Rambler's Top100
НОВОСТЬ

В Україні працюють ворожі диверсанти не тільки з військовими завданнями, а й з економічними — політолог

[17:25 17 августа 2022 года ]

Нанесення економічних збитків Україні є одним з пріоритетних завдань росії. Це підтверджується не тільки бомбардуваннями підприємств ключових галузей економіки, а й деякими ініціативами, які явно вигідні ворогу. Саме в такому контексті слід сприймати активізацію лобістів сірого експорту металобрухту, які роблять спроби знизити або навіть скасувати експортне мито на вивезення цієї сировини. Про це заявив політолог Микола Давидюк.

“В Україні працюють ворожі диверсанти не тільки з військовими завданнями, а й з економічними. Приклад — спроба організувати поставки української сировини на металургійний завод у Придністров’ї, яке є російським анклавом на території Молдови”, — каже він.

За його словами, саме цей завод фінансує всі проросійські політичні рухи у Молдові. “Металургійний гігант з невизнаної республіки вже потребує брухту з України. Тому й виникають зрадницькі ініціативи щодо можливого зниження або навіть скасування експортного мита на цю сировину”, — відмічає Микола Давидюк.

Тому, як вважає політолог, українським спецслужбам варто ставитись до таких спроб не менше прискіпливо, ніж до пошуку зрадників у містах у зоні бойових дій. “Отже, будь-яке рішення кожного чиновника у спробі організувати постачання брухту до Придністров’ї повинно бути об’єктом прискіпливого вивчення Служби безпеки та антикорупційних органів”, — підкреслив він.

2 грудня 2021 року Верховна Рада збільшила експортне мито з EUR58 до EUR180 за тонну брухту.

14 травня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо зниження дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку, яким подовжив дію експортного мита на п'ять років.

Метою експортного мита є ліквідація дефіциту стратегічної сировини металургійної промисловості Україні — брухту чорних металів. У 2016-2019 роках безконтрольне вивезення брухту за кордон, зокрема у невизнане Придністров’я, спричиняло зупинку українських металургійних підприємств.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ДАЙДЖЕСТ
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.