Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/dcjvcjvjvj220708.html?print

Симпатія з доважком ЄС

Україна молода, №133, 22 липня 2008. Опубликовано 13:33 22 июля 2008 года
Канцлер Німеччини в Києві запропонувала Україні асоційоване членство в Євросоюзі.

Щось змінилося в умах європейських грандів. Ангела Меркель, канцлер Німеччини, побувавши вчора з робочим візитом у Києві, з прихильністю заговорила про асоційоване членство України в ЄС. “Особливо позитивно було відзначено (під час переговорів із Президентом Віктором Ющенком. — Ред.) роботу над підписанням поглибленої угоди. Восени відбудеться зустріч ЄС—Україна під головуванням Франції. Ми можемо уявити, що глибина цієї угоди означає не лише угоду про посилене співробітництво, але її можна класифікувати як угоду про асоційоване членство. І це суттєвий крок”, — цитує “Українська правда” слова Меркель.

Віктор Ющенко, у свою чергу, запевнив у намаганнях України якомога прискорити роботу з підготовки зони вільної торгівлі між Україною та ЄС (цей документ є необхідною передумовою, так би мовити, складовою частиною нової розширеної угоди з ЄС.). “Моє сподівання — що за 10—12 місяців ми завершимо переговори і з економічного блоку питань, — сказав він. — Переконаний, що робитимемо все, щоб у другому півріччі 2009 року підійти з проектом зони вільної торгівлі”.

Політологи вважають, що така несподівана симпатія Берліна до європерспектив України викликана політичним “комплексом вини” перед Києвом за провалений на бухарестському саміті ПДЧ для України. Обіцянка асоціації — своєрідна компенсація Києву за НАТО, адже, як переконані в Берліні, наша країна і в грудні цього року, попри радісні реляції найвищих пронатовськи налаш­тованих чиновників, не отримає План дій щодо членства. Приблизно таку думку висловив у інтерв’ю “Німецькій хвилі” впливовий політичний експерт із Німеччини Александр Рар.

Щодо двосторонніх українсько—німецьких відносин, то п.п.Меркель і Ющенко спробували надати їм системність і періодичність. За повідомленням прес—служби Президента України, домовлено, що зустрічі німецького канцлера й українського Президента проводитимуться щопівроку. Пані Ангела заявила, що “для Німеччини Україна є важливим партнером, з яким нас пов’язують дружні відносини, що склалися не вчора і не позавчора, а за тривалий час”. “Тому ми й надалі з великим інтересом і симпатією спостерігатимемо за розвитком України”, — мотивувала канцлер. І додала, що в уявленнях німців Україна “пов’язується з динамікою Помаранчевої революції”.

Тарас ЗАКУСИЛО