Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Війни еліт: як Пригожин та Кадиров розколюють “другу армію світу”

[17:10 22 ноября 2022 года ] [ Апостроф, 22 листопада 2022 ]

В армії Росії виник розкол

 Війни засновника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина та глави Чечні Рамзана Кадирова призвели до повної дискредитації “другої армії світу”, якою себе вважала російська армія. Намагання Пригожина вислужитися перед кремлівським диктатором Володимиром Путіним і впливати на міністерство оборони РФ, вносить розкол у регулярну російську армію. А певне підвищення його рівня у верхніх правлячих колах, призвело до втрати елітного статусу ПВК “Вагнер”. Своєю чергою, Кадиров заздрить Пригожину через в рази краще матеріальне та технічне оснащення вагнерівців у порівнянні з кадирівціями. Та чи призведе це все до зламу у російський армії, про це в ефірі Апостроф TV розповів колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього ІВАН СТУПАК.

На певному етапі ПВК “Вагнер” вважалася елітною виключно за рахунок великої заробітної платні у порівнянні з російською армію. Це ще до війни, коли вони їздили з завданнями до Сирії, Лівії, ЦАР та отримували до 4000 доларів на місяць. Це непоганий заробіток для такої роботи. Зараз вся елітність впала, тому що туди стали набирати усіх підряд, оскільки Пригожин вийшов на новий рівень в російському істеблішменті.

Раніше він вважався “кухарем” Путіна, отримував певні контракти на постачання продуктів харчування до російської армії. А зараз йому доручили не просто опікуватися ПВК “Вагнер”, він почав активно набирати людей. Ми бачили як він вербував злочинців у в'язниці, як він кичився, як він демонстративно говорив, що саме він є власником ПВК “Вагнер”. І я бачу, що Кремлю це сподобалося, він став більш “рукостискальним”, набирає більше балів в оточенні Путіна та особисто у російського президента. Попри відверто дуже погані стосунки з Сергієм Шойгу, Пригожин отримує більше можливостей зайти в Міноборони РФ, щоб продавати туди більше своїх продуктів харчування і за рахунок цих бюджетних коштів фінансувати ПВК “Вагнер”.

Читайте також: Фактор “Вагнера”: чи підірве Пригожин владу Путіна

Зауважте, у “Вагнера” є танки, є авіація, а цього немає у Кадирова. Через це він надзвичайно заздрить Пригожину. Для своєї армії Кадиров також хоче танки, авіацію, але у них цього немає, бо вони бовдури й не можуть цьому навчитися, тому вони виключно піхота.

У російської армії ще є техніка, і танки, і ракети, та все інше, що необхідно для ведення війни, і наші військові це бачать кожного дня на передовій. Але російська армія дискредитована. По-перше, російську армію хитає Пригожин, адже це нечувано, коли керівника армії, яка вважала себе другою у світі, міністра оборони просто починає “душити” якийсь зек. Ми ж знаємо, що у Пригожина багато “трофеїв” по той бік закону: вимагання, розбій, проникнення до житла. Тобто російська армія завжди вважала себе елітою, а тут нею намагається керувати зек.

З іншої сторони російську армію розхитує Кадиров, а військові чудово пам'ятають, за яких обставин Кадиров став главою Чечні. На чиїй стороні воював батько Кадирова, за яких обставин він перейшов на бік федеральної влади.

Наразі й мобілізовані відмовляються йти воювати, але виключно через погане забезпечення. У них не виникає питання: нащо взагалі та війна, чому ми йдемо вбивати мирних людей? Їм потрібне оснащення і вони підуть на фронт. Навіть російські жінки жаліються, що їх чоловіків відправляють без нічого. Тобто вони не кажуть про війну як таку, вони кажуть, що немає бронежилетів, одягу, взуття та іншого. Вони мислять отак, і це не додає нам надії на те, що у Росії настане злам. Поки що все ламається лише через відсутність матеріально-технічного забезпечення.

 

 

Иван СТУПАК, колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього

 

 

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.