Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Кравчук побоїться захищати українську мову

[07:48 21 августа 2012 года ] [ Комментарии, 21 августа 2012 ]

ля об´єднання суспільства потрібно виконати всього чотири пункти.

Комісія Богатирьової-Кравчука пообіцяла розробити аж два закони для покращення ситуації з українською мовою. Для чого потрібно відразу два закони — загадка. Єдина логічна відповідь, яку озвучить свого часу Ківалов чи Колесниченко, може звучати приблизно так: “На захист української мови є аж два закони, тоді як російську захищає всього один”.

Насправді ж “Коментарі”, провели експертне опитування і дійшли висновку, що є всього чотири пункти, які слід оформити в закон, і всі питання, які зараз розколюють суспільство, будуть зняті. Звичайно — цими пунктами будуть незадоволені. Але для цього держава повинна включити свою агітмашину і донести до суспільства один єдиний месидж — ми пішли на зустріч російськомовному українцю і якщо ми хочемо зберегти єдину державу, потрібно встановити правила гри, які б об’єднували нас. Тим більше ніякого приниження прав наступні тези не несуть.

1. Кожен держслужбовець (за винятком робітничих професій та обраних посад) має скласти іспит на знання української мови.  Іспит варто перездавати раз на 5-7 років. Цей пункт потрібен для того, щоб кожна людина, яка звертається до чиновника державною мовою, мала право отримати відповідь державною мовою.

2. Переписка місцевих органів влади з центральними органами влади має вестися виключно державною мовою. В іншому випадку ситуація призведе до абсурдних ситуацій, коли переписка вестиметься різними мовами, що лише збільшить кількість чиновників в усіх органах влади.

3. Навчання в вузах ведеться виключно державною мовою. За умови приїзду іноземних професорів лекції можуть читатися іншими мовами. Проте дипломні та курсові роботи пишуться тільки українською.

4. На телебаченні та радіо має зберігатися квота на продукт українською мовою. Також у кінотеатрах всі фільми йдуть українською. Окрім усього іншого це дозволить зберігати цілі галузі української економіки.

Здавалося б — нічого складного у створенні такого закону немає. Але навряд чи він буде прийнятий за нинішніх умов. Комісія Кравчука-Богатирьової — це комісія по випусканню пари. Це комісія по заговорюванню проблеми. Зрештою, запасний варіант на випадок, якщо терміново треба буде погратися з українським електоратом. Тому прості рецепти цій комісії не потрібні. Вона буде збиратися, обговорювати те, що перемелюють з пустого в порожнє, і довго писатиме те, що можна втиснути в одну сторінку. А відтак, сподіватися на революційні проекти від Кравчука чи Богатирьової просто не варто.

Вадим ДЕНИСЕНКО

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.