Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чому Росія неправильно оцінює ситуацію на фронті після взяття Авдіївки

[08:20 21 февраля 2024 года ] [ BBC News Україна, 20 лютого 2024 ]

Експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що після відступу українських військ із міста Авдіївка армія Росії активно намагається наступати на позиції ЗСУ одразу на трьох напрямках: у Запорізькій, Харківській та Донецькій областях. Про активізацію російських військ також говорять представники ЗСУ.

 У черговому звіті ISW сказано, що російські сили намагаються скористатися затримками у наданні Києву західної допомоги та проводять як мінімум три наступальні операції: вздовж межі Харківської та Луганської областей, зокрема у напрямку Куп'янська та Лимана; в Авдіївці та навколо неї; та в районі селища Роботине на заході Запорізької області.

Проте, як вважають аналітики ISW, оперативна ситуація, що склалася, не така проста, як, можливо, хотілося б Москві.

На думку американських експертів, після виходу з Авдіївки ЗСУ тепер, найімовірніше, зможуть створити нову лінію оборони неподалік міста, що може призвести до нових запеклих боїв у цьому районі.

В результаті наступальна операція Росії може захлинутися, пишуть співробітники ISW.

Затримки з допомогою

Після виведення українських військ із Авдіївки ISW, а також кілька українських та західних джерел дійшли висновку, що затримки у наданні Києву західної допомоги, насамперед — артилерійських боєприпасів та критично важливих систем ППО, не дозволили українським військам утримати Авдіївку.

Критична нестача спорядження, що постачається Заходом, та побоювання щодо можливого припинення американської військової допомоги змусили українські війська скоротити використання озброєнь по всьому фронту.

  • Ймовірно, це спонукало російські сили скористатися ситуацією та розпочати обмежені наступальні операції за межами Авдіївки, що вони зробили вздовж межі Харківської та Луганської областей з початку січня 2024 року і на заході Запорізької області — протягом останніх 48 годин, пишуть експерти ISW.

Зеленський

Автор фото PRESIDENT OF UKRAINE OFFICE

Головком ЗСУ Олександр Сирський заявив, що українські війська вийшли з Авдіївки, щоб уникнути оточення після кількох місяців запеклих російських атак.

Попри твердження російської сторони про безладний відступ українських сил і відсутність у них заздалегідь підготовлених рубежів оборони на захід від Авдіївки, ISW не має даних, що підтверджують це.

Аналітики інституту вважають, що Москва неправильно оцінює оперативну ситуацію, що склалася. Більше того, вони вказують на те, що українське командування нещодавно підтягло до Авдіївки підкріплення для проведення контратаки та забезпечення безпечного коридору для відходу своїх військ.

Швидше за все, саме ці свіжі сили оборонятимуться проти російських підрозділів, що наступають. Російські сили знекровлені попередніми штурмами і втратили багато техніки, що, ймовірно, загальмує або зовсім зупинить цей наступ.

Раніше Міністерство оборони РФ заявило, що підрозділи російського угруповання військ “Центр” встановили повний контроль над містом Авдіївка та просунулися на цій ділянці лінії фронту на 8,6 км.

Загальну площу захопленої української території в районі Авдіївки російські військові оцінюють у 31,75 кв. км.

Дані про російські атаки підтвердив і командувач українського угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський.

За його словами, в районі Авдіївки “українські військові закріпилися на нових рубежах оборони та успішно відбивають спроби російських окупантів розвинути наступ”.

“Тактичне просування”? Що відбувається у районі Роботиного

При цьому як російські, так і українські пабліки повідомляють про незначне просування російської армії на Запорізькому напрямку та активізацію боїв у районі Роботиного.

Це село було однією з основних цілей літнього наступу українських військ, які змогли повернути над ним контроль після кількох тижнів запеклих боїв.

За даними російського Z-каналу WarGonzo, російські війська атакували цей район з боку Новопрокопівки та Вербового. “На обох ділянках є тактичне просування”, — пише автор телеграм-каналу Семен Пегов.

Про масовану атаку від Роботиного до Вербового повідомляв напередодні й український військовий паблік Deep State. За його даними, на південний схід від Вербового російським військам вдалося пробити оборону, зараз українські війська “вирішують цю проблему”. Надвечір неділі інтенсивність боїв там спала.

Окремим російським підрозділам вдалося також прорватися до села Роботине, “але більшість було ліквідовано”, стверджує Deep State.

За заявою Страткому ЗСУ, в районі Роботиного противник 10 разів “без успіху намагався атакувати позиції наших військ”.

Тарнавський також повідомляє, що у цьому районі російські військові “повернулися до тактики малих штурмових груп із залученням кількох одиниць бронетехніки”.

Україна повідомляє про збиті винищувачі

Тим часом за останні кілька днів українські військові повідомили, що їм вдалося збити відразу шість російських бойових літаків.

Росія ці твердження не коментувала, ВВС не має незалежних підтверджень заяв ЗСУ.

Як повідомив у себе в телеграм-каналі головком ЗСУ Олександр Сирський, у понеділок на східному напрямку українські війська збили винищувач-бомбардувальник Су-34 та винищувач Су-35С, здатні нести руйнівні керовані авіабомби.

Раніше командування ЗСУ заявило відразу про три збиті російські літаки — два Су-34 і один Су-35. Російські джерела тоді підтвердили втрату лише винищувача Су-35.

На думку західних експертів, саме перевага у повітрі та активне застосування авіабомб дозволило армії Росії досягти успіху в Авдіївці.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.