Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

До 2025 року з'явиться 97 млн нових робочих місць — прогнози Всесвітнього економічного форуму та поради HR-фахівця

[13:39 23 октября 2021 года ] [ beetroot.academy, 21 жовтня 2021 ]

У звіті Всесвітнього Економічного форуму 2020 про майбутнє робочих місць прогнозують, що 50 % робітників мають перекваліфікуватися.

 У звіті Всесвітнього Економічного форуму 2020 про майбутнє робочих місць прогнозують, що 50 % робітників мають перекваліфікуватися. Для нинішніх працівників, які хочуть зберегти свою посаду, зміниться 40 % їх основних навичок. Що відбуватиметься з ринком праці та які професії доведеться опановувати — у результатах дослідження ВЕФ. Ми також поспілкувалися з HR-фахівцем Олександром Злобенко, який дав поради світчерам, як вдало змінити професійну сферу та знизити ризики під час переходу.

Машини vs люди 

Перерозподіл поточних завдань між людиною та машиною вже йде повним ходом. До 2025 року компанії ділитимуть порівну роботу між людьми і машинами. Алгоритми та машини оброблятимуть і шукатимуть інформацію. Виконуватимуть адміністративні завдання й деякі різновиди традиційної ручної праці. Натомість завдання, які потребуватимуть навичок управління, консультування, прийняття рішень, аналізу, спілкування та взаємодії залишаться за людиною.

Які професії зникають, а які з’являються з розвитком технологій 

Кількість професій, що щезає, перевершить кількість професій майбутнього. Проте на відміну від минулих років, робочі місця скорочуються швидше, ніж створюються. Роботодавці очікують, що до 2025 року частка незапитаних професій знизиться з 15,4 % до 9 % (скорочення на 6,4 %), а чисельність нових зросте із 7,8 % до 13,5 % (зростання на 5,7 %) від загального числа працівників компаній-респондентів.

Дослідники ВЕФ припускають, що впровадження нових технологій і перерозподіл роботи між людьми і машинами призведе до скорочення 85 мільйонів робочих місць. Натомість з'являться 97 мільйонів нових ролей. Вони будуть більш адаптовані до нових технологій.

Зростає попит на аналітиків даних, спеціалістів зі штучного інтелекту й машинного навчання, інженерів-робототехників, розробників програмного забезпечення та застосунків. А також спеціалістів із цифрової трансформації.

Разом з тим, з боку роботодавців зростає попит на спеціалістів з автоматизації процесів, аналітиків з інформаційної безпеки та фахівців з Інтернету речей. Поява цих посад говорить про прискорення процесу автоматизації, а також зростання ризиків кібербезпеки.

До професій, що ставатимуть усе більш непотрібними в найближчі чотири роки відносять бухгалтерів, секретарів, касирів, торгових агентів, складських і заводських робітників, а також менеджерів з обслуговування бізнесу.

Все більше людей шукають роботу в кардинально нових для них сферах діяльності. 50% людей, які прийшли в сферу штучного інтелекту і роботи з даними, раніше працювали в зовсім інших галузях. Якщо брати сферу продажів, то ця частка становить 75%. У створенні контенту — 72%, інженерії — 67%. 

Деякі професії майбутнього не вимагають точного збігу професійних навичок. Це, наприклад, діджитал-маркетологи, менеджери з росту, спеціалісти з цифрових технологій, SMM-ники, копірайтери та інші спеціалісти зі сфер маркетингу та створення контенту. А от світч в галузь людських ресурсів та культури, а також даних та штучного інтелекту потребує майже повного співпадіння навичок між вихідною і кінцевою професією. 

Які навички мають попит

Компанії зазнають труднощів із впровадженням нових технологій через те, що не вистачає кваліфікованих кадрів на місцевому ринку праці. За відсутності готових талантів, очікується, що до 2025 року роботодавці запропонують перепідготовку та підвищення кваліфікації трохи більше ніж 70 % своїх працівників. Однак залученість співробітників у ці курси відстає. Тільки 42 % людей скористаються можливостями перепідготовки та підвищення кваліфікації за підтримки роботодавця.

Брак кваліфікованих кадрів гостріше відчувається в нових професіях. Труднощі виникають під час пошуку фахівців з аналізу даних. А також фахівців зі штучного інтелекту й машинного навчання, розробників програмного забезпечення та застосунків.

Зростає попит на крос-функціональні навички. Основні з них: критичне мислення та аналіз, вміння розв’язувати проблеми. А також навички самоврядування, зокрема, активне навчання, психологічна стійкість, стресостійкість та гнучкість.

Отже, попри те, що мільйони робочих місць замінять роботи та нейромережі, з'явиться ще більше нових ролей та обов'язків. Як правильно підійти до зміни професійної сфери, якщо ви світчер, розповідає HR Generalist продуктової компанії Maxbill та викладач курсу “HR Generalist в IT” в Beetroot Academy Олександр Злобенко. 

DO → Переходьте у сферу, яка пов’язана з попередньою роботою

Коли перехід кардинальний, намагайтеся створити наближені умови. Припустимо, людина працює бухгалтером, а хоче стати рекрутером. Щоби зрозуміти взаємовідносини бухгалтерського відділу з кадрами, можна час від часу пити чай з кадровиками, неформально спілкуватися. Це допоможе всотувати нову інформацію.

Спробуйте практикувати вдома стандартні завдання з рекрутингу, наприклад, ведення внутрішніх сімейних документів. Це допоможе відточити навичку роботи з базами даних. Також корисно зайнятися фріланс-рекрутментом або фріланс-сорсингом.

DON’T → Не робіть необдумані кроки

Особливо, якщо вони грунтуються тільки на викривлених джерелах інформації, наприклад, про заробітну плату. Припустимо, людина не знає, з чого почати в IT-сфері, заходить на DOU, дивиться, у яких галузях найбільші зарплати й міркує: “О, хочу туди”. Це хибний шлях.

Дивіться на кількість відкритих вакансій загалом. А також на тенденції. Вивчайте технологію, яка ще буде популярною довгий час, як от Java, PHP. Це різні мови бекенд-розробки, для різних завдань, проте вони вже давно на ринку й досі актуальні.

DO → Віддавайте перевагу профільним заходам, аніж відео експертів у YouTube

Мітапи, конференції, лекції — заходи, на яких можна познайомитися з потрібними людьми. Не соромтеся підходити та чесно говорити, що ви не зі сфери й вам цікаво поспілкуватися. Так вони побачать високий рівень вашої мотивації. А ви зі свого боку — галузь зсередини. Почуєте різні думки фахівців щодо індустрії, а не тільки бачення одного лише експерта з YouTube. Подібні заходи здебільшого безкоштовні, або вартують символічних коштів.

DON’T → Не опирайтеся на поради одного-двох знайомих пірнати у сферу, у якій вони працюють. Тут багато ситуативних чинників. IT-ринок нестабільний. І те, чим заробляють гроші одні спеціалісти, може не підійти для інших.

DO → Починайте з легких для входу технічних і нетехнічних позицій

Зараз попит на IT- ринку величезний. Тому потрібно визначитися, наскільки стрімкий розвиток хочете здобути. І чи до нього готові.

Найстрімкіший, але й більш ресурсозатратний шлях — це робота в агентстві. Якщо бажаєте швидко розвиватися в розробці, потрібно обирати аутсорс- або аутстаф-компанію, яка спеціалізується на розробці. Якщо бажаєте стрімко розвиватися в дизайні, варто йти у вебстудію або в дизайнерське агентство.

Чому так? Такі компанії заробляють гроші тільки завдяки хорошим спеціалістам. Якщо фахівець такий собі — компанія не заробляє нічого. Тому людина, яка добре виконує свою роботу, там на довго не затримується. З іншого боку, є вірогідність швидко вигоріти. Адже темпи роботи високі. Та й викладатися потрібно по максимуму.

DON’T →  Не займайтеся джоб-хоперством

Не тільки компанія обирає кандидата, а й кандидат компанію. Перший офер з IT-індустрії — довгоочікуваний для кожного студента, який ще не працює. Але підтверджувати першу пропозицію роботи, по якій виникає низка сумнівів — не найкраща ідея. 

Часто люди йдуть абикуди. Працюють там три місяці, потім перестрибують в іншу компанію. Коли в людини за півроку-рік від трьох до чотирьох робіт, компанія, у яку дійсно хотілося б потрапити, може через це відмовити.

DO → Не припиняйте пошуки роботи та робіть це під час відпустки

Навіть якщо рекрутер знайшов ідеального кандидата й майже певен, що все складеться якнайкраще, він не призупиняє пошуки. Бо кандидат може відмовитися, не підійти, або на фінальному етапі найму щось не зростається.

Робіть аналогічно. Відгукуйтеся, якщо виникають інші робочі пропозиції. Це нормальна практика, коли вам роблять офер, а ви берете паузу, щоби подумати два-чотири дні. Якщо ж співбесіди віднімають левову частку робочого часу, треба виконувати тестові завдання, краще взяти відпустку. Це буде найчесніше щодо компанії. 

DON’T → Не чекайте

Якщо є вірогідність, що якась професія майбутнього стане дуже популярною, то починайте з професій, які є суміжними до неї. Не витрачайте час в очікуванні, коли ж вподобана вами професія матиме в нас попит.

Альбіна КУРБАНОВА, Creative Copywriter

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2021-10-24 14:39:06] [ Аноним с адреса 46.211.33.* ]

Бундестаг принял законопроект об автономном вождении, в т.ч. фур. Откуда новые рабместа? Цель любого бизнеса сокращать издержки, а не давать кому то работу.

[2021-10-24 10:40:49] [ Аноним с адреса 178.133.221.* ]

Они, киборги, заполонили всю планету! :) Ага, механики ремонтники не нужны, но лидеры социального мнения блогеры и прочие пиzдоболы прям на расхват. Бу-га-га! Ай-Ти - это вспомогательный сервис, а не замена производства. На равне с парикмахером, барменом, нотариусом и таксистом. На данный момент программисты работают на западные компании, которые им платят копейки по меркам их зарплат, но большие деньги по сравнению с нашими местными зарплатами.

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.