Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Непоправні втрати. Скільки працівників найбільших компаній України забрала війна

[09:30 18 мая 2022 года ] [ Forbes-Украина, 17 травня 2022 ]

Forbes зібрав дані щодо людських жертв, які понесли найбільші роботодавці країни — компанії, де працює понад 10 000 співробітників

Головний наш актив — люди”. Цю фразу можна почути майже в кожному інтервʼю CEO та власників бізнесу. Війна сильно руйнує цей актив: співробітники гинуть. Не тільки ті, хто зі зброєю боронить Україну, а й працівники, які залишились виконувати свою цілком цивільну роботу. Щоб оцінити масштаб втрат, ми опитали роботодавців, які мають понад 10 000 працівників.  

Короткі висновки: за попередніми даними, майже 200 людей втратили девʼять великих компаній (“Метінвест” не зміг надати дані, бо не знає про долю великої кількості співробітників — мешканців Маріуполя). Понад половина втрат припадає на “Укрзалізницю”. На відміну від більшості компаній, тут чимало співробітників загинули на робочому місці.   

У середньому кожен двадцятий працівник великих компаній пішов до ЗСУ або ТрО. Найбільший відсоток мобілізованих серед працівників “Інтерпайп” Віктора Пінчука — понад 9%, найменший у McDonaldʼs Україна — близько 2%. 

Бізнес неохоче надає дані про людські втрати, з 24 компаній зі штатом понад 10 000 людей відповіді надали лише дев’ять. Дякуємо за відкритість.  

Непоправні втрати. Скільки працівників найбільших компаній України забрала війна /Фото 1

“Укрзалізниця”

Кількість працівників — 234 000 

Залучено до лав ЗСУ (з 24.02) — 7300

Загинули внаслідок війни — 118

“Укрзалізниця” — найбільший роботодавець країни. Її досі називають напіввійськовою компанією, але це скоріше історичний шлейф з часів раннього Радянського Союзу, коли залізниця була військовою організацію (демілітаризація відбулась 1955 року). Але навіть цивільна “Укрзалізниця” заплатила найбільшу ціну — 118 її працівників загинуло і понад 130 отримали поранення. На відміну від більшості компаній, УЗ втрачає не тільки тих працівників, які залучені до лав ЗСУ чи тероборони. 

Співробітники гинуть на роботі: інфраструктура УЗ — пріоритетна мішень для російських ракетних ударів. Компанія не розкриває, скільки загинуло на роботі, але за перший місяць війни загинули 54 залізничники, розповідав Forbes голова УЗ Олександр Камишін.

Кількість працівників 〜100 000

Залучено до лав ЗСУ — 3000

Загинули внаслідок війни — н. д.

Металургійний бізнес — основа бізнес-імперії Ріната Ахметова. І війна болюче вдарила по ньому, українські активи втратили 84% своєї вартості (детальніше про справи металургійного бізнесу Ахметова читайте у цій статті Forbes). Два найбільших заводи групи в оточеному Маріуполі — “Азовсталь” майже зруйнована, рівень ушкоджень ММК ім. Ілліча достеменно невідомий, як не знає компанія і про те, скільки її співробітників загинуло у місті Марії.

“На жаль, велика кількість співробітників “Метінвесту” зараз знаходяться на окупованій території та у Маріуполі. У компанії немає достовірної інформації щодо поточного стану всіх співробітників (окрім тих, хто зміг виїхати або був евакуйований компанією з місць бойових дій та зареєструвався через кол-центр), — йдеться у відповіді пресслужби “Метінвесту”. — Тому дані щодо загиблих і травмованих співробітників поки не підлягають розголошенню”.

З останніх “смертельних” новин: 3 травня під час обстрілу Авдіївки загинули вісім співробітників “Метінвесту”, 18 поранені.

Кількість працівників — 74 000 (до 24.02 — дані компанії)

Залучено до лав ЗСУ ~ 2000

Загинули внаслідок війни — 33 

Найбільший продуктовий ритейлер країни мав до війни понад 1300 магазинів. Війна “зачинила” і зруйнувала майже шосту частину, 200 магазинів на кінець квітня не працювали. АТБ краще за інших впорався з проблемами “воєнної” логістики, у супермаркетах навіть у прифронтовій зоні були базові продукти, тому для багатьох українців АТБ став магазином “останньої надії”.

Частина співробітників АТБ не встигла чи не захотіла виїжджати з небезпечних регіонів. 20 цивільних співробітників АТБ загинули від російської зброї, 29 було поранено. Понад 2000 людей зі штату мережі пішли захищати країну, на жаль, 13 з них загинуло, 35 поранено. 

Кількість працівників — 25 325 (37 900 по групі компаній)

Залучено до лав ЗСУ — 1821 

Загинули внаслідок війни — 14 

 

Кількість працівників — 32 000 (до 24.02 — дані компанії)

Залучено до лав ЗСУ — 1800

Загинули внаслідок війни — 9

У “Нової пошти” кожен 18-й співробітник (5,6%) пішов до ЗСУ чи ТрО. У “Нової пошти” є власний герой війни — Євген Казіміров, менеджер мережі партнерських відділень у Хмельницькій області. Льотчик запасу, він у перший день війни пішов у воєнкомат. 2 березня прийняв повітряний бій біля села Довбиш Новоград-Волинського району. Його літак було підбито, він і напарник загинули. Нагороджений Орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Кількість працівників — 22 000

Залучено до лав ЗСУ — 1829 

Загинули внаслідок війни — 6

Кожен дванадцятий з 22 000 працівників АМКР пішов захищати країну. Шестеро з них не повернулися, стільки ж отримали поранення. 

Мобілізація значної частини чоловічого персоналу не зупинила виробництво. Їхнє місце на найбільшому металургійному комбінаті Україні зайняли жінки. “Наші жінки пройдуть усі випробування з гідністю. Зараз у кожного і кожної — свій фронт”, — цитує пресслужба АМКР слова дозувальниці агломераційного цеху №3 Юлії Клочко.

“Укртелеком” 

Кількість працівників ~11 000 

Залучено до лав ЗСУ — 337 

Загинули внаслідок війни — 5 

Звʼязок під час війни — критична потреба. Загарбники навмисно руйнують лінії комунікацій. Оператори звʼязку докладають надзусиль, щоб повернути інтернет і телефонію. Часто з ризиком для власного життя. “Прибувши на місце, аварійники оператора не змогли відновити лінію одразу, адже місце пошкодження потрапило під постійні ворожі обстріли, а на полі був знак “Міни”. Це досить типова історія для компанії. У випадку “Укртелекому” опинитися серед “заброньованих” співробітників — зовсім не означає бути у безпеці. Наразі “Укртелеком” забезпечує інтернет-доступ у 86% населених пунктів України, покритих мережею оператора. Ремонтні бригади продовжують працювати. 

Із 55 співробітниками втрачено звʼязок.

 

Кількість працівників — 10 400 

Залучено до лав ЗСУ — 768 

Загинули внаслідок війни — 4 

Металургійний (трубно-колесний) бізнес Віктора Пинчука делегував у ЗСУ кожного тринадцятого працівника. У компанії кажуть, що піклуються про кожного з них. Співробітники піар-департаменту розподілили між собою всіх мобілізованих колег, тримають звʼязок, збирають заявки, що потрібно. Компанія забезпечила своїх бійців бронежилетами, аптечками, турнікетами, раціями, тепловізорами (все за потребою).  

Наразі четверо з мобілізованих інтерпайпівців загинули, ще пʼятеро зникли безвісти. “Інтерпайп” — єдина компанія, яка надала імʼя загиблих: Віталій Горбенко, 34; Олександр Олійник, 42; Дмитро Нестеренко, 29; Євген Бондаренко.  

Кількість працівників ~ 10 400 

Залучено до лав ЗСУ ~ 200 

Загинули внаслідок війни — 4 (8 зникли безвісти) 

Редакція Forbes висловлює співчуття родинам і близьким загиблих захисників України та жертвам російської агресії.    

Катерина ШАПОВАЛ, Денис КАЦИЛО, Борис ДАВИДЕНКО, Володимир ЛАНДА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.