Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Як працює Європейський цифровий гаманець і чи потрібен він вам?

[18:00 05 марта 2024 года ] [ zn.ua, 5 березня 2024 ]

Днями пресслужба Міністерства цифрової трансформації повідомила, що Кабмін ухвалив постанову, яка створює передумови для впровадження в Україні Європейського цифрового гаманця.

В перспективі це рішення дає старт і розвитку сфери електронної ідентифікації, й упровадженню нових засобів електронної ідентифікації з різними рівнями довіри. Тож варто розібратися, що ж це таке.

Європейський цифровий гаманець (EUDIW) — одна з систем майбутнього єдиного цифрового простору Європи. З його допомогою економічні операції, що потребують ідентифікації особистості (а в майбутньому такими будуть усі операції), можна буде спростити й значно прискорити. Насамперед завдяки можливості через спеціальний застосунок для смартфонів та інших пристроїв завантажити свої дані. Це стосується як первинної інформації (імені, дати народження, громадянства), так і складніших даних про права на управління транспортом, володіння майном, фінансової інформації тощо.

Після збереження даних у гаманці громадяни, резиденти та підприємства ЄС зможуть обмінюватися цією інформацією в онлайн- і офлайн-режимі для підтвердження прав на роботу, проживання, навчання та інших дій на території Європейського Союзу.

Повний список розглянутих варіантів використання цифрового гаманця ідентифікації досить довгий. Тут і безпечний доступ до державних послуг, і перевірка особи в онлайн-банкінгу або під час реєстрації SIM-карти. Можна перевести водійські права в онлайн-режим на випадок їх втрати або залишення вдома.

Також Європейський цифровий гаманець може бути використаний для створення цифрового підпису, підтвердження проїзних документів, підтвердження освіти під час працевлаштування, отримання інформації щодо пільг соціального забезпечення тощо.

 

З 1 квітня 2023 року було розпочато чотири великі проєкти для випробування системи перед упровадженням. У них узяли й візьмуть участь 25 країн ЄС, а також Україна, Норвегія та Ісландія. У кожній країні перевіряють свій набір функцій.

Для України з допомогою цифрового гаманця ідентифікації передбачено: доступ до послуг електронного уряду, відкриття банківського рахунку, реєстрацію SIM-карти, мобільні водійські права, електронний підпис, електронний рецепт і платежі з рахунку на рахунок.

“То по суті це ж наша “Дія”!” — вигукне читач і буде правий. Справді, EUDIW — аналог сервісу “Дія”, от тільки він передбачає наскрізний обмін даними в межах усього ЄС, а не однієї держави. Тож цілком логічно, що реалізацією цього проєкту в Україні займається Міністерство цифрової трансформації. І так, у нас він базується саме на електронному сервісі “Дія”.

Власне, це суттєво полегшить процес нашої цифровізації в межах ЄС, адже все, що нам потрібно, — інтегрувати “Дію” до EUDIW. Ба більше, наші фахівці долучені й до розробки EUDIW, адже вже мають напрацювання та рішення, які можуть значно пришвидшити розвиток цієї послуги в ЄС.

Отже, у майбутньому послуги “Дії” можна буде легко отримати в межах системи EUDIW, тобто в країнах ЄС. А громадяни країн ЄС зможуть через Європейський цифровий гаманець отримати послуги в Україні. Тож саме “Дія” стане точкою входу в єдиний цифровий простір Євросоюзу.

Скільки часу забере процес сполучення систем, наразі сказати важко. 1 березня Європарламент уже проголосував за ухвалення закону про цифровий гаманець ідентифікації. Щоб закон було прийнято остаточно, його має схвалити Рада міністрів ЄС. Навряд чи тут будуть якісь проблеми, закон має широку підтримку.

В Україні теж ухвалюють відповідні законодавчі рішення. 27 лютого 2024 року Кабмін затвердив постанову про розвиток сфери електронної ідентифікації. Це ще один крок назустріч. Усі розуміють, що це складний процес, але, судячи з темпів упровадження, йдеться про короткий період — не більш як кілька років. 

Максим ОРИЩАК, аналітик компанії “Центр біржових технологій”

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.