Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/dpro250608.html?print

“І ніяких дострокових виборів”

Україна молода, №116, 25 червня 2008. Опубликовано 12:41 25 июня 2008 года
Лідери коаліції домовилися про вихід із політичної кризи.

Керівники парламентської коаліції не хочуть дострокових виборів і не бачать підстав для їх проведення. Принаймні таке враження склалося після завершення “круглого столу” в секретаріаті Президента, у якому взяли участь Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, Прем’єр—міністр Юлія Тимошенко та лідери фракцій “НУНС” і БЮТ.

“Усі декларують готовність піти на дострокові вибори, але відповідальні сили заявляють, що країна втомилася від них”, — зауважив голова загону “НУНС” у ВР В’ячеслав Кириленко. І нагадав, що на двох останніх виборах демократичні сили здобули впевнену перемогу, тож немає сенсу перекладати відповідальність політиків на плечі людей. “Тобто ніяких дострокових виборів?” — перепитала в “нашоукраїнця” Тимошенко. “Безумовно, ні”, — відповів Кириленко.

Негативне ставлення до розпуску Верховної Ради висловлювали і представники БЮТ. Натомість його лідерка запропонувала свій варіант виходу з політичної кризи. На думку пані Юлії, для цього слід ухвалити закон про внутрішню і зовнішню політику у “комплекті” з програмою дій уряду. На початку засідання Яценюк висловився за ухвалення такого закону, який “став би консолідуючим документом, що передбачає чіткий план реформ і розвитку України” до 2010 року. Однак, на думку Прем’єр—міністра, програма дій уряду (ухвалення якої, нагадаємо, дає Кабміну гарантований рік роботи без загрози бути відправленим у відставку) допоможе доповнити і в конкретних діях наповнити закон про внутрішню і зовнішню політику. Тимошенко нагадала, що програма дій її уряду чекає затвердження в парламенті вже півроку, і запевнила, що там “викладені всі очікування суспільства та обіцянки всіх політичних сил без винятку”.

“Країна втомилася від політичних провокацій і авантюр. Вона хоче нормальної роботи парламенту”, — зазначила Прем’єр. І потішила присутніх тим, що “час уже прийняти зміни до бюджету”, підготовлені урядом. Нагадаємо, ці зміни Кабмін обіцяв надати ще до 1 квітня.

Також до пакету законопроектів, який покликаний вивести політичну ситуацію з кризи, на пропозицію БЮТівця Андрія Кожем’якіна, були внесені закони про скасування депутатських пільг, а з ініціативи спікера Яценюка — проекти законів по Євро—2012. На завершення всі висловили надію на те, що парламент нарешті запрацює, а Голова ВР пообіцяв обговорити досягнуті на зустрічі коаліції домовленості з опозицією.

А тисм часом...

Секретаріат Президента не веде жодних переговорів щодо умов і способів відновлення результативної роботи депутатської більшості у Верховній Раді. Про це заявив голова СП Віктор Балога, коментуючи інформацію газети “Коммєрсант—Україна” про те, ніби Балога днями зустрічався з Тимошенко та домовлявся про взаємні поступки (на кшталт повернення в коаліцію голосу депутата Бута в обмін на відставку міністра Луценка).

Балога каже, що справа збереження коаліції, яку утворили фракції БЮТ і “НУНС”, лежить у площині виняткової компетенції Голови ВР, Прем’єр—міністра і лідерів коаліційних фракцій. “Саме такої точки зору на перебіг подій у Верховній Раді дотримується Президент Віктор Ющенко”, — наголосив керівник СП. За словами Балоги, “глава держави підтримає цей тріумвірат у всіх продуктивних кроках, однак не варто думати, що на Президента вдасться покласти відповідальність за врегулювання внутрішніх проблем парламенту”.

Зоряна КРІТ