Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Братня” частка. Як НБУ сприяє окупації фінансового сектору російськими банками

[11:36 14 июня 2016 года ] [ Тиждень, 11 червня 2016 ]

Фінансовий сектор — кровоносні судини економіки. Російські банки можуть відігравати важливу роль у гібридній війні Кремля проти України, особливо ті, основним власником яких є безпосередньо сусідня держава.

Важко повірити, що вона ніяк не впливає на їхню політику. ­Наприклад, “Сбербанком” володіє уряд РФ, агресивно настроєний проти України.

На кінець травня 2016 року в Україні діяло 107 платоспроможних банків, від січня 2014-го до травня 2016-го у Фонд гарантування було передано 73 фінустанови. У зв’язку з цим активи українських банків зменшилися від 493,7 млрд грн до 168,9 млрд грн, тобто майже втричі (без урахування державних фінустанов та ПриватБанку), водночас активи російських зросли більш ніж у 1,5 раза — від 138 млрд грн до 218,9 млрд грн. Їхня частка на ринку України становить 35,7%.

ЗМІ багато разів наголошували, що банки РФ ідуть із вітчизняного фінансового ринку через великі ризики та утиски нацрегулятора. Але, як бачимо, це не так. НБУ надав дозвіл російській “Альфа-Групп” на придбання ПАТ “Укрсоцбанк”, що збільшило присутність капіталу східного сусіда.

Крім того, небезпечним буде і прийняття Нацбанком рішення включити Укрсоцбанк та Альфа-Банк, які належать “Альфа-Групп”, до переліку кваліфікованих осіб Фонду гарантування, котрі можуть придбати неплатоспроможні фінустанови, що призведе до створення російського монополіста на нашому фінансовому ринку.

Дуже непокоїть і надання вітчизняним регулятором упродовж 2014-го — першої половини 2016-го кредитів рефінансування в обсязі 1 млрд грн Промінвестбанкові, дочірній установі “Внешэкономбанка”. До останнього, нагадаю, наші західні партнери застосували санкції.

США та ЄС вжили штрафних заходів проти російських банків на підтримку України та на знак засудження агресії Москви. Водночас, коли російські банки на глобальних ринках здійснювати операції не можуть, їхню діяльність у нашій країні абсолютно не зачепили, а НБУ фінансово підтримує держмонополії Росії.

Сьогодні політика НБУ щодо російських банків дає їм та РФ можливість:

• впливу на стратегічні підприємства України, адже російські банки значною мірою кредитували її стратегічні державні монополії; серед найбільших кредиторів варто виділити “Сбербанк России”, Альфа-Банк та Промінвестбанк;

• доступу до державної таємниці: банки РФ кредитують, обслуговують підприємства Укроборонпрому та всього оборонного комплексу України (міжнародні акредитиви надані “Сбербанком России” та Альфа-Банком);

• підриву стабільності національної валюти зловживаннями через здійснення торгів на валютному ринку України.

Необхідно запровадити найсуворіші санкції проти російських державних банків, що діють на нашій території (введення тимчасової адміністрації та передача до одного з державних банків України всіх активів і частини пасивів, за винятком капіталу й зобов’язань перед РФ та її державними корпораціями). Наразі Антиокупаційне депутатське об’єднання “Наступ” розробляє законопроект, який заборонятиме фінустановам — резидентам країни-агресора обслуговувати українські державні та комунальні підприємства, зокрема оборонні.

Андрій ЛЕВУС

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.