Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

До Черкаської міськради — через “Фіксики”?

[11:19 22 октября 2015 года ] [ Радіо Свобода, 21 жовтня 2015 ]

У Черкасах розпускають ТВК, знімають, а потім таки реєструють чинного мера.

Черкаси — одне із найскладніших міст України за організацією місцевих виборів, констатували у Центрвиборчкомі. У місті стався скандал, схожий із ситуацією навколо реєстрації-нереєстрації у Харкові народного депутата Михайла Добкіна. У Черкасах претензії виникли до “Партії вільних демократів” чинного мера Сергія Одарича. Зрештою ПВД залишать у бюлетенях. А політтехнологічний тренд черкаських виборів — дитячі свята у дворах із героями мультфільму “Фіксики”.

Уже кілька тижнів у Черкасах вирують виборчі пристрасті. А почалися вони із відмови міської виборчої комісії, через виявлені неточності у наданих автобіографіях, реєструвати кандидатами в депутати 12-ох членів “Партії вільних демократів”, очолюваної чинним мером Сергієм Одаричем. Згодом, попри рішення судів та постанову Центрвиборчкому, міська виборча комісія взагалі зняла з виборів не лише всіх “вільних демократів”, а й самого Одарича як кандидата в мери.

“Те, що кожного разу комісія на чолі з юристом фактично знаходили нові підстави для відмови в реєстрації, вже ні в кого не викликає сумнівів в тому, що це було умисно зроблено, що це була розроблена зі сторони схема, яка реалізовувалася. Говорити про помилки можливо, коли це один-два рази. Але коли це п’ять разів поспіль, то це вже очевидно система”, — стверджував у коментарі Радіо Свобода представник “Партії вільних демократів” Микола Кудрявцев.

14 жовтня, через (цитую) “систематичні порушення” ЦВК розпустив Черкаську міську виборчу комісію. І дав партіям кілька днів, аби ті запропонували кандидатури до нової ТВК.

Зі свого боку юрист попереднього і нового складів ТВК Людмила Бордунос у коментарі Радіо Свобода категорично відкинула звинувачення представників “Партії вільних демократів”. Людмила Бордунос також наголосила, що 12-ох представників “ПВД” не зареєстрували не внаслідок умислу, а через ту саму причину, якою ЦВК аргументувала відмову в реєстрації кандидатом у депутати Харківської облради, народному депутатові Михайлу Добкіну. Тобто, через виявлені неточності в автобіографії.

“ЦВК зайняла таку саму позицію по Добкіну і їхнє рішення встояло. Тобто, така у нас в Україні двозначна норма закону”, — стверджує юрист ТВК.

Новий склад ТВК повернув у виборчі перегони “вільних демократів” та Сергія Одарича як претендента на крісло очільника міста. І навіть зареєстрував 12-ох кандидатів від “ПВД”. Однак усе це відбулося із другої спроби — після ротації в уже новому складі ТВК та чергової постанови ЦВК.

Як зауважив у коментарі Радіо Свобода голова обласного осередку Комітету виборців України Максим Михлик, члени нової ТВК не пройшли необхідне навчання, яке організовував Центрвиборчком для всіх комісій. А новий закон про місцеві вибори є складним і має багато нюансів, тож експерт не виключає, що це вплине на підбиття підсумків голосування.

“Тут проблема не тільки в тому, що кандидати будуть незадоволені результатами, а й комісія сама може заплутатися на етапі технічних підрахунків. Почнеться затягування процесу, елементарна фізична втома людей, які не зможуть два чи три дні бути на ногах. Почнуться суди і тому процес виборів — саме встановлення результатів у Черкасах, може затягнутися”, — прогнозує він.

“Фіксики” на дитячих святах у дворах — мейнстрім черкаської агітації

А поки увага громадськості прикута до організації виборів, кандидати у депутати до Черкаської міськради активізують передвиборчу агітацію. Спостерігачі зауважують, що політтехнологічний тренд цьогорічних виборів — дитячі свята у дворах із героями мультфільму “Фіксики”. Хоча не нехтують кандидати і польовою кашею, футбольними турнірами, парканчиками і дитячими майданчиками.

“Ці “Фіксики” вже навіть плутають імена кандидатів — ім’я-прізвище пам’ятають, а по-батькові один одного перепитують. У міліції таку версію висувають, що це роблять для того, що вони ж не виборцям надають послуги, бо ж діти не є виборцями. Було таке, що каву роздавали — і це нове. Бо пам’ятаю, як пиріжки колись роздавали, кашу традиційно. А це каву. Для діток свято — футбольний турнір, а поруч стоїть кавомобіль, безкоштовно кава-чай”, — говорить координатор виборчих програм Громадянської мережі “ОПОРА” на Черкащині Захар Колісніченко.

Зрештою, у Черкасах кандидати в рази активніше проводять виборчу кампанію, ніж загалом по області, констатують експерти. Хоча тенденції спільні: скрізь активно організовують свята, використовують в кампанії друковану агітацію та засоби масової інформації.

Дар’я БУНЯКІНА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.