Правоохоронці не вказують ім'я підозрюваного, називаючи його “відомим бізнесменом”, проте на фото легко зрозуміти, що йдеться про одного з найбагатших у минулому олігархів, колишнього співвласника фінансово-промислової групи “Приват” .
Раніше НАБУ, Служба безпеки України та Офіс генпрокурора вже вручали Ігорю Коломойському кілька підозр у скоєнні інших злочинів, зокрема, у шахрайстві та незаконному привласненні коштів.
Сам бізнесмен за цими справами свою вину заперечував, а його адвокати заявляли про необ'єктивність слідства.
Справа тягнеться з 2003 року
Автор фото СБУ
Слідчі періодично проводять обшуки у помешканнях Ігоря Коломойського
ОГУ повідомляє, що ідеться про замовлення вбивства директора “однієї з юридичних компаній”, який у 2003 році відмовився ухвалити рішення в інтересах Ігоря Коломойського.
“Бізнесмен мав особистий комерційний інтерес у роботі металургійного заводу, а рішення загальних зборів акціонерів підприємства не дозволяло фігуранту повноцінно реалізувати свій план наживи”, — повідомляє Нацполіція.
Прокуратура не вказує, про яке підприємство мова. Проте подробиці цього злочину були відомі ще близько 20 років тому.
У 2005 році генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти Ігоря Коломойського, підозрюючи його у замовленні вбивства юриста. Слідство встановило, що бізнесмен нібито хотів з його допомогою змінити документи про збори акціонерів запорізького комбінату “Дніпроспецсталь” у власних інтересах, але той відмовився.
Після цього юриста Сергія Карпенка, який на той час співпрацював з олігархом Віктором Пінчуком, жорстоко побили.
“Виконавці злочину в серпні 2003 року зустріли адвоката посеред дня на виході з магазину в місті Феодосія Автономної республіки Крим. Нападники завдали потерпілому удари металевим прутом по голові та ножові поранення у груди, живіт та спину. Завадила зловмисникам добити чоловіка дружина потерпілого, а лікарям вдалося врятувати його життя”, - йдеться у повідомленні Нацполіції, що було оприлюднене сьогодні, 8 травня.
Чотирьох виконавців злочину засудили до позбавлення волі на строки від 6 до 12 років, а справа про замовника у 2005 році була виокремлена в окреме провадження, розповідають у поліції.
Тоді постанову про порушення справи проти Коломойського і подання до суду на його затримання підписав слідчий генпрокуратури Ігор Шолодько.
Однак Ігор Коломойський виїхав за кордон і через деякий час справу про замовника замаху закрили “за відсутністю складу злочину”.
Сам Шолодько, який найбільше знав про цю справу, наприкінці 2014 року загинув на Донбасі в зоні АТО. Про це у 2015-му писав Сергій Лещенко.
Через 10 років, у 2015 році, тодішній генпрокурор прокурор Віктор Шокін повідомив в інтерв’ю ”Лівому берегу”, що справу поновили.
А у 2024-му правоохоронці висунули підозру Коломойському у замовленні вбивства, наголошуючи на зібраних “беззаперечних доказах”.
Автор фото УНІАН
Ігор Коломойський у суді, лютий 2024 року
Інші підозри
У лютому 2023 року силовики проводили обшуки в Коломойського у нього вдома на курорті Буковель.
Тоді, за повідомленням слідчих, розслідування щодо Коломойського стосувалось махінацій в компаніях “Укртатнафта” та “Укрнафта”. Йшлося про розтрату нафтопродуктів на 40 млрд гривень та ухиляння від сплати податків.
Справу відкрили за статтею про “заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах”.
У вересні 2023 року Ігорю Коломойському вручили підозру у вчиненні злочину за статтями про шахрайство та відмивання грошей, отриманих незаконним шляхом.
За даними слідства, співвласник фінансово-промислової групи “Приват” протягом 2013-2020 років начебто “легалізував” понад пів мільярда гривень. Гроші він виводив за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ, твердили правоохоронці.
Ігоря Коломойського тоді арештували, він і зараз перебуває у СІЗО.
Того ж місяця Спеціалізована антикорупційна прокуратура та НАБУ повідомили Коломойському про ще одну підозру — у заволодінні 9,2 млрд гривень із ПриватБанку як колишнього кінцевого бенефіціара. По цій справі проходять також кілька колишніх високопосадових працівників банку. У підозрі ідеться про події 2015 року, коли Коломойський був головою Дніпропетровської ОДА.
Слідчі вважають, що він розробив план заволодіння коштами ПриватБанку з метою фінансування офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку.
У вересні 2023 року НАБУ тимчасово арештувало активи Коломойського.
Станом на початок вересня 2023-го, коли Коломойський отримав дві підозри протягом тижня та опинився під вартою, його статки, за оцінкою журналу Forbes, зменшилися у у 2,5 раза і становили 835 млн доларів.
Ігор Коломойський свою провину за цими кримінальними справами заперечує. Його захисники заявляли про необ'єктивність слідства та погіршення стану здоров'я свого клієнта. У листопаді минулого року вони твердили про виявлені у нього нові захворювання, які неможливо лікувати в умовах ізоляції.
Багато років Ігор Коломойський був не лише одним з найбагатших, але й найвпливовіших українців.
Потужним важелем впливу на політичне життя країни була його медіаімперія “1+1 медіа”, що зіграла не останню роль в тому, щоб Володимир Зеленський здобув президентське крісло.
Під час передвиборчої компанії та в перший рік президентства критики відкрито називали колишнього коміка креатурою Коломойського.
У вересні 2023 року Ігоря Коломойського позбавили громадянства України. На запитання, громадянином якої країни він є, бізнесмен відповідав — Кіпру та Ізраїлю.
Что скажете, Аноним?
[14:55 16 ноября]
[23:22 15 ноября]
[21:56 15 ноября]
13:00 16 ноября
12:30 16 ноября
11:30 16 ноября
11:00 16 ноября
10:30 16 ноября
10:00 16 ноября
09:30 16 ноября
09:00 16 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.