Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Неможливе можливо: чи сядуть надовго Коломойський і Шуфрич

[18:35 15 сентября 2023 года ] [ Апостроф, 15 вересня 2023 ]

Органи правопорядку взялися за відомих політиків та олігархів

 Співробітники Служби безпеки України у п'ятницю, 15 вересня, провели обшуки у маєтку нардепа Нестора Шуфрича, відомого своїми проросійськими поглядами. В Офісі генпрокурора вже заявили, що проситимуть арешт Шуфрича. Щодо олігарха Ігоря Коломойського, то 14 вересня йому оголошено вже третю підозру. Чим обумовлені ці справи та чи отримають Коломойський з Шуфричем реальні терміни — своїми думками в етері Апостроф TV поділився політтехнолог і політичний експерт Олексій Голобуцький.

Краще пізніше, ніж ніколи. Те що за Шуфричем плаче тюрма, було ясно багато років тому. Щонайменше з 2014 року була зрозуміла його проросійська діяльність, хоча і до російської агресії це було ясно.

Знаючи багатьох особисто, розумію, що всі ці ордени, медалі, костюми, фуражки тощо — це нормальний їхній стан. Це люди переважно малокультурні, які вважають себе елітою. Вони любили всі ці ордени і медалі, купували кандидатські і докторські, щоб постійно підтверджувати свій статус. Бо ж сказати самому собі, що ти просто грабуєш нещасну країну — важкувато. Тому і треба придумувати собі різні іграшки. У них однакові інтер'єри, обов'язково мають бути колони, золото. Тобто відповідний антураж.

Ми бачимо, що різниця між просто злочинцем Пригожиним і нашим багаторічним народним депутатом, який у нас був і є досить популярною людиною, якого любили, зокрема його електорат, який він розводив протягом багатьох років — це, так би мовити, один і той же сорт лайна, яке причепилося до України.

Шуфрича посадять?

Але все буде не так просто. Бо у Шуфрича настільки серйозні зв'язки, гроші і багато чого іншого, що буде дуже важко його посадити у в'язницю.

Ми повинні розуміти, що політика в принципі — це не про романтизм і ідеали. Чому саме зараз? Вже була версія, що через Шуфрича у Льовочкіна хочуть відібрати контроль над “Інтером” (телеканал). Для влади це важливо перед виборами. Версій може бути безліч, і я жодну не відкидаю. Інша з версій — витрясти з нього гроші, це для когось може бути приємним бонусом.

Ми говоримо про принципові речі. Перше, ми живемо не в правовій державі, і це абсолютно вірно. Друге, ми живемо у державі несправедливій — і це теж абсолютно зрозуміло. І звичайно, що такий персонаж як Шуфрич — сам факт, що він просто живе тут під час війни, голосує і є активним депутатом — це вже трохи говорить про стан нашого суспільства і держави. Але ми повинні будь-яким шляхом боротися з цими елементами.

Якщо ж дійде до того, що Шуфрич опиниться у в'язниці... Я не відкидаю, що це все може розвалитися, але сподіваюся, що ні, бо він є занадто знаковою фігурою, плюс СБУ останнім часом показує достатньо високий рівень своєї кваліфікації і компетенції. Тож дуже сподіваюся, що справа дійде до суду і Шуфрич отримає своє. І це буде відчуття справедливості. У нас кожен день тисячі людей гинуть через те, що такі як Шуфрич протягом десятирічь працювали на росіян, а можливо й досі працюють. І це жахлива ситуація. І це може бути один з аргументів, що у державі під час війни якісь елементи справедливості починають працювати. Хоча подивимося, бо ж Шуфрич півтора року спокійно сидить у парламенті, і голосує за те, що треба владі — за все що завгодно.

Третя підозра Коломойському

Якщо до тебе мають питання не українські правоохоронні органи, а американські, то вірогідність того, що тобі гаплик, різко виростає. З українськими Коломойський завжди домовлявся і все було в порядку. Не відкидаю, що й зараз можливий цей варіант, бо у нашій країні все можливо.

Є декілька версій, чому росте кількість підозр. Перша — це саме для того, щоб була причина не видавати Коломойського Америці. Мовляв, на нього тут стільки справ, що краще ми будемо ним займатися.

Друга — у Коломойського був дуже специфічний вид діяльності, він не простий олігарх, а дуже специфічний бізнезмен. І ворогів у нього безліч, а справ можна завести хоч мільйон.

Дуже сподіваюсь, що це все буде по-справжньому і стане початком справжньої боротьби з олігархатом в Україні. Наголошую, боротьби не з великим бізнесом, а саме з людьми, які використовуючи державу, ставали багатшими.

Чи заберуть у нього обленерго? В принципі це було б логічно. Навіть не націоналізація, а реприватизація. Хоча у нашій державі це схема, м'яко кажучи, не найкраща, але якимось чином його активи мусять бути забрані.

Далі ми будемо дивитися на розвиток ситуації. Його вплив був настільки значним і ми добре знаємо, за ким він стояв під час президентських виборів, і його зв'язки з владою — теж ні для кого не секрет. Мені здається, що це все ж таки не політична воля, а насамперед серйозний тиск наших спонсорів. Бо сьогодні виникає ситуація, яку дуже важко пояснити не тільки американським конгресменам, а можливо навіть американським та європейським виборцям — ми даємо вам величезні гроші, а у вас мало того, що корупція не закінчується, а й персонажі, які всюди вважаються токсичними, до сих пір на волі, чудово себе почувають і впливають на політичні процеси в країні.

 

Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.