Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Несу той чорний день у собі”. Керівник ізраїльської розвідки подав у відставку через провал перед нападом ХАМАС

[07:20 23 апреля 2024 года ] [ BBC News Україна, 22 квітня 2024 ]

Керівник ізраїльської воєнної розвідки подав у відставку, заявивши, що бере на себе відповідальність за провал, пов'язаний з неготовністю країни до нападу ХАМАС, що стався 7 жовтня 2023 року.

 У своєму рапорті він написав, що під його керівництвом розвідка “не впоралася із дорученими їй завданнями”.

“Я несу той чорний день в собі день за днем і ніч за ніччю з того часу, — написав генерал-майор Аарон Галіва. — Я нестиму жахливий біль війни у собі назавжди”.

Він також закликав створити державну комісію, яка “могла б провести детальне, глибоке і всеохопне розслідування усіх факторів та обставин, які призвели до цих тяжких подій”.

“Все, що я робив під час моєї служби у Силах оборони Ізраїлю, було заради народу Ізраїлю та держави Ізраїль”, — написав керівник розвідки.

У ізраїльських Силах оборони заявили, що генерал-майор Аарон Галіва попросив про звільнення “з огляду на його відповідальність як керівника розвідувального відомства за наслідки подій 7 жовтня”. Там також повідомили, що генерал піде на пенсію після того, як йому знайдуть заміну.

напад 7 жовтня

Автор фото REUTERS

Бойовикам ХАМАС вдалося на мотоциклах протаранити укріплення на кордоні сектору Газа, підбити або захопити ізраїльську техніку, і забезпечити одночасний пуск сотень ракет по території Ізраїлю

Аарон Галіва — перший високопосадовець, який залишить посаду після нападу, який виявився найстрашнішим для Ізраїлю за всю історію існування країни.

Ізраїльські військові та розвідники пропустили або проігнорували численні попередження перед тим, як сотні бойовиків ХАМАС прорвалися через кордон із сектором Газа і посеред дня напали на ізраїльські громади, військові бази та місце, де проходив музичний фестиваль.

За ізраїльськими даними, під час того нападу близько 1200 ізраїльтян, а також іноземців були вбиті. Більшість з них — цивільні. Ще 253 людей бойовики захопили як заручників і доправили до Гази.

напад 7 жовтня
Автор фото Х
На одному з відео, яке ВВС вдалося підтвердити, видно, як у Бе'єрі бойовики ХАМАС ведуть по вулиці захоплених цивільних заручників-ізраїльтян без взуття

 

Ізраїль відповів однією з найпотужніших атак на Газу, метою якої оголосив знищення ХАМАС та звільнення заручників.

У результаті загинули близько 34 тисяч палестинців — переважно жінки та діти, це — дані, які називають у палестинських органах, що працюють на територіях, підконтрольних ХАМАС.

Відставку генерала Галіви очікували, адже вже через 10 днів після нападу ХАМАС він заявив, що бере на себе повну відповідальність за провали розвідки під його керівництвом.

Про відповідальність заявляли і начальник Генштабу Сил оборони Ізраїлю генерал-лейтенант Герці Галеві, і голова Служби загальної безпеки Ізраїлю Ронен Бар. Але вони вирішили продовжити службу на час операції в Газі.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що “усі мають дати відповіді, включно зі мною”, відмовившись водночас брати на себе пряму відповідальність за провал із передбаченням нападу.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.