Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чи готові ЦНАПи оновлювати дані військовозобов'язаних

[07:40 17 мая 2024 года ] [ BBC News Русская служба, 17 травня 2024 ]

З 18 травня військовозобов'язані можуть оновити свої дані у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), однак надходить суперечлива інформація з областей про те, чи готові центри до цього.

З 18 травня військовозобов'язані можуть оновити свої дані у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП), однак надходить суперечлива інформація з областей про те, чи готові центри до цього.

Можливість оновити дані в ЦНАПах надається вперше, відповідно до нового закону “Про мобілізацію”.

Це буде один з трьох способів, яким мають скористатися військовозобов'язані для оновлення персональної інформації.

Два інші способи — це звернення до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишніх військкоматів) та надання даних через електронний кабінет.

Нова роль ЦНАПів

16 травня речник міністерства оборони Дмитро Лазуткін в інтерв'ю одному з телеканалів запевнив, що ЦНАПи “готові з 18 травня по всій Україні працювати та займатися оновленням даних військовозобов’язаних”.

Однак одразу ж після цього з регіонів почала надходити інформація, що місцеві центри не готові це робити. Як виглядає, процес під'єднання до загальної системи даних військовозобов’язаних відбувається нерівномірно.

мобілізація

Автор фото УНІАН

Вже тривалий час співробітники ТЦК на вулицях міст перевіряють документи у чоловіків

 

17 травня директорка департаменту центру надання адмінпослуг Києва Наталя Шамрай повідомила, що вже з 9 ранку 18 травня “всі ЦНАПи Києва готові приймати людей для того, щоб вони могли оновити свої дані”.

За її словами, у столиці підключені майже 300 адміністраторів для такої роботи.

“Якщо система з якихось причин не буде “пропускати”, то тоді будемо з'ясовувати, що робити далі”, — сказала вона в ефірі телеканалу “Київ-24”.

У той же час поблизу столиці, у Бучі співрозмовник ВВС Україна у ЦНАП повідомив: “Доступ станом на зараз не дали, навряд чи з понеділка це запрацює” і порадив приходити не раніше ніж у середу наступного тижня.

Подібну ситуацію описують місцеві журналісти в Одеській, Харківській областях.

Натомість, у Чернігівському ЦНАПі кореспонденту ВВС Україна сказали, що приймати військовозобов’язаних готові вже найближчої суботи, хоча доступ до баз даних ще не отримали.

“Що буде завтра — побачимо. Співробітники на роботу виходять. Ми так розуміємо, що доступ відкриють завтра”, — сказала співробітниця ЦНАП.

мобіліація, військовозобов'язані

Автор фото GETTY IMAGE

Перед початком дії закону “Про мобілізацію” зросли черги біля ТЦК

 

Резерв+для зручності

З 18 травня усі чоловіки віком від 18 до 60 років, які є військовозобов'язаними, мають упродовж двох місяців, до 16 липня включно, оновити свої дані. Цю інформацію будуть вносити в Єдиний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів під назвою “Оберіг”.

Раніше ТЦК вели облік в паперовому вигляді, часто хаотично і маючи лише ту застарілу інформацію, яку громадяни надали під час першого відвідування цієї установи.

Можливість прийти до ТЦК і далі зберігається.

Окрім того, 18 травня має запрацювати електронний кабінет військовозобов'язаного. Це мобільний застосунок, який міноборони назвав “Резерв+” і в якому військовозобов'язані зможуть онлайн оновити свої дані. Він буде доступний для скачування на смартфонах через App Store і Google Play Market.

“При оновленні даних направлення на ВЛК не видаватиметься. Таке направлення може бути виписане в разі потреби згодом”, — “, — наголосили в міністерстві оборони.

Особисті дані будуть зребігатися в єдиному реєстрі. У ньому загалом міститься 33 пункти персональних даних кожного чоловіка призовного віку. Передусім про місце проживання і роботу, номер телефону, електронна пошта, результати військово-медичних оглядів, а також дані про батьків і дітей. Крім того, в реєстрі буде інформація про водійські права, судимості, виїзди за кордон, володіння іноземними мовами та наявність дозволу на зброю.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.