Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/Olmpyska_koruptsya2022.html?print

Олімпійська корупція—2022

Україна молода, № 204, 11 листопада 2011. Опубликовано 16:35 11 ноября 2011 года
Після звинувачення в непрозорості тендеру на облаштування інфраструктури до зимової Олімпіади в Україні “переможця” обрали взагалі без конкурсу.

Тендер на розроблення техніко—економічного обґрунтування для проведення зимової Олімпіади—2022 в Україні скасовано. Як сказано в офіційному висновку, “здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили”. Таке рішення ухвалив Комітет з проведення конкурсних торгів ДП “Олімпійська надія—2022”... і вже без усілякого конкурсу уклав з австрійською компанією Klenkhart & Partner Consulting ZT Gesellschaft m.b.H угоду на розробку техніко—економічного обґрунтування проекту “Олімпійська надія—2022”. Австрійці повинні розробити проект створення спортивно—туристичної інфраструктури, яка має допомогти Україні позмагатися за право прийняти в себе зимові Ігри 2022 року. Як повідомляє “Вісник державних закупівель”, вартість угоди становить 425 тисяч євро.

Той факт, що торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі “в одного учасника”, керівник ДП “Олімпійська надія—2022” Павло Чурило обґрунтовує “економічною обставиною”. Маючи на увазі неможливість укладення угоди з австрійською фірмою як із переможцем відкритих торгів.

Річ у тім, що раніше “Кленкхар партнер консалтинг” була оголошена переможцем тендеру на ці самі послуги. Однак французька компанія ABEST, яка теж брала участь у торгах і подала найдешевшу пропозицію (облаштування інфраструктури всього лише за 155 тисяч євро) 26 вересня подала до Антимонопольного комітету скаргу на процедуру проведення закупівлі. У ній скаржник просив призупинити її “у зв’язку з перевіркою правоохоронними органами членів комітету з конкурсних торгів та представників учасника торгів “Кленхар партнер консалтинг” на предмет виявлення в їхніх діях ознак злочину, а також із метою недопущення вчинення корупційних дій з боку зазначених осіб”.

Згідно з листом Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ до представників ABEST від 4 листопада, “за результатами перевірки... вбачаються окремі ознаки правопорушень у сфері службової діяльності”. Проте Антимонопольний комітет рішенням від 7 листопада 2011 року відмовив французам у розгляді скарги, оскільки замовник (ДП “Олімпійська надія—2022”) встиг визнати торги такими, що не відбулися.

Ірина УЗЛОВА