Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Як отримати грант від держави на власну справу

[14:05 05 июня 2023 года ] [ zn.ua, 5 червня 2023 ]

Розпочати власний невеликий бізнес, не влазячи в борги, цілком реально.

Не всім і кожному, але грант від держави за програмою “єРобота” у розмірі від 50 тис. до 8 млн грн отримати можна. І якщо виконаєте всі свої зобов'язання, повертати гроші не доведеться.

Заявка на грант оформлюється через портал “Дія”. Якщо ви заздалегідь підготували бізнес-план, уся процедура займе близько 20 хвилин. А потім — томливе очікування рішення, але не більш як місяць. Гранти можна брати: загальний — на свою справу або цільовий — на садівництво (виноградарство, ягідництво), на теплицю, на створення переробного підприємства.

Отже, із чого розпочати оформлення гранту на свою справу

Алгоритм досить простий: необхідно заповнити онлайн-заявку, прикріпити до неї бізнес-план, підписати заявку електронним підписом і відправити. Природно, про електронний підпис і бізнес-план варто потурбуватися заздалегідь. Якщо ви новачок, на порталі є інструкція, як бізнес-план скласти, включно з фінансовою частиною, і на що звернути особливу увагу. На будь-які додаткові запитання готові відповідати експерти Держслужби зайнятості через чат-бот @DCZWorknowbbot у Telegram, офлайн-консультацію можна отримати в найближчому відділенні Ощадбанку.

Рішення про надання гранту приймає все та сама Держслужба зайнятості. Критерії прості — оцінка спроможності бізнес-плану, перевірка ділової репутації та результати співбесіди. Детально процес викладено в урядовій постанові.

 

Процес прийому та розгляду заявок розбито на 15 етапів. Наступний етап стартує 5 червня. Останній шанс відправити заявку цього року буде з 23 жовтня по 19 листопада.

Хто може подати заявку на отримання гранту

Майбутні підприємці, діючі ФОПи і навіть юридичні особи. Утім, обмеження є: наявність судових рішень за корупційними статтями Кримінального кодексу України, податкові борги, банкрутство, санкції, ведення діяльності на окупованій території або на території РФ.

Чи потрібно повертати державі отриманий грант

Ви будете зобов'язані повернути суму вашого гранту, тільки якщо не виконаєте зобов'язань перед державою, які визначаються умовами кожної конкретної програми.

Грант на сад. Фінансування садівництва, виноградарства і ягідництва проводиться за іншою програмою, і заявка оформляється трохи інакше.

Основна відмінність у тому, що до заяви замість бізнес-плану треба прикласти копію проєкту висадження насаджень.

Сам проєкт має містити:

  • пояснювальну записку;

  • генеральний план;

  • кошторисну документацію;

  • паспорт робочого проєкту.

Зверніть увагу! Проєкти висадження оцінюються за великою кількістю критеріїв: від наявності водозабору й до відповідності культури регіону висадження. І це не причіпки, швидше, “захист від дурня”, який захотів вирощувати лохину на Миколаївщині або кумкват на околицях Луцька.

 

Рішення про надання “садових” грантів приймає Міністерство аграрної політики також після стандартних перевірок. Гранти надаються для садів площею від 1 до 25 га. І ви можете отримати такий грант, тільки якщо земля перебуває у вашій власності або правокористуванні не менш як сім років.

Грант на теплицю за умовами отримання не дуже відрізняється від “садового”. Основна відмінність у тому, що до заявки треба прикласти копію проєкту будівництва модульної теплиці разом із кошторисною документацією (зразок типового проєкту додається).

Найбільший грант можна отримати для створення переробного підприємства — до 8 млн грн. Стартові процедури аналогічні отриманню гранту на власну справу. Але от рішення про видачу вже приймає Мінекономіки. Звичайно, не йдеться про переробні заводи (там знадобляться такі ж суми, але в доларах), але поставити, наприклад, цех помелу зерна в крупу та лінію для її фасування за запропоновані державою гроші цілком можливо.

 

 

А програма справді працює? Ще й як!

Наприклад, у столиці вже відкрилася пральня та аквахімчистка Delicata, повністю запущена на кошти гранту, який було отримано буквально місяць тому. Бізнес-модель проста: здаєш речі в прання (у тому числі й габаритні, такі як постільна білизна) і вже через кілька годин можеш забрати своє замовлення. Основний акцент пральні — швидкість. А отримані від держави кошти на 100% було витрачено на закупівлю обладнання. Власник пральні Г.Антонов, який до війни працював у медіа, каже, що зміною виду діяльності наразі задоволений.

А от невелика швейна фабрика на Львівщині завдяки гранту змогла, нарешті, купити власну розкрійну машину та збільшити кількість співробітників. Директор фабрики С.Луців розповідає, що раніше за розкроєм доводилося їздити за 80 км. А обсяги на виробництві зростали й зростали, — від початку війни, крім іншого, додалися ще й формені солдатські сорочки. І навіть таке невелике розширення, як кілька додаткових робочих рук і розкрійна машина, — уже полегшення.

Ну, а приклад переробки — “Вест Вуд” із Жидачева. Мрія власниці лісопилки В.Бобак — повний цикл обробки деревини, від кругляків на вході до готового крісла на виході. Щоправда, поки що похвалитися можуть лише дошкою та шпоном. Але ось на грант “переробника” купили багатофункціональний верстат для виготовлення складніших дерев'яних виробів.

Ідуть до мрії. Сподіваємося, стежка не заросте!

Віктор КОНЕВ, академічний філолог, журналіст

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.