Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/deated191207.html?print

Законне право внести розкладачку

Україна молода, №235, 19 грудня 2007. Опубликовано 12:22 19 декабря 2007 года
У звільнених міністрів є традиція — залишати монетку, щоб повернутися знову.

Отже, Юля, а з нею і деякі міністри, вчора вдруге увійшла в ту саму “річку” — Кабінет Міністрів. І вже вчора Юля могла заносити на сьомий поверх свою розкладачку. Цікаво, як із насиджених місць у Будинку уряду з’їжджали міністри Януковича та сам Прем’єр від Партії регіонів, для якого, нагадаємо, це також була “друга ходка” в Кабмін? Із цим запитанням  звернулася до господарського управління КМ.

Джерело, попросивши не вказувати його прізвище (“адже уряди змінюються, а нам тут ще працювати і працювати”), повідомило: “Зараз у Кабміні все відбувається банально, як у фільмі: “протокол, здав—прийняв, розписався, претензій не маю”. Передачу справ здійснюють відповідні служби. Як правило, міністр забирає свої речі ще в переддень втрати “хлібного місця”. В основному це книги та подарунки; також знімають зі стін портрети свого безпосереднього керівника. За цим процесом пильно стежить інвентаризаційна комісія — аби випадково ексгосподар не прихопив із собою нумеровану державну попільничку чи якийсь казенний словник. У такому випадку кошти за втрату майна вирахують із членів комісії”.

Чи знає історія випадки, коли старий і новий господар урядового кабінету після передачі справ сідали за стіл випити чарчину за примирення з обставинами? Співрозмовник “УМ” із цього приводу повідомив: так, подібні випадки були (це вже дев’ятий уряд, котрий змінюється при нашому інформаторові), але “таке відбувалося символічно, навіть із гумором”.

Цікаво, що в Кабміні є традиція залишати після себе у кабінеті якусь річ — на кшталт того, як ми кидаємо монетку в море зі сподіванням повернутися ще раз. Залишені речі зазвичай лишаються навіть після того, як новий господар зробить у кабінеті ремонт. Якщо взяти до уваги, що в новому уряді є люди, котрі вже займали міністерські посади, то така забобонність має повне право на існування.

Це стосувалося Будинку уряду на Грушевського, 12 та секретаріату КМ. Що ж до галузевих міністерств, то, як повідомили у деяких пресслужбах, головні менеджери цих відомств уже віддавна “сиділи на валізах”. Чи є традиція брати щось на пам’ять? У Мінтрансі пожартували: їхній глава Рудьковський міг би прихопити, скажімо, дрезину. На ній, звичайно, не доїдеш до Парижа, але й особливого догляду вона не потребує. От лише переможці конкурсів краси на неї не клюнуть...

Віталій ЧЕПІЖКО