Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Висоцький. Спасибі, що живий” — це педальовано-правильна картинка з радянського життя про благородного Гамлета

[07:31 02 декабря 2011 года ] [ Тиждень, 1 грудня 2011 ]

Амбівалентне ставлення до “Висоцького…” сформувалося практично відразу, щойно стало відомо про режисера фільму, Пєтра Буслова, у минулому бандита, котрий перший свій фільм “Бумер” зняв про криміналітет.

Потім іще гірше — промоутером стрічки виступив “Первый канал” РФ, головний рупор Кремля. А коли росіян поінформували, що їхній герой та улюбленець матиме на екрані в комп’ютерний спосіб зліплене обличчя, здається, кінематографістам залишалося пакувати валізи подалі від розгніваних глядачів. Та повірте: із $30 млн рекламної компанії, зі схвальними словами Путіна й, треба визнати, блискучим почтом, ворогами та масовкою “принца” — Панін і Урґант, Ільін і Лєонідов, Шакуров і Астрахан — фільм заробить шалені гроші в прокаті, стане “стрічкою року в Росії”, а комп’ютерну версію Висоцького назвуть кращою за оригінал. Хоча, як це доволі часто буває, справжнє силкуватимуться замовчати. Що неживість, а простіше мертвизна вигляду героя стає відчутна вже після перших 5—10 хв, а це неймовірно показово контрастує з підзаголовком кінострічки. Що сюжет про залежність Висоцького від наркотиків і достойний трилера переліт із Москви до Ташкента його коханки з коробкою рятівних ампул є дріб’язковим і “для красного словца”. І що пускання сльози та шматування звинувачувальних документів наприкінці сюжету головним кадебістом — то “правильний” пафос, зроблений як реверанс самі-знаєте-для-кого.

Збоку картинка ніби ока не ріже, хоча творці фільму, сильно не занурюючись у тогочасний антураж, грамотно акцентують увагу на конкретних речах, одязі чи транспорті. Драматизм ситуацій теж діє як горілка: не може не вплинути на масового глядача піт нещасного співака, його клінічна смерть чи флешбек, коли діти дивляться на батька, який тяжко штовхає машину. І покірність героя, і його трудоголізм, і постійний виклик системі, й любов, і віра… Міфологічність фільму — ось що є вельми помітним. Майстерно зрежисований, змонтований і зіграний матеріал запропоновано людям як фільм “Анонім”, виданий за справжню історію Шекспіра.

Ярослав ПІДГОРА-ҐВЯЗДОВСЬКИЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.