Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/Priletli.html?print

Прилетіли...

Україна молода, №97, 2 червня 2009. Опубликовано 09:49 02 июня 2009 года
Свинячий грип в Україні: маємо першого підозрюваного.

Цілком можливо, що збудник захворювання, якого побоюються міжнародні експерти, вже опинився на українській землі. За інформацією прес—служби МОЗ України, 29 травня до столичної лікарні потрапив громадянин України, який упродовж останніх двох років жив та працював у США. На борту літака хворий, який прибув до аеропорту “Бориспіль” із Нью—Йорка (США) транзитом через Париж, почувався цілком нормально. Та й під час медичного огляду в київському аеропорту він не скаржився на погане самопочуття. Неприємні симптоми (головний біль та біль у м’язах) з’явилися по дорозі з “Борисполя”, про що чоловік розповів своєму товаришу, який на таксі віз гостя додому.

За даними прес—служби МОЗу, товариш доправив хворого до однієї з лікарень Києва. Тамтешні медики, оцінивши ситуацію, каретою швидкої допомоги відвезли пацієнта в бокс інфекційного відділення Київської міської клінічної лікарні — закладу, визначеного для госпіталізації хворих із підозрою на вірус грипу A(H1N1). Чоловіка обстежили і взяли матеріали для аналізів у вірусологічній лабораторії. Наразі хворий проходить курс лікування під особливим наглядом консиліуму лікарів.

А поки хворий “відпочиває” в лікарні й набирається сил (його стан — серед­ньої важкості), лікарі продовжують спостереження контактних осіб, які перебували поряд із цим пасажиром у літаку. Окрім того, медикам довелося ізолювати й обстежити друга хворого та водія таксі, які були в безпосередньому контакті з “підозрюваним” на свинячий грип. Ознак будь—якого захворювання в них поки не виявили, результати лабораторних аналізів — у стадії дослідження.

Зразки, взяті в пасажира літака, відправили на лабораторне дослідження до ВООЗ. Як розповів голова Національної ради з питань охорони здоров’я, член—кореспондент АМН України, професор Микола Поліщук, навіть якщо випадок захворювання цього пасажира підтвердиться, впадати у паніку не треба: “По—перше, літо — несприятлива пора для поширення грипу. Люди проводять багато часу надворі, під сонцем, дихають свіжим повітрям, їдять овочі, зелень, а це сприяє підвищенню імунітету. По—друге, вірусів грипу є і буде багато, вони мутуватимуть — така їхня біологія. І не треба перебільшувати загрозу, яку несе H1N1. Звичайно, треба вживати всіх необхідних протиепідемічних заходів, щоб не допустити поширення вірусу. Але без істерії на весь світ і без залякування вимиранням людства”.

Наталя РОТАЙ