Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/Mur_tovshchiy_za_Berlnsku_stnu.html?print

Мур, товщий за Берлінську стіну

Україна молода, №232, 11 грудня 2009. Опубликовано 13:09 11 декабря 2009 года
Елементи стіни виготовлені в США з надміцної сталі, яка пройшла випробування на бомбові удари. Цю сталь неможливо різати зварювальними апаратами

Єгипет розпочав будівництво велетенської сталевої стіни вздовж свого кордону з Сектором Газа. Її призначення — припинити контрабанду палестинцями Сектору Газа життєво необхідних товарів та зброї з Єгипту. Після закінчення будівництва, яке триватиме приблизно 18 місяців, ця стіна простягнеться на 10—11 кілометрів у довжину, а її металеві сваї будуть вбиті на глибину 18 метрів під землю. Єгиптянам допомагають у зведенні цього монстра американські військові інженери, які його і спроектували, повідомляє Бі—Бі—Сі. Єгипет тримає план і будівництво стіни в таємниці й відмовляється давати будь—які коментарі. Бі—Бі—Сі дізналася зі своїх джерел, що елементи стіни також виготовлені в США з надміцної сталі, яка пройшла випробування на бомбові удари. Цю сталь неможливо різати зварювальними апаратами.

Про підготовчі роботи повідомили місцеві фермери, які кілька тижнів тому помітили підвищену активність у районі кордону, де зрубували всі дерева. Раніше під цією стіною палестинці робили підкопи — щоб заносити контрабанду додому, в Сектор Газа.

Немає сумнівів, що американці зводять стіну на замовлення Ізраїлю, який віддавна скаржиться, що підземними тунелями доставляють не лише продукти харчування та пальне, а також компоненти саморобних ракет, з яких потім палестинці обстрілюють ізраїльську територію.

Потреба в контрабандних товарах відпала б, якби той же Ізраїль не заблокував Сектор Газа, позбавивши його населення найнеобхіднішого та перетворивши його на концтабір під відкритим небом.

А тим часом...

Позавчора ізраїльська влада, пославшись на “міркування безпеки”, не впустила до Сектору Газа дев’ятьох депутатів Європарламенту, які походять з Ірландії, Кіпру, Італії, Німеччини, Франції, Великої Британії та Греції. Члени групи звернулися до Ізраїлю з вимогою “надати повні пояснення, в чому саме полягала загроза їхній безпеці”, і зазначили, що такі дії “не сприяють поліпшенню відносин між урядом Ізраїлю та Європарламентом”.

Олександр ШИМАНСЬКИЙ