Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Концерт не за заявками: для кого грав Блінкен у київському барі

[07:40 16 мая 2024 года ] [ Апостроф, 15 травня 2024 ]

У Штатах явно стурбовані ситуацією на Харківщині, і з цим пов'язаний приїзд держсекретаря.

 У вівторок, 14 травня, держсекретар США Блінкен приїхав до Києва, де у підземному барі зіграв на гітарі разом з гуртом пісню “Rockin' In The Free World”. “З вами Сполучені Штати, з вами більша частина світу. І вони борються не лише за Україну, але й за вільний світ. І вільний світ теж з вами”, — сказав він. Наразі це четвертий візит Блінкена з початку повномасштабного вторгнення Росії. І перший — після виділення Конгресом довгоочікуваного пакету допомоги Україні. Перед тим Блінкен відвідував Київ у вересні минулого року. З чим пов'язаний приїзд Держсекретаря США, розбирався “Апостроф”.

Поглянути зблизька

В американських медіа візит Блінкена чітко ув’язують із наступом росіян на Харківщині. І справді, держсекретар США нагадав, що частина допомоги вже прибула в Україну, а згодом надійдуть ще більші обсяги. Втім, це про домовленості, що були досягнуті раніше.

“Так, Сполучені Штати говорять досить чітко, що Росія не прорве оборону на Харківщині, про те, що вони підтримують, про те, що вони зараз переправляють в Україну багато зброї, багато нових пакетів допомоги. Але це очікувано, бо якраз цей пакет допомоги на 2024 рік, був розрахований на весь рік, зараз треба все це засвоювати пришвидшеним порядком”, - каже “Апострофу” виконавчий директор центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.

Водночас, президент Володимир Зеленський використав можливість очної зустрічі, аби вкотре нагадати про те, що Україні потрібно саме зараз.

“Докладно обговорили ситуацію на полі бою, підтримку наших воїнів і подальшу оборонну співпрацю. Зокрема, говорили про системи “Петріот” для України, для захисту наших міст і громад, як-от Харків і Харківщина”, - написав Президент Зеленський.

Для США важливо зрозуміти операційну стратегію України на найближчий час, зазначає “Апострофу” голова “Інституту Американістики” Владислав Фарапонов.

“Частково я можу погодитися із думкою західних медіа. Тому що для всіх його візитів в Україну характерно, що вони направлені на те, щоб якнайкраще зрозуміти те, як змінюється характер війни. А другий момент, щоб зрозуміти, що Україна буде робити у цьому випадку, - зазначає Владислав Фарапонов, - Для чого це робиться? Для того, щоб зараз це закласти, а потім якнайкраще підготуватися самим, щоб Україні допомогти. Тобто, умовно, якщо Україна розглядає варіанти відходу з деяких населених пунктів, що це у підсумку буде означати протягом декількох місяців. І ось Ентоні Блінкену, завдяки його такій дипломатичності, гарним особистим зв'язкам в Україні треба це дізнатися”.

Координація

Інша складова візиту Ентоні Блінкена — узгодження позиції перед цілою низкою великих міжнародних зустрічей.

“Це і Саміт миру, і саміт НАТО в Вашингтоні, і саміт Великої Сімки, де будуть обговорювати досить серйозні речі, наприклад, що робити з російськими замороженими активами. І мені здається, от велика кількість консультацій стосується в тому числі цих питань щодо фіналізації попередніх домовленостей”, — підкреслює Олександр Леонов.

Саміт Великої сімки відбудеться в Італії 13-15 червня. Серед цілої низки глобальних проблем конфіскація російських активів буде не ключовою, але найбільш важливою для України. За даними Financial Times, повна конфіскація вже навіть не обговорюється. Тому лідерам Великої сімки потрібно буде вирішити який саме механізм обрати натомість. Найбільш реалістичний — використання відсотків із заморожених російських активів. Віднедавна США просувають нову ідею — виділення близько 50 млрд доларів фінансування для України за допомогою кредиту або облігацій, забезпечених майбутніми прибутками від заморожених активів.

Одразу за G7, на глобальному саміті миру у Швейцарії 15-16 червня очікується участь кількох десятків країн. Питання в тому яким буде рівень представництва. Чи голова держави, чи міністр закордонних справ, чи просто посол приїдуть на саміт — це важливі питання, що покажуть відношення тієї чи іншої країни до української ініціативи. Президент Зеленський уже заявив, що хотів би бачити на саміті Джо Байдена.

“Тут адміністрація Байдена може, насправді, допомогти і іміджево, і організаційно, тому що вони самі організовували Саміт демократій. (віртуальний саміт, проведений США 9—10 грудня 2021 року “для оновлення демократії всередині країни і протистояння автократії за кордоном”. Зібрав 111 учасників — “Апостроф”). І це така ідея була ініційована саме президентом Байденом. Тому ось така особлива увага до цього з боку Сполучених Штатів, вона просто необхідна”, — наголошує Владислав Фарапонов.

Головним питанням саміту НАТО 9-11 липня для України залишається подальша співпраця в умовах коли про повноцінне членство не йдеться. Перемовини на цьому напрямку — окрема історія.

Та попри допомогу у дипломатичній сфері, головним пріоритетом на найближчий час залишаються зброя та боєприпаси. Саме щодо них публічні заяви Блінкена у Києві дають підстави для деякого оптимізму.

Роман КОТ

 

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.