Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/Grosh_mdash_v_sela.html?print

Гроші — в села!

Україна молода, №94, 28 травня 2009. Опубликовано 09:34 28 мая 2009 года
На засіданні Кабміну Тимошенко звільняла село від рабства і змінювала концепцію бюджету—2010.

Учора Прем’єр—міністр України Юлія Тимошенко була пунктуальною, як ніколи, — спізнилась рівно на 40 хвилин. “У нас щойно закінчилася колегія з питань наповнення пенсійного фонду. Тому й трохи затрималась”, — ніби вибачаючись за спізнення, розпочала учорашнє засідання Юлія Володимирівна.

Проте довго почуватись винною вона не звикла, тож відразу повернула розмову в уже традиційне для себе русло. “Пенсійний фонд за поточними власними надходженнями виконує план на 108 відсотків, усі пенсії виплачуються своєчасно. Всі показники виконуються нормально”, — радісно повідомила вона. Саме ці ударні показники, на думку прем’єра, і є найяскравішим доказом реальної антикризової роботи уряду.

Розібравшись із пенсіями, Прем’єрка знайшла для свого уряду новий пріоритет — “наведення порядку в селах, селищах і малих містах у країні”. Цей напрям ввижається їй настільки вагомим, що вона навіть публічно оголосила відповідального за наведення цього порядку. Щасливий квиток витягнув міністр Петро Крупко — саме він зобов’язаний координувати роботу з сільськими головами. “По суті, Петро Миколайович буде виконувати функції віце—прем’єра”, — роз’яснила Тимошенко, а зал схвально закивав головами.

Крім цього, урядовці планують наполовину збільшити зарплати сільським чиновникам. “Із цим питанням до нас звернулись голови сільських і селищних рад. Ми легалізуємо всі існуючі сьогодні надбавки. Це на 50 відсотків збільшить їхні посадові оклади”, — підрахувала вона.

Проте всі ці дії не дуже покращать стан сіл та селищ, подумала Тимошенко і вигадала радикальніші дії — переписати держбюджет. “Бюджет на 2010 рік мусить мати позитивні революційні ознаки, з точки зору перерозподілу грошей у регіони. Досить керувати фінансами з центру — треба віддати фінанси на місця”, — переконана вона.

Для того щоб збільшити фінансування сіл, селищ та маленьких міст, урядовці планують повністю віддати їм надходження від податку на землю, транспортного збору з власників транспортних засобів, штрафів та екологічних зборів. “Це все мусить бути у місцевих бюджетах і мусить закріплюватись у бюджетних кодексах. Не може бути такого, щоб сільські, селищні ради знаходились у рабстві по вертикалі, і це безумовно недопустимо”, — пафосно заявила Прем’єр. А щоб це рішення не здалося голослівним — ще й полякати присутніх вирішила. “Я не підпишу бюджет, якщо там не буде прямого планування бюджетів для сіл і селищ безпосередньо, без посередництва областей, районів і міст. Це ключова теза, яка буде в бюджеті на 2010 рік”, — пригрозила Тимошенко.

Соломія СКОРИК