Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Цілями будуть не військові об'єкти: яка небезпека від іранських балістичних ракет

[17:18 23 февраля 2024 года ] [ Апостроф, 23 лютого 2024 ]

Ракети Fateh-110 або Zolfaghar можуть використовуватись для ударів по містах.

 Напередодні з'явилась інформація про те, що Іран передав блилько 400 балістичних ракет Російській Федерації. Наші офіційні особи кажуть, що перевіряють дану інформацію. Наскільки ймовірною може бути передача такої кількості зброї та які можливості іранських балістичних ракет — в етері Апостроф TV пояснив експерт з питань озброєнь Олег Катков.

Іран цілком може передавати ракети. І перша інформація про те, що Іран роздумує над передачею рф балістичних ракет, з'явилась ще у жовтні 2022 року з посиланням на дані західних розвідок. Мова про ракети Fateh-110 або Zolfaghar. Водночас за цей період Іран росіянам ракет не передавав. Але передача ракет може розпочатися, насамперед через беззубість Заходу.

Це стає можливим тому, що є приклад КНДР. Бо попри те, що Північна Корея під санкціями Радбезу і таке інше, вона передала росії балістичні ракети. Про це говорять у Білому домі, взагалі по всьому світу — але жодної реакції немає. І немає обіцяних незворотних наслідків за передачу російській федерації балістичного озброєння. На фоні цього Іран фактично отримав зелене світло.

Щодо можливостей ракет Fateh-110 та Zolfaghar.

Дальність. По Fateh-110 — доведена дальність складає 300 км. Щодо Zolfaghar — Іран декларує 700 км. Це доволі значна відстань, і якщо пускові будуть стояти навіть за десятки км від кордону чи лінії фронту, то зможуть далеко долітати. Безпосередньо на передовій ніхто ці пускові не розміщуватиме.

Бойова частина. У Fateh-110 вона оцінена приблизно у півтонни, у Zolfaghar можливо трохи менше.

Точність. Це питання доволі дискусійне, але такі можливості є. Знову таки, цілями таких ракет будуть не якісь конкретні військові об'єкти, а просто міста. Як і у випадку використання ракет з КНДР.

Кількість ракет. Це найголовніше питання. Бо кількість у 400 одиниць, які нібито одномоментно передаються з Ірану до рф — це настільки величезна скількість, що вона перевищує виробництво перехоплювачів, які виробляються у США. Бо за даними Lockheed Martin, вони виробляють до півтисячі перехоплювачів MCI до Patriot PAC-3 за рік. А штатне використання MCI — дві ракети на одну ціль.

Пускові установки. Зазвичай пускові йдуть в комплекті, ще й разом зі спеціалістами і консультантами. Іранці використовують власні пускові. Але справа в тому, що їх ніхто толком не досліджував. Штатна пускова знаходиться у габаритах звичайної вантажної фури. А зовні ці пускові не виглядають як високотехнолонічні.

Залп. Все залежить від кількості пускових. Але дуже важко оцінити насправді. Плюс невідомо скільки цих ракет випускає Іран за рік. Можливо Іран передав одразу все, що має. Такої відповіді немає і щодо КНДР.

Можливо цифра у 400 ракет дуже перебільшена. Але в будь-якому разі, навіть якщо буде лише 40 ракет за одну поставку, а 400, припустімо, є загальною цифрою у контракті — від цього не легше.

 

Олег КАТКОВ

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.