустити навіть той завод, який є в розпорядженні окупантів, з іншого — хочуть побудувати ще один, не менш енерговитратний.
Тож питання залишається відкритим. А найбільш вірогідною відповіддю на нього видається така: інвестиційний проєкт “маріупольський металургійний завод” був створений не для розвитку бізнесу, а для освоєння російських державних грошей, бо єдиним інвестором в Російській Федерацій після початку повномасштабної війни і введення санкцій залишається сама держава.
Чи можливе зараз будівництво електросталеплавильного заводу, скільки часу це може забрати?
З таким питанням ми звернулися до експертів у металургії. На умовах анонімності нам пояснили, що в найближчій перспективі Російська Федерація не здатна побудувати електросталеплавильний завод ані у Маріуполі, ану будь де на своїй суверенній території.
Основна причина — відсутність технологій та обладнання.
“Російська Федерація не виробляє обладнання для такого типу виробництва. Вона могла б його придбати, але його виробляють в країнах, які наклали санкції на РФ, наприклад, в Італії.
Тому якщо б росіяни заявили, що хочуть побудувати доменні печі, в це ще можна було б повірити. А електросталеплавильні — ні”.
На думку експерта, можливо років через десять, у разі якщо будуть пом’якшені санкції, їй і продадуть обладнання для електросталеплавильних печей. В нинішніх умовах такого не станеться.
До речі, будівництво однієї електросталеплавильної печі триває 3-3,5 роки (не заводу, а тільки однієї печі). Тож пропагандисти сильно поквапилися заявити, що “скоро в Маріуполі з’явиться новий металургійний завод”.
Что скажете, Аноним?
[17:05 16 сентября]
[12:05 16 сентября]
[09:30 16 сентября]
18:40 16 сентября
18:30 16 сентября
18:20 16 сентября
18:10 16 сентября
17:50 16 сентября
17:40 16 сентября
17:30 16 сентября
17:20 16 сентября
[14:35 10 сентября]
[10:45 20 августа]
[09:05 07 августа]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.