Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Скандал у Сеймі Польщі: депутат-українофоб загасив єврейський свічник вогнегасником

[07:40 13 декабря 2023 года ] [ BBC News Україна, 12 грудня 2023 ]

У Варшаві стався гучний скандал — у залі Сейму депутат польської антиукраїнської ультраправої партії “Конфедерація” схопив вогнегасник та загасив єврейський свічник.

 Через це призупинили роботу Сейму, і тепер президент Польщі Анджей Дуда може не встигнути привести до присяги новий уряд на чолі з новообраним прем'єром Дональдом Туском. Якщо цього не станеться, Туск може не встигнути на критичний для Польщі та України саміт ЄС 14-15 грудня.

Інцидент стався у другій половині дня під час дебатів після виcтупу нового прем’єр-міністра Дональда Туска.

Ближче до вечора в будівлі з’явилися представники єврейської громади, які на запрошення голови Сейму святкували Хануку, пише Gazeta Wyborcha. Людей частували пончиками, млинцями, серед них було багато дітей.

Гжегож Браун з партії “Конфедерація” кинувся на ханукальну менору з порошковим вогнегасником і демонстративно загасив свічки.

“Я прошу перервати засідання і викликати депутата Брауна для усунення від засідання. На польській землі, де стався Голокост, немає місця антисемітським проявам. Під дахом польського парламенту!” — сказав депутат Вітольд Зембачинський. Він назвав Брауна “екстремістом”

Польща

Автор фото GETTY IMAGES

Атмосфера в Сеймі напередодні. Посол Ізраїлю в Польщі Яков Лівне виступає з промовою

Невдовзі після інциденту Гжегож Браун з'явився на трибуні Сейму, заявивши, що запалювання менори є “сатанинським актом”.

Але спікер Шимон Головня виключив його із засідання і оголосив перерву.

Чим відомий Гжегож Браун?

Головня сказав журналістам, що Браун скоріше за все заплатить штраф за свій вчинок. Іншого, більшого покарання для депутата за порушення регламенту немає.

“Я також хочу чітко заявити, що на підставі даних моніторингу, точної кваліфікації вчинку пана Брауна, проти нього буде подана заява до прокуратури, ймовірно, за статтею, яка передбачає порушення релігійних обрядів”, — поінформував спікер.

На інцидент уже відреагував посол Ізраїлю в Польщі Яков Лівне.

“Ганьба! Депутат польського парламенту щойно зробив це. Через декілька хвилин після того, як ми почали святкувати там Хануку”, — прокоментував посол.

“Це ганьба. Це неприйнятно. Це не повинно повторитися”, — коротко прокоментував інцидент новий прем'єр-міністр Дональд Туск.

Раніше у вівторок Браун перепостив пост на Twitter (X) зі скаргою на присутність єврейської символіки в будівлі парламенту. За його словами, Польщею “керують” люди, які служать іншим націям.

“Конфедерація” — антиєвропейська та антиукраїнська партія, яка стоїть за блокадою українського кордону. Голова люблінського осередку партії, підприємець Рафал Меклер є обличчям страйків польських перевізників.

Польща

Автор фото GETTY IMAGES

Браун покидає Сейм
 

Сам Гжегож Браун, один з лідерів “Конфедерації”, відомий своїми різкими висловами в бік України. Він закликав “зупинити бандеризацію Польщі”, а також заявив, що “нас не будуть вчити історії німці та євреї”.

До повномасштабного вторгнення він неодноразово шкодував через погіршення польсько-російських відносин, а у січні 2022 року був єдиним депутатом Сейму, який не голосував за резолюцію з закликом до ЄС та НАТО допомогти Україні.

У листопаді 2022 року віцеспікерка Сейму Малгожата Госевська назвала Брауна “російською онучею” (людиною, яка поширює російську пропаганду).

Аналіз кореспондента ВВС Святослава Хоменка: плани Туска на межі зриву

План був простий. Спочатку прем'єр-міністр Дональд Туск виступає перед Сеймом з програмною промовою і представляє членів свого уряду. Потім депутати ставлять йому питання (записалися понад 200 людей). Потім Туск на них відповідає — на всі оптом. І в кінці — голосування за склад Ради міністрів. Більшість у Туска є: здавалося би, що може піти не так?

Усе пішло не за планом через ханукальну свічку, яку під час цієї процедури запалювали в приміщенні Сейму. Один з лідерів ультраправої партії “Конфедерація” Гжегож Браун схопив вогнегасник і загасив її. У костюмі зі слідами порошку з вогнегасника, стоячи на трибуні Сейму, він пояснив свої дії: “Акти талмудичного культу не можуть мати місця в Сеймі Польщі… Мені приписують расистські мотиви, але я лише повертаю в стан нормальності та рівноваги”.

Колеги Брауна по польському парламенту були в шоці. Його негайно відсторонили від участі в роботі парламенту, він покинув будівлю Сейму. На засіданні оголосили перерву, а поки президіум Сейму вирішував, що робити з депутатом Брауном далі, в новинних стрічках з'являлися усе нові заяви із осудом його дій: їх опублікували посол Ізраїлю в Польщі, головний равин країни, представники високого католицького духовенства.

Польща

Автор фото GETTY IMAGES

Напередодні Дональд Туск виступив із промовою в Сеймі, де пообіцяв знову мобілізувати Захід на допомогу Україні, а також анонсувавав рішення щодо заблокованого кордону
 

Щойно засідання Сейму продовжилося, виявилося, що депутати від “Права і справедливості” вимагають оголосили перерву в роботі парламенту до завтра. “У нас є ще сто питань до Дональда Туска, і ми не хочемо задавати їх в атмосфері скандалу”, — сказав один із лідерів колишньої владної партії Пшемислав Чарнек.

У пропозиції “Права і справедливості” очевидно присутнє подвійне дно. План, згідно з яким всі питання до Туска мали прозвучати сьогодні, передбачав, що завтра вранці його затверджений уряд приведе до присяги Анджей Дуда. Після цього Туск зібрався негайно вилетіти в Брюссель на критично важливий саміт ЄС: там мають обговорювати питання виділення Польщі мільярдів євро з фондів ЄС і початок перемовин про вступ України в ЄС.

Якщо процедура затвердження уряду затягнеться до завтра, то зовсім не факт, що Анджей Дуда знайде в своєму графіку можливість оперативно привести міністрів до присяги, і що Туск встигне в Брюссель до початку саміту.

Тому прихильники нового прем'єра кажуть, що вони згодні сидіти в Сеймі до пізньої ночі. Противники ж твердять — яке засідання, коли тут ханукальні свічки гасять вогнегасником, це жахливо.

Як розвиватиметься ситуація в Сеймі, та і, виходить, у Польщі — покаже процедурне голосування, яке має пройти в найближчий час. А поки що — перерва в роботі Сейму триває.

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.