Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Ахметов знову найбагатший в Україні

[13:03 15 марта 2010 года ] [ Економічна правда, 12 березня 2010 ]

Середній учасник рейтингу має 3,5 мільярда доларів, що на 500 мільйонів більше, ніж 2008 року. Значна частина списку — 40% — все ще громадяни США. З новачків тільки 16% мають американський паспорт і 28% — китайський.

ровідний американський діловий журнал Forbes оприлюднив щорічний список мільярдерів. Українських представників у оновленому рейтингу за 2009 рік побільшало.

До списку видання увійшло п'ять українців-багатіїв: Рінат Ахметов, Віктор Пінчук, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та Костянтин Жеваго. За підсумками 2008 року у цьому переліку бракувало тільки останнього прізвища.

Уперше українські мільярдери потрапили до світового списку багатих людей за підсумками 2005 року. Тоді до рейтингу Forbes увійшло три представники України, а рекордна кількість вітчизняних капіталістів у всесвітній бізнес-еліті була зафіксована за результатами 2006 року і 2007 року — сім учасників.

За останніми підрахунками американського журналу, перший український мільярдер Рінат Ахметов опинився на 148 місці серед світової спільноти мільярдерів із капіталом 5,2 мільярда доларів.

Експерти вважають, що порівняно з 2008 роком бізнесмен додав до своєї “скарбнички” майже 3,5 мільярда доларів, через що піднявся одразу на 249 позицій.

У той же час, за даними українського проекту “Блік” “ТОП-300”, який враховував становище учасників на перше півріччя 2009 року, Ахметов мав 8,4 мільярда доларів.

Власник фінансово-промислової групи System Capital Management майже кожного року в рейтингу Forbes випереджає своїх українських колег. Не пощастило йому тільки 2008 року — тоді йому дісталася друга позиція.

Під час кризи сталевий і вугільний бізнеси донецького підприємця зіткнулися з істотними труднощами — продажі продукції впали на 50%. Протягом 2009 року на ринку металургії відносний підйом змінювався для виробників черговим спадом.

Проте за рахунок зменшення цін попит на зовнішніх ринках частково відновився. До того ж, багатій зумів зменшити ризики завдяки об'єднанню своїх металургійних активів з підприємствами росіянина Вадима Новинського.

Інша сфера бізнесу Ахметова — енергетика — показувала плюси навіть в умовах стагнації. Енергогенеруючі компанії “Східенерго” і “Західенерго” з 1 січня 2010 року почали продавати українську електроенергію до Європи.

У фінансовому секторі мільярдеру також вдалося уникнути ризиків: його банк ПУМБ реструктурував портфель зовнішніх позик на 512 мільйонів доларів.

Рінату Ахметову в Україні належить 90% корпорації Сістем Кепітал Менеджмент (СКМ). До складу корпорації входять холдинг “Метінвест”, “Донбаська паливно-енергетична компанія”, “СКМ Фінанс” та телекомунікаційна група Vega. Крім того, він володіє футбольним клубом “Шахтар”, має готельний та медіа-бізнес — ТРК “Україна” та газета “Сегодня”.

На друге місце в українській частині рейтингу Forbes опустився Віктор Пінчук. Хоча йому і вдалося збільшити свої статки з 2,6 мільярда доларів до 3,1 мільярда, але у загальному списку він з 246-ї сходинки перемістився на 307-му.

У вітчизняному ТОП-300 багатій посів четверте місце з результатом 2,5 мільярда доларів.

У попередньому рейтингу американського видання дніпропетровському бізнесмену вдалося випередити усіх українських олігархів за рахунок менших, порівняно з іншими, втрат на початку кризи. Утім, 2009 року йому не вдалося уникнути ризиків.

Так, трубно-колісний холдинг Пінчука “Інтерпайп” досі не може врегулювати усі питання із своїми кредиторами, що наблизило підприємство до технічного дефолту.

Крім цього, несприятлива ситуація назріває для трубної продукції мільярдера на російському ринку, який є основним споживачем “Інтерпайпу”. Російські виробники виступають проти подовження угоди щодо безмитного ввезення труб до РФ.

Під знаком боротьби пройшов рік для авіаційних активів Пінчука. Між ним та іншим співвласником “Аеросвіту” Ігорем Коломойським триває суперечка за контрольний пакет акцій компанії.

Віктор Пінчук володіє бізнес-активами у металургійній, транспортній, фінансовій та аграрній сферах. Йому належать телеканали СТБ, ICTV, Новий канал, М-1.

Найбільш загадковий український мільярдер Ігор Коломойський посів третю сходинку у національному заліку та 488 місце у світовому.

Американські експерти оцінили його власність 2 мільярдами доларів. За версією ТОП-300 він виявився багатшим на півмільярда, але все одно — на третьому місці.

Цього разу про співвласника групи “Приват” Forbes дізнався більше — виданню вдалося ідентифікувати вік бізнесмена. У попередніх рейтингах у цій графі було порожньо.

Робити структуру бізнесу прозорою зараз модно, але відомий учасник численних корпоративних конфліктів до цього не прагне. У підсумку, список його опонентів зростає. Сьогодні Коломойський пов'язаний із суперечками навколо ОПЗ, “Укртатнафти”, “Укрнафти”, “Аеросвіту” та Ferrexpo.

Основні прибутки, за оцінками компанії Dragon Capital, групі “Приват” забезпечує феросплавний бізнес. Хоча виробництво феросплавів в Україні у 2009 році порівняно з 2008 роком впало більш ніж на 40%.

Нафтова галузь та хімічні активи, на кшталт “Дніпроазоту”, також приносять Коломойському значні прибутки, стверджують експерти.

У 2009 році бізнесмен встиг відзначитися новими покупками. Він поповнив список медіа-активів, придбавши холдинг “Главред-медіа” і телеканал “1+1”, а також купив грузинський гірськолижний курорт.

Ігор Коломойський є співвласником групи “Приват”. До сфери її інтересів належать нафтопродукти (”Укрнафта”), феросплави (”Приват-інтертрейдинг”), фінанси (Приватбанк), хімія, агросектор (елеватори, олійні підприємства), медіа (”Главред-медіа”, “Уніан”, “1+1”), ФК “Дніпро”.

Інший співвласник групи “Приват” Геннадій Боголюбов виявився четвертим українським мільярдером у списку Forbes — на 582 місці з результатом 1,7 мільярда доларів. За підсумками 2008 року його капітал було оцінено у 1,1 мільярда доларів.

За даними “Проекту-300” він опинився на другому місці з показником 2,5 мільярда доларів.

Хоча дніпропетровський партнер Коломойського менш публічний, це йому не заважає курувати одну з найбільших фінансових установ України — Приватбанк. Його частка — 48,86%, у Коломойського — 49,02%.

У власних активах Боголюбова важливе місце посідає компанія Palmary Enterprises, через яку він отримав контроль над австралійським видобувником марганцевої руди — компанією Consolidated Minerals.

Геннадій Боголюбов — співвласник групи “Приват”. До сфери його інтересів належать феросплавний бізнес (”Приват-інтертрейдинг”, завод Highlanders Alloys у США, компанії Ghana Manganece — Гана, Feral CA — Румунія, “Чіатумарганець” — Грузія), фінанси, хімія. Частки бізнесу йому належать і у медіа-сфері (”Український медіа холдинг”, “Комсомольская правда в Украине”.

Найбідніший, за версією Forbes, український мільярдер Костянтин Жеваго знаходиться на 828 місці з 1,2 мільярда доларів. У “ТОП-300” йому віддали тільки шосте місце, а його активи були оцінені у 968 мільйонів доларів.

Стрімка кар'єра бізнесмена, яка почалася з посади фінансового директора інвесткомпанії у 19 років, дозволила йому згодом отримати контроль над низкою великих підприємств в Україні. Однак сьогодні вони не такі успішні, як два роки тому.

Восени 2008 року компанії Жеваго Ferrexpo не вдалося погасити кредит на 2,2 мільярда доларів, і він змушений був зменшити свою частку у холдингу з 72% до 51%. У 2009 році компанія скоротила прибуток і виручку удвічі, вважають експерти.

В інших секторах ситуація теж невтішна. “АвтоКрАЗ” почав втрачати один із своїх головних ринків — російський, а банку “Фінанси та кредит” не вдалося домовитися з державою про підтримку. Водночас, Жеваго не планує продавати жоден з бізнесів. Як йому вдалося потрапити до списку Forbes, залишається загадкою.

Костянтин Жеваго володіє активами у металургії (Vorscla Steel), машинобудівній промисловості (завод “Прогрес”, Стаханівський вагонобудівний завод), енергетиці, фармацевтиці (корпорація “Артеріум”), у фінансовому секторі.
Карлос Слім

У загальному рейтингу американського видання уперше за 16 років на верхівці опинився не американець. Цього разу одноосібним лідером став мільярдер з Мексики Карлос Слім.

Його капітал експерти оцінюють у 53,5 мільярда доларів. За останній рік Слім став багатшим на 18,5 мільярда доларів.

Засновник Microsoft Білл Гейтс — лідер списку за 2008 рік — змістився на другу позицію. Forbes оцінює багатство Гейтса 53 мільярдами доларів. Порівняно з 2008 роком, Гейтс збагатів на 13 мільярдів доларів.

Американський фінансист Воррен Баффет, який очолював список Forbes у 2008 році, посів третє місце. Експерти журналу оцінили статок Баффета у 47 мільярдів доларів. За рік він збільшив його на 10 мільярдів доларів.

Кількість мільярдерів у Росії за останній рік майже подвоїлася: 62 проти 32-х. Найбагатшим росіянином, за версією американського видання, став власник Новолипецького металургійного комбінату Володимир Лісін, який зайняв 32 місце у загальному списку. Його статки оцінили у 15,8 мільярда доларів.

За ним на 39-й та 42-й позиціях розмістилися лідер 2008 року Михайло Прохоров — 13,4 мільярда доларів та Михайло Фрідман — 12,7 мільярда доларів. Замкнули п'ятірку найуспішніших росіян бізнесмени з активами в Україні: Роман Абрамович — 11,2 мільярда доларів та Олег Дерипаска — 10,7 мільярда доларів.

Цікаво, що перестав бути мільярдером не менш відомий росіянин Борис Березовський.

Дослідження Forbes засвідчило, що середній учасник рейтингу має 3,5 мільярда доларів, що на 500 мільйонів більше, ніж 2008 року. До того ж, у світі сьогодні 1 011 мільярдерів — трохи менше, ніж у рекордному 2008 році — 1 125.

Значна частина списку — 40% — все ще громадяни США. З новачків рейтингу тільки 16% мають американський паспорт і 28% — китайський.

Дмитро ДЄНКОВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.