Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Підсудна перемога

[11:52 16 февраля 2010 года ] [ Україна молода, №29, 16 лютого 2010 ]

Центрвиборчком офіційно визнав Віктора Януковича переможцем виборів, а БЮТ несе скаргу до суду.

Результати виборів—2010 буде оскаржено в суді. Відмовившись визнавати підсумки перегонів, команда Юлії Тимошенко написала скаргу до Київського адміністративного суду. Коли друкувалося це число “України молодої”, інформація про подачу заяви ще не надходила. У будь—якому випадку БЮТівці обіцяли не баритися: Феміда мала отримати позов учора надвечір або ж сьогодні.

Формально скарга стосується дій Центрвиборчкому. За словами голови фракції БЮТ Івана Кириленка, ЦВК оголосила Віктора Януковича переможцем, і “не зважила на аргументи нашого кандидата, нашої політичної сили”. Кириленко повідомив, що БЮТ надасть суду “вагомі”, “серйозні” аргументи.

День Віктора на День Валентина

Центральна виборча комісія уклала протокол про підсумки президентських виборів у неділю о 15:50. Відповідно до заповітного акта, за Віктора Януковича проголосувало 12 481 266 виборців (48,95 відсотка), за Юлію Тимошенко — 11 593 357 громадян (45,47%). Не підтримали жодного кандидата 4,36%.

Голова ЦВК Володимир Шаповал заявив: “За підсумками повторного голосування виборів більшу кількість голосів одержав Янукович Віктор Федорович. ЦВК оголошує обраним Президентом України Януковича Віктора Федоровича”.

Підсумковий протокол підписали всі члени Центрвиборчкому, окрім тих, хто перебуває в опозиції до януковичівської більшості ЦВК: Андрій Магера, Жанна Усенко—Чорна, Ігор Жиденко, Юлія Швець і Валерій Шелудько підписали протокол з окремою думкою. Перед тим ЦВК відмовилась перераховувати голоси на низці дільниць, як того вимагав БЮТ.

Основні зауваження й інакодумців у ЦВК, і команди БЮТ стосувалися того, що Центрвиборчком затвердив протоколи, не дочекавшись розгляду скарг. Зокрема, Жанна Усенко—Чорна висловила протест, відмовившись доповідати про підсумки голосування на територіальному виборчому окрузі №120 у Львівській області. За словами заступниці голови ЦВК, станом на неділю в окрузі ще не завершилися судові розгляди. “У Львівській області сьогодні абсолютно неможливе установлення достовірних результатів волевиявлення виборців”, — цитують Усенко—Чорну “Українські новини”.

БЮТівець Володимир Пилипенко розповів, що станом на той час, коли ЦВК ухвалювала рішення про визнання Януковича Президентом, суди тривали на Львівщині та в Криму, а Київський апеляційний адміністративний суд розглядав 43 справи щодо бездіяльності ЦВК.

“На жаль, Центральна виборча комісія дала підстави для судового оскарження своїх дій, а також бездіяльності”, — заявила з цього приводу Усенко—Чорна.

До речі, коли цей номер “УМ” готувався до друку, стало відомо, що команда Тимошенко “вистрелила” скаргою ще до одного суду — Вищого адміністративного. Народний депутат від БЮТ Віталій Барвіненко звернувся до ВАСУ з позовом, у якому просить визнати постанову ЦВК про оголошення результатів виборів незаконною.

“Це наш Президент? Ні! Ні”

Сама ж “винуватиця” скарг Юлія Тимошенко заявила, що не визнає перемоги Віктора Януковича. Цю позицію вона озвучила в телезверненні до українців. “Я хочу чітко заявити: Янукович — не наш Президент. І як би не розгорталися далі обставини, він ніколи не стане легітимно обраним Президентом України”, — заявила Прем’єр—міністр.

“Сьогодні я можу твердо сказати вам, що вибори в Україні було сфальсифіковано. І це вже не політична декларація, а чітка правова оцінка юристів”, — заявила Тимошенко. Вона відзначила, що під час перерахунку голосів на кількох дільницях у Криму було виявлено фальсифікації на рівні 3—8 відсотків. “У цілому ж по Україні можливі обсяги фальсифікації складають більше одного мільйона голосів за різними технологіями. Цих голосів цілком достатньо для нашої спільної перемоги”, — вважає Тимошенко.

Юлія Володимирівна, хоч і визнає, що українці “стомилися від жорстоких політичних боїв”, вважає, що коли не захистити вибір, то “завтра ми прокинемося в іншій країні, де правлять диктатура і беззаконня”. Тимошенко обіцяла не скликати майдани, бо “Україні, як ніколи, потрібні стабільність та спокій”, але боротиметься в суді. “Не піти сьогодні до суду означає здати Україну криміналітету без бою”, — підкреслила Ю. В.

Коли на Банкову?

А тим часом команда Віктора Януковича вмощується на лаврах, не звертаючи уваги на скарги Тимошенко. Переможці міркують над датою інавгурації. Чільний правник Партії регіонів Олександр Лавринович заявив, що Януковича приведуть до присяги в останню неділю місяця — тобто 25 лютого. Він не вірить, що скарга Тимошенко затримає процес. “Думаю, суд розгляне справу своєчасно і сумлінно, і в нас у лютому буде можливість бути присутніми при вступі на посаду новообраного Президента”, — цитує Лавриновича “Інтерфакс—Україна”.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин теж запропонував провести інавгурацію 25 лютого. За словами спікера, депутати мають ухвалити відповідну постанову цього пленарного тижня, бо наступний за розкладом не є пленарним.

Іван ДІДУШОК

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.