Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/SBU_stvorit_datatsentr_na_baz_konfskovanih_serverv_T_kompany.html?print

СБУ створить дата-центр на базі конфіскованих серверів ІТ компаній

watcher.com.ua, 4 квітня 2016. Опубликовано 07:21 05 апреля 2016 года
В ІІ кварталі 2016 року Служба безпеки України приступає до створення власного дата-центру на базі конфіскованих у ІТ-компаній серверів, який вже з 15 червня зможе прийняти перших клієнтів — розповів в коментарі Інтерфакс-Україна Андрій Мудренко, начальник відділу реалізації конфіскованого майна.

За словами Мудренка, Служба на сьогоднішній день має достатньо серверів для того, щоб стати одним з ключових гравців на ринку Києва.

Мудренко розповів, що в СБУ довго не могли знайти застосування цим серверам. Ідея виникла спонтанно, коли прочитали новину про те, що Укрпошта може стати українським Амазоном.

“Якщо Укрпошта може стати Амазоном в плані електронної комерції, то ми станемо Амазоном, як хостингова компанія. Нам би хотілось повторити успіх Amazon S3 (Simple Storage Service) — це найбільший в світі на сьогодні і найуспішніший хмарний сервіс-сховище даних, за допомогою якого досягається висока масштабованість, надійність, висока швидкість, недорога інфраструктура зберігання даних” — пояснив Мудренко.

“В другій половині 2016 ми також плануємо запустити ще один датацентр в Харкові або Львові, де на сьогоднішній день є дуже багато ІТ-компаній, а тренд, заданий Службою за останні півтора роки свідчить про те, що проблем з серверами для датацентрів не повинно виникати” — додав співрозмовник.

Наразі є питання в юридичній площині — заробляти на конфіскованому майні незаконно, тому поки що дата-центр буде надавати послуги хостингу державним компаніям.

“Це теж непогано. Ми вбиваємо одразу двох зайців — держава отримує власний хостинговий майданчик, і не буде платити гроші комерційним компаніям, з іншого боку — ми отримуємо хостера, який відповідає всім вимогам безпеки” — резюмував Мудренко.

Нагадаємо, що 2015 став “врожайним” щодо гучних обшуків в українській ІТ-сфері, не припинилися перевірки і в 2016-му. Представники ІТ-компаній продовжують скаржитися парламентарям на непропорційне застосування сили.

Минулого року відбулося понад 30 перевірок ІТ-компаній (це лише ті, про які публічно було заявлено). За оцінками Асоціації “ІТ України” завдані ІТ-компаніям збитки склали $10-20 млн.

Вся хронологія подій відображена в інфографіці (клікайте на гіперпосилання, щоб подивитись в повний розмір):

Ольга МІНЧЕНКО