Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Злочинне угрупування “Центренерго”. Хто кришує? Що з ним робити?

[18:40 30 августа 2022 года ] [ Цензор, 30 серпня 2022 ]

Державний сектор енергетики, якій складається з вугільних шахт та теплоелектростанцій, остаточно перетворився на корупційну клоаку.

Цілий сегмент економіки, який відповідає за енергетичну незалежність України переданий в руки шахраїв. Вони, наче кровожерливі шакали вчепилися в тіло держави й розривають його на шматки.

ВГО ВВП “Солдатські комітети” (далі: Комітети) продовжують розслідувати злочинну діяльність посадових осіб ПАТ “Центренерго” (далі: Центренерго). Чим далі, тим стає цікавіше, тепер ми вже розуміємо хто стоїть над цим організованим злочинним угрупуванням, ...але ж давайте по черзі.

Центренерго має властивість притягувати до себе крадіїв, зрадників та різного роду аферистів, всі вони отримують там серйозні посади. В попередніх публікаціях, я писав про ОЗУ, яке орудує на держпідприємстві, в особі ген. директора В. Довгаля та членів дирекції: Куракова, Реймана і Литвинова. Доречи, жодного звернення до мене, з боку правоохоронних органів не було, хоча по закону вони мали б реагувати на публічні заяви громадян. Це такий маленький штрих, щоб ще раз переконатися в якій “правовій” країні ми живемо.

Призначення на посаду члена наглядової ради пана Буцько, яскраво демонструє, що статус корупційної клоаки Центренерго дотримується показово. Кар’єра цього фігуранта покотилася до низу ще у 2020 році. Колишній гендиректор ДП “Завод “Електроважмаш” (Харків) чудовим образом докотився аж до Центренерго. А у вересні цього року цей пан був несподівано обраним головою наглядової ради підприємства.

Зазвичай такі подарунки робляться тим, хто будучі на держпосадах брав участь у злочинних схемах, але ж спалився. Ті, хто їх кришує не кидають своїх, тому від тюрми відмазують гарантовано, але ж на кілька років такі “управлінці” ховаються в різних хитрих місцях. Почав розбиратися, довго шукати не прийшлося. Точно! Я мав рацію! Наш Буцько у 2020 році, як гендиректор ДП “Завод “Електроважмаш” проходив у справі про розтрату майна. І от тепер, цей взірець законності замість відбування терміну у колонії строго режиму, спостерігає за дотриманням законності на Центренерго. Є таке прислів’я: “Пустити цапа в город капусту стерегти” ...Це, як раз той випадок))

 

З першого дня Буцько замість контролю за реалізацією підприємством державної політики у сфері енергетики; виконанням посадовими особами своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством; забезпечення наглядовою радою безпосереднього контролю за фінансово-господарською діяльністю та захист прав акціонерів, почав плідно співпрацювати з вищевказаним членами угрупування.

З цього приводу у мене питання до в.т.о. голови Фонду держмайна України О. Батової: яким чином ви підбираєте фахівців? Невже головною умовою попадання до Центренерго є наявність у кандидата на посаду порушеної проти нього кримінальної справи?

 

Виходячи з біографій керівництва Центренерго більшість з них підходить для дошки об’яв: “Їх розшукує поліція”. І все це відбувається після двох Майданів, а тепер вже і під час війни. Таке враження, що Фондом керують безнадійно хворі люди або ті, хто і досі чекає на “русский мир”, всіляко саботуючи економічний розвиток країни.

Члени злочинного угрупування Центренерго не тільки обкрадають державу, купуючи вугілля по завищених цінах, змішують його зі шламом і займаються рейдерством, вони ще й співпрацюють з російською армією, яка вбиває наших дітей. По їх наказу обладнання, рухоме майно та первинна документація Вуглегірської ТЕС були свідомо не евакуйовані. Підрозділ “вагнерівців” прийняв від них повністю робочу станцію. ...Буцько, якось дуже органічно влився в цю стрьомну компашку і почав їй служити вірою та правдою.

На звернення Комітетів, в якому ми задали йому дуже просте питання: чи відомі Наглядовій раді Центренерго викладені у листі факти злочинної діяльності посадових осіб, і якщо відомі, то які були вчиненні заходи, щодо захисту інтересів держави? Він відповів відпискою у два-три абзаци. Не скажу, що я очікував об’єктивного розглядання нашого запиту, але ж його готовність прикривати членів ОЗУ, вразила навіть і мене. Підкреслюю, за призначенням на посади цих людей стоять Кабмін (читай ОП) та Фонд держмайна України.

Тепер про ієрархію угрупування. Голова НР Буцько, гендиректор Довгаль, члени дирекції: Литвинов та Рейман — це пішаки на шаховій дошці. Роль смотрящого над ними виконує колишній заст. міністра Міненерго, а зараз звичайний член дирекції Центренерго Кураков. Веде він себе впевнено, таке враження що його покровителі знаходяться, як мінімум на Банковій. Насправді ні.

 

Треба брати вище, хоча що може бути вище? Виявляється — є. Вище Банкової у нас стоїть каста блатних. Вони недоторканні та по за закону. Більш того, вони настільки домінують, що змушують політичне керівництво корегувати внутрішню політику держави під себе, тобто під свої інтереси. Нас з вами там нема.

По інформації, яку ми отримали від надійного джерела, мої публікації декого змусили захвилюватися. Справа дійшла до Офісу президента, там є заступник Єрмака, на прізвище Шурма, який відповідає за економічний сектор, в тому числі й за роботу Центренерго. Замість того, щоб підійти до розв'язання проблеми системно і притягнути до відповідальності зірвавшихся з цепі корупціонерів, Шурма запропонував, якось там домовитися зі смотрящим Кураковим. Оце і називається — картина маслом.

 

Ну, і щоб нам взагалі стало ще веселіше, додам — Шурма є одним із кандидатів на посаду прем’єр-міністра, бо Шмигаля скоро відправлять у відставку. Уявляєте главу уряду, який питання економіки буде узгоджувати з такими пройдисвітами, як Кураков, тільки тому, що ті якшаються з блатними? Я думав, що ми вже на дні, а воно виходить, що помилявся.

Хто ж вони ці блатні? Почали копати ще глибше, виявляється є такі. Враховуючи те, що злочинці з Центренерго настільки зухвалі, що реально вже дістали не тільки нас, а і працівників цього підприємства, до Комітетів надходить немало інформації про їх діяльність. По інформації від джерела, якому я довіряю, такий шалений вплив на Центренерго і на ОП може мати тільки людина Коломойського, яка представляє його інтереси. Конкретно в нашому випадку йдеться про славнозвісного Є. Гєллера.

Схема по змішанню сортового вугілля зі шламами, яку сумлінно обслуговують Довгаль з Кураковим — це квіточки. Імпорт вугілля до України — це жирна тема, яка приносить величезний куш. За ради цього куша нищиться вітчизняна вугільна галузь. Україна стає залежною від росії, бо маючи величезні запаси вугілля не може його видобувати.

Все просто, імпортне вугілля можна поставляти тільки на державні ТЕСи Центренерго, Ахметову ж воно не потрібне у нього є своє. Тому державні шахти кабмін тримає у напівмертвому стані. При таких розкладах з’являється можливість для імпортування вугілля у великих обсягах, яке тут же йде, через Центренерго у котли станцій.

Сотні мільйонів доларів, у вигляді кеша опиняються в кишенях ділків. Вистачає всім і тим, хто сидить у кабміні (читай: в ОП), і тим, хто у ФДМУ чи у Міненерго, всім тим, хто узгоджує кандидатури на державні посади у Центренерго. А те що держава при цьому стає на коліна — це нікого не хвилює.

Яскравим представником імпортного лобі є Гєллер, член Партії регіонів Із 2002 року, колишній глава бюджетного комітету парламенту, гаманець Януковича.

 

Досвід імпортера вугілля у нього серйозний У 2019 році поліція Ізраїлю порушила кримінальну справу за фактом шахрайства. Тоді він разом з Коломойським банально кинув партнерів, отримавши від них 320 тис. т. вугілля і не розрахувався. Потім пояснив, що вони не винні, бо це Центренерго не розрахувалося з ними, таким чином підставив під відповідальність державу.

Саме для таких гнилих схем злочинному угрупуванню і потрібне Центренерго, а гендиректор Довгаль виконує в ньому роль Фунта.

 

Вплив Геллєра на Центренерго величезний, його не перебиває, навіть і всемогутній ОП. Ми стали свідками того, як заступник глави Офісу сором’язливо пасує перед Кураковим, який є лише васалом Гелєра.

Ви тільки уявіть: держава безсильна перед звичайними злочинцями, які по суті є переляканими дрищами, які від слова: ветеран, стають непритомними. Куди ми прийшли? Я не розумію, за що ми воюємо? Яку Україну ми хочемо побачити після Перемоги, якщо нею і під час війни керують не державні інституції, а звичайні шахраї.

ПАТ “Центренерго” на сьогодні представляє для держави небезпеку, тому що використовується, як інструмент злочину, що приносить величезні збиткі державі. Посадові особи ігнорують державну політику у сфері енергетики, саботуючи виконання указів Президента України, займаються рейдерством. Питання по Центренерго потрібно виносити на розгляд засідання РНБОУ.

ВГО ВВП “Солдатські комітети” візьме цей процес під свій контроль. Єдиним правильним рішенням РНБО України має бути рішення про ліквідацію Центренерго і надання економічної свободи всім державним шахтам та теплоелектростанціям. Тільки після цього енергоринок звільниться від корупційних кайданів і почне працювати на українську економіку.

Костянтин ІЛЬЧЕНКО, радник Центру стратегічних досліджень, ветеран АТО ООС, екс-керівник ВЦА м. Золоте

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.