Внаслідок цієї операції власники енергетичних монополій отримали від Уряду додатковий бонус на загальну суму 7,14 млрд грн. Держава ж, в особі компанії НАК “Нафтогаз України”, ці кошти недоотримала.
Так, 2 млрд кубів газу в звіті НАК “Нафтогаз України” за 2013 рік були відображені як реалізовані підприємствам ТКЕ на виробництво тепла для бюджетних установ, а в звітності 2014 року, завдяки розпорядженням Яценюка та Азарова, вони перейшли в категорію газу для виробництва тепла населенню. Такі дані виявили фахівці ГО “Публічний аудит” під час дослідження порядку формування та виконання Прогнозного річного балансу надходження й розподілу природного газу в Україні.
“Є звіт “Нафтогазу” за 2013 рік, де чітко вказано, що підприємствам ТКЕ на виробництво тепла було реалізовано 6,3 млрд м3 для населення та 3,8 млрд м3 газу для бюджетних установ. Аудитори виявили, що ці цифри були змінені двічі. Спочатку Азаров у листопаді 2013 збільшив граничні обсяги природного газу для виробництва тепла для населення на 1,4 млрд м3. Через півроку вже новий прем’єр-міністр Арсеній Яценюк збільшив їх ще на 0,6 млрд м3. Тобто на потреби населення приписали додатково 2 млрд кубів газу: їх перенесли з категорії “газ для опалення бюджетних організацій”, — розповідає директор ГО “Публічний аудит” Максим Гольдарб.
Причому Яценюк вніс зміни в дані “заднім числом”, коли вже минуло 4,5 місяці по завершенні року, в якому ці граничні обсяги діяли. Зміни ж до Прогнозного балансу на 2013 рік в установленому порядку не вносилися, а це є відвертим порушенням вимог чинного законодавства.
Натисніть для збільшення
Натисніть для збільшення
Внаслідок таких конфігурацій зацікавлені особи заробили понад 7 млрд грн. “Підприємства ТКЕ на той час, витрачаючи газ на виробництво тепла для бюджетних установ, сплачували ціну, як для промисловості (4876,7 грн за тисячу кубів). Виробництво ж тепла для населення сплачувалося за значно нижчим тарифом — 1309 грн. “Різниця значна, погодьтеся. Враховуючи таку цінову розбіжність, виникає спокуса перевести витрачений газ з однієї категорії в іншу та заробити на цьому. Що і було зроблено, не без допомоги Уряду та власне і самого НАК “Нафтогаз України””, — зазначає фахівець.
Максим Гольдарб додає, що розпорядження Кабміну протирічать офіційній бухгалтерії НАКу за 2013 рік. Адже звітність компанії на кінець 2013 року формувалася на підставі документально оформлених актів прийому-передачі газу, які підписуються підприємствами ТКЕ. “До речі, на громадський запит, у якому ми поцікавилися в “Нафтогазу”, чому було змінено дані стосовно реалізації газу в 2014 році, нам повідомили: “як сказав Кабмін, так і написали”. Після прийняття Азаровим та Яценюком “коригуючих” розпоряджень, ці показники були змінені, також ймовірно були перероблені попередні акти приймання-передачі газу підприємств ТКЕ, внаслідок чого 2 млрд кубів газу для бюджетників стали газом для населення”, — зазначає аудитор.
Як резюмує Максим Гольдарб, громадські аудитори на підставі виявлених фактів уже готують відповідне звернення до Генпрокурора України В. Шокіна з вимогою розібратися у виявлених махінаціях та притягти винних до кримінальної відповідальності.
Что скажете, Аноним?
[17:10 27 ноября]
[13:15 27 ноября]
17:50 27 ноября
17:40 27 ноября
17:00 27 ноября
16:50 27 ноября
16:40 27 ноября
16:30 27 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.