Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Credit Suisse роками тримав гроші багатіїв із бідних країн. Дев'ять відомих українців, які мали рахунки у скандальному банку

[09:30 05 октября 2022 года ] [ Forbes-Украина, 4 жовтня 2022 ]

Швейцарський Credit Suisse, який останніми днями є чи не найбільш згадуваним банком у світовій діловій пресі, обслуговував багатьох українських бізнесменів та політиків. Хто з відомих українців тримав чи тримає гроші у швейцарському банку?

Про те, що Credit Suisse має клієнтами значну кількість політиків та бізнесменів з різних країн, що розвиваються (від Венесуели та Сербії до Таїланду та Зімбабве), стало відомо з серії витоків банківської інформації, яка зрештою потрапила у пресу.

Останнє подібне розслідування під назвою SuisseSecrets наприкінці лютого публікував міжнародний консорціум журналісті-розслідувачів OCCRP.

На початку жовтня швейцарський банк привернув до себе увагу світової преси через повідомлення про можливі фінансові проблеми. Хто із заможних українців мав би читати ці новини з особливою зацікавленістю?

Від Ахметова до Хорошковського. Кого з українців обслуговував Credit Suisse

Рахунки у швейцарському банку мав не лише найбагатший українець, а й топ-менеджери його компанії СКМ. Загалом розслідувачі виявили 50 рахунків. Баланс на одному з яких сягав 497 мільйонів франків у 2016 році.

Олег Бахматюк

Власник великого агрохолдингу UkrLandFarming, згідно з даними витоку, мав близько десяти акаунтів у Credit Suisse. Один з яких налічував понад 200 млн франків у 2008 році. 

Зараз він проживає у Відні, звідки намагається відбитися від звинувачень у шахрайстві з боку держави та колишніх партнерів.

Родина Гута

Гута керували агрхолдингом “Мрія”, одним із найбільших українських виробників зерна. У 2014-му у компанії закінчилися гроші, в результаті чого кредитори залишилися за вимогами на суму понад €1 мільярд.

Іван, Клавдія, Андрій та Микола Гути були вказані у розслідуванні OCCRP власниками 16 рахунків Credit Suisse. Станом на 2016 рік баланс цих рахунків складав 223 млн швейцарських франків.

Незадовго до банкрутства “Мрії” Гути, перевели з персональних рахунків у Credit Suisse понад $100 млн на підставні компанії. Банк не помітив недоліків у цих транзакціях.

У Коломойського був один персональний рахунок у Credit Suisse на понад 27 млн франків. Також були рахунки членів його родини. Виток свідчить, що у серединь 2000-х Коломойський та його близькі тримали у швейцарському банку 3 млрд франків. Бізнесмен пояснював це продажем компанії Evraz. Зрештою підприємець перейшов на обслуговування до кіпрської філії .

Павло Лазаренко

Прем’єр-міністр України у 1997-98 роках подав заявку на відкриття рахунку в Credit Suisse вже після того як пішов з посади в українському уряді. Один з його рахунків налічував майже 8 мільйонів швейцарських франків.

У 2004-му Лазаренко потрапив до списку “найкорумпованіших чиновників світу” Transparency International. У 2006-му він був засуджений у США за відмивання вироку. провівши пʼять років під домашнім арештом та менше року — у вʼязниці.

Роман Насіров

Колишній голова Державної фіскальної служби України мав у Credit Suisse рахунок, на якому у 2010 році за кілька місяців з’явилось 699 тисяч франків. На той час він працював у компанії Renaissance Capital.

Орест Фірманюк

Фірманюк офіційно вважається митним брокером та є власником низки фірм, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Колишній очільник Державної митної служби Максим Нефьодов у часи перебування на посаді називав Фірманюка “контрабандистом №1”. 2021-го Фірманюк потрапив під санкції РНБО, як один з ТОП-10 контрабандистів України.

Згідно даних SuisseSecrets, бізнесмен мав акаунт у Credit Suisse з 2011 року. У 2015-му на його рахунку зберігалося понад 60 тис франків. 

Фукс, який відомий тим, що заробляє на купівлі/продажу проблемних боргів банків та недооцінених активів, став клієнтом Credit Suisse у 2014 році. Його рахунок налічував ​​17 млн франків у 2015 році. Минулого року бізнесмен потрапив під санкції РНБО через можливий зв’язок з нафто-газовими махінаціями часів Януковича. Він заперечував усі звинувачення.

Хорошковський мав три рахунки у Credit Suisse, клієнтом якого він став у 2004-му. Один з аккаунтів Хорошковського налічував щонайменше 1 мільярд франків, коли Хорошковський закінчив роботу у російській гірничодобувній та металургійній компанії Evraz-Group і став заступником секретаря Ради безпеки та оборони України (2006 рік). Інший його рахунок існував того ж року, коли Хорошковський очолив українську митницю, а згодом перейшов працювати до СБУ (2010-й). 

Чому Credit Suisse знову на слуху

Протягом вересня акції Credit Suisse впали більш ніж на 25%, що викликало інформаційну хвилю стосовно можливих проблем з капіталом банку.

Поштовху додав і виконавчий директор Credit Suisse Ульріх Кернер, який 30 вересня розіслав службову записку по всій компанії, щоб заспокоїти співробітників щодо капіталу та ліквідності банку. Документ зрештою потрапив у пресу, що ще більше роздмухало чутки навколо фінустанови.

“Найгірший великий банк у Європі” — так з посиланням на одного з інвесторів банк описувала Financial Times, додаючи, щоправда, що безпосередня небезпека йому не загрожує. Пізніше FT випустила детальний розбір фінансового стану Credit Suisse.

“Нам треба буде втратити 97 млрд франків капіталу, перш ніж щось трапиться із нашими клієнтами і працівниками, — сказав виданню один з топменеджерів Credit Suisse, посилаючись на всі додаткові подушки безпеки банку. — Під час фінансової кризи UBS втратив мільярди і його врятували. У нас наразі такої проблеми немає”.

Чи дійсно топ-банкір каже правду? Незалежні аналітики, опитані FT загалом підтверджують ці слова.

Мілана ГОЛОВАНЬ 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.