Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/ntrigi_viborcho_kampan.html?print

Інтриги виборчої кампанії

Українська правда. Блог Олексія Гараня, 28 вересня 2012. Опубликовано 13:35 28 сентября 2012 года
Політолог, професор політології Національного університету “Києво-Могилянська академія” Олексій Гарань 27 вересня у Львові розповів про чотири основні інтриги виборчої кампанії.

Гарань у Львові назвав чотири інтриги виборчої кампанії

Політолог, професор політології Національного університету “Києво-Могилянська академія” Олексій Гарань 27 вересня у Львові розповів про чотири основні інтриги виборчої кампанії.

Зокрема, на прес-конференції “Інтриги виборчої кампанії: погляд з Києва” він прокоментував те, якою є ситуація в країні в цілому напередодні виборів і назвав чотири основні інтриги виборчої кампанії.

“Зараз я бачу чотири основні інтриги. Перша — це хто займе перше місце по партійних списках. Попередньо Партія регіонів та Об'єднана опозиція йшли нога в ногу. Певний період, за деякими даними, Об'єднана опозиція випереджала. Зараз останні опитування показують, що вона дещо відстає. Тим не менше, боротьба триває... Ми розуміємо, що на опозиційні партії (не тільки ті, які входять до цього об'єднання, а в цілому на опозиційні партії) йде великий тиск і тому, думаю, тут працює фактор, що під час опитувань деякі люди все-таки вагаються сказати, що вони голосуватимуть за Об'єднану опозицію. Можливо, в Галичині це не так, але в Центрі і чим далі на Схід — це очевидно... На третьому місці йде “УДАР” Віталія Кличка. Зараз прийшло кілька повідомлень, що “УДАР” може обійти Об'єднану опозицію. В “УДАРу” є позитивна динаміка. Вчора я консультувався в Київському міжнародному інституті соціології, де наголосили: дійсно, був сплеск, пов'язаний з боєм Кличка і зазвичай завжди, коли це відбувається, є певний сплеск. Бо електорат Об'єднаної опозиції і електорат “УДАРу” взаємопов'язані. Однак, зауважили в КМІСі, це не варто перебільшувати”, — розповів Олексій Гарань.

Другою інтригою, зі слів політолога, є те, чи пройдуть списки партій “Свобода” і “Україна — вперед!”.

“Очевидно, що “Свобода” матиме своїх представників у парламенті по мажоритарних округах. Чи пройде список — інтрига зберігається, бо зрозуміло: буде теж протидія з боку влади... Щодо Королевської — також зберігається інтрига. Проект, ми бачимо, є суто технологічним, зараз це всім зрозуміло. Перша ластівка була, коли вони перейменували соціал-демократичну партію на партію “Україна — вперед!”. Тобто, принаймні раніше була якась ідеологічна прив'язка. Зараз це суто технологічний проект... Опитування показують, що вони трохи не дотягують”, — зазначив Гарань.

Третя інтрига, зауважив політолог, полягає в тому, що відбуватиметься в мажоритарних округах. З його слів, є інтрига: будуть зніматися кандидати чи ні. Гарань додав, що по Києву, наприклад, все виглядає прикро. “На жаль, навіть у Києві я бачу, що дуже важко буде для виборця розібратися, хто є хто. Адже більшість кандидатів, ті, які використовують адміністративний ресурс, величезні гроші, ідуть як незалежні”, — зауважив він.

Четверта інтрига, зазначив Олексій Гарань, полягає в тому, що скаже міжнародна спільнота про парламентські вибори в Україні.

“Очевидно, вони будуть констатувати, що були порушення, що вибори не є вільними. Але виникає питання: визнавати-не визнавати... Тобто, інтрига з визнанням результатів виборів зберігається, і буде значною мірою залежати від того, що відбуватиметься в останній місяць, в день голосування і у день підрахунку голосів”, — резюмував політолог.