Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Окупанти хочуть побудувати в Маріуполі новий завод на території ММКІ. Що про це відомо

[07:20 04 сентября 2024 года ] [ 0629.com.ua, 3 вересня 2024 ]

Майже 600 тисяч квадратних метрів землі на території, що належить Маріупольському металургійному комбінату імені Ілліча, окупанти безкоштовно віддали особі на ім’я Прудніков Андрєй Ніколаєвіч під будівництво електросталеплавильного заводу.

Відповідне розпорядження видав вчора, 2 вересня, Денис Пушилін, очільник так званої ДНР, яка визнана в Україні терористичною організацією.

Окупанти хочуть побудувати в Маріуполі новий завод на території ММКІ. Що про це відомо, — ФОТО, фото-1

Ділянка розташована в районі перетину проспекту Карпова та вулиці Новосибірської в Кальміуському районі Маріуполя.

Це територія Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча (компанія Метінвест).

Окупанти хочуть побудувати в Маріуполі новий завод на території ММКІ. Що про це відомо, — ФОТО, фото-2

Російські пропагандистські видання вже розповсюдили тексти під заголовками “Скоро в Мариуполе появится новый завод”. 

Що не так з цією заявою — читайте.

Хто такий Прудніков

Андрєй Прудніков — російський бізнесмен. В російських відкритих реєстрах зазначається, що він досить успішний — за минулий рік заробляв 30 млн рублів щомісячно.

Окупанти хочуть побудувати в Маріуполі новий завод на території ММКІ. Що про це відомо, — ФОТО, фото-3

У бізнесі 22 роки. Заснував 5 компаній (остання як раз і є маріупольський завод, якого по факту не існує), і в кожній — він директор. Чи можливо одночасно успішно керувати металургійним заводом, заводом з виробництва нафтогазового обладнання, двома будівельними компаніями та юридичною? Мабуть, так, якщо призначати ефективний менеджмент. Але якщо одночасно особисто бути директором у всіх своїх компаніях, то, мабуть, ні.

Якщо тільки компанії ці — реальні, а не такі, як ТОВ “Маріупольський металургійний завод”, який Прудніков заснував в 2023 році з уставним капіталом 10 млн рублів. Цей завод існує тільки на паперах і  насправді не веде господарчої діяльності.

Окупанти хочуть побудувати в Маріуполі новий завод на території ММКІ. Що про це відомо, — ФОТО, фото-4

Не має працівників в штаті (за даними російських реєстрів, там працює одна особа — Прудніков Андрєй Ніколаєвіч).

Окупанти хочуть побудувати в Маріуполі новий завод на території ММКІ. Що про це відомо, — ФОТО, фото-5

Цікава деталь. Російські загарбники в 2023 році призначили Пруднікова директором маріупольського заводу “Азовелектросталь”.

Це підприємство знаходиться поруч з тією ділянкою, яку терористи виділили під будівництво нового електросталеплавильного заводу. Тобто директор вже існуючого, хоча і пошкодженого під час бойових дій заводу, хоче побудувати поруч ще один завод.

Окупанти хочуть побудувати в Маріуполі новий завод на території ММКІ. Що про це відомо, — ФОТО, фото-6

І це викликає багато питань. Бо з одного боку, через брак енергетичних потужностей вони не змогли запустити навіть той завод, який є в розпорядженні окупантів, з іншого — хочуть побудувати ще один, не менш енерговитратний.

Тож питання залишається відкритим. А найбільш вірогідною відповіддю на нього видається така: інвестиційний проєкт “маріупольський металургійний завод” був створений не для розвитку бізнесу, а для освоєння російських державних грошей, бо єдиним інвестором в Російській Федерацій після початку повномасштабної війни і введення санкцій залишається сама держава.

Чи можливе зараз будівництво електросталеплавильного заводу, скільки часу це може забрати?

З таким питанням ми звернулися до експертів у металургії. На умовах анонімності нам пояснили, що в найближчій перспективі Російська Федерація не здатна побудувати електросталеплавильний завод ані у Маріуполі, ану будь де на своїй суверенній території.

Основна причина — відсутність технологій та обладнання.

“Російська Федерація не виробляє обладнання для такого типу виробництва. Вона могла б його придбати, але його виробляють в країнах, які наклали санкції на РФ, наприклад, в Італії. 

Тому якщо б росіяни заявили, що хочуть побудувати доменні печі, в це ще можна було б повірити. А електросталеплавильні — ні”.

На думку експерта, можливо років через десять, у разі якщо будуть пом’якшені санкції, їй і продадуть обладнання для електросталеплавильних печей. В нинішніх умовах такого не станеться.

До речі, будівництво однієї електросталеплавильної печі триває 3-3,5 роки (не заводу, а тільки однієї печі). Тож пропагандисти сильно поквапилися заявити, що “скоро в Маріуполі з’явиться новий металургійний завод”. 

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.