Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Financial times про економічні плани відновлення України після війни

[17:05 05 июня 2023 года ] [ zn.ua, 4 червня 2023 ]

На яких сферах західні союзники планують зробити акцент у спробах перепрофілювати економіку України з воєнного на післявоєнний період.

 Хоча Київ та його союзники нині зосереджені на питанні перемоги в цій війні, економісти з обох сторін не можуть не починати будувати певні сценарії — що буде після. Financial Times оприлюднила статтю про економічні плани повоєнної України.

Автор згадує конференцію з відновлення України в Лондоні цього місяця, яка “стане можливістю для друзів країни взяти участь у цих планах, метафорично і буквально”.

У деяких представників Заходу є плани перенести акцент на “зелену” економіку, тим самим приєднавши Київ до загального механізму переходу до екологічно прийнятного ведення державного господарства.

Безвуглецева енергетика має стати ключовим об’єктом для інвестицій у відновлення країни, вважає заступник глави Офісу президента України з питань економічної політики Ростислав Шурма.

“Оскільки ЄС “на порозі зеленого переходу”, Україна пропонує низку переваг, сказав він мені в Києві в квітні: географічна близькість, значні природні ресурси для виробництва відновлюваної енергії та ядерний сектор, який може служити для виробництва екологічно чистого водню. Сильні металургійні традиції країни в поєднанні з відносно дешевою робочою силою означають, що вона може заповнити прогалину в постачанні у виробництві та переробці, оскільки ЄС намагається диверсифікуватися з Китаю. Як приклад Шурма навів зелену сталь, хімікати та обробку літію”, — йдеться в матеріалі.

Видання проводить історичні паралелі з Другою світовою і її руйнівним наслідками. План Маршалла для Вашингтона був інструментом для формування післявоєнної Європи, не в останню чергу, для створення нових ринків для своєї швидко зростаючої продукції, Європа сьогодні повинна сприймати швидке відновлення України як важливе для своїх власних інтересів, вважають у FT.

***

І додають: “Якщо Україна буде перебудована за безсумнівно вищих початкових витрат на найбільш сумісні з нулем стандарти та технології, як пропонує Німецький фонд Маршалла аналітичного центру США та інші, компанії зеленої промисловості з ЄС матимуть готовий створений ринок для збільшення масштабів. Це має пришвидшити процес навчання та скоротити витрати також на їхніх внутрішніх ринках, а також допоможе швидше не відставати від  конкурентів з Азії”.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.