Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/dekolog241106.html?print

Екологічний курс “Запоріжсталі”

Урядовий кур’єр, 23 листопада 2006. Опубликовано 10:51 24 ноября 2006 года
Локомотиву вітчизняної промисловості — металургійній галузі — з кожним роком дедалі складніше “тягнути свого воза”.

Адже переважна більшість підприємств перебуває у досить похилому віці. Та, на відміну від людей, заводи і комбінати здатні “омолоджуватися”. Виграють від цього не тільки підприємства, а й оточуюче середовище, тобто ми з вами.

Саме такий курс тримає нині ВАТ “Запоріжсталь”, якому 16 листопада виповнилося 73 роки. Щоб відповідати всім сучасним вимогам, підприємство проводить активну модернізацію агломераційного, доменного та сталеливарного виробництва, витрачаючи при цьому великі кошти на природоохоронні роботи.

Незважаючи на фінансові труднощі, комбінат тільки з 2001 до 2005 року на технічне відновлення витратив 2 млрд 890 млн грн власних коштів. Якщо в 1999 році загальний викид шкідливих речовин в атмосферу на тонну сталі становив 27,1 кг, то минулого року — 18,6 кг. Зменшено відходи в стічні води на ЗО відсотків, підвищено повторне використання технічної води на 86 відсотків. Реконструкція та модернізація триває, тож немає сумнівів, що цей показник і надалі покращуватиметься. “Запоріжсталь” — чи не єдине підприємство в області, яке здійснило екологічний аудит.

Запровадження нового обладнання на мартенівських печах за одночасного зниження споживання природного газу дозволило комбінату зменшити викиди в атмосферу газоподібних речовин за шість місяців поточного року на 3043 тонни.

Окрема тема — переробка власних відходів. Політика комбінату спрямована на мінімізацію їх утворення. А що вже залишається, те використовується у власному виробництві, реалізується, як вторинний матеріальний ресурс та будівельний матеріал.

Вперше в Україні на “Запоріжсталі” фахівці Українського державного інституту з проектування металургійних заводів розробляють технологію утилізації відходів металургійного виробництва: зібраний пил із газоочисників та шлам.оборотних циклів будуть переробляти на брикети, які далі використовуватимуться як сировина для доменного та конвертерного виробництва.

І останній штрих. Працівники “Запоріжсталі” не без підстав можуть гордитися тим, як використовується зайве тепло, що утилізує ТЕЦ комбінату. Воно дозволило забезпечити влітку два райони міста гарячою водою. При цьому Запоріжжя зекономило 10 млн кубометрів недешевого тепер природного газу, яке мало б витратити на підігрів води. А це вже конкретний позитивний результат від запровадження ресурсозаощадних технологій, які дозволили не тільки зробити атмосферу більш чистою, але й отримати важливий соціально-економічний ефект, повідомляє прес-служба “Запоріжсталі”.