Загадкова історія суховантажу «Арктік Сі», який у липні зник, а за кілька тижнів знайшовся буцімто захоплений піратами з незрозумілим вантажем на борту, отримала вчора продовження. Як повідомляє російський сайт NEWSru.com, головний редактор журналу «Морський бюлетень–Совфрахт» Михайло Войтенко втік із Росії, бо йому погрожували «органи» розправою за «несвоєчасне» надання гласності усій історії з виявленням «Арктік Сі». Нині Войтенко перебуває в Туреччині й не знає, як далі складеться його доля.
«Два дні тому мені зателефонував серйозний чоловік, який сказав, що, напевно, представлятися не треба, і так усе зрозуміло, — переповідає інтернет–видання слова редактора «Морського бюлетеня». — Він дав зрозуміти, що я «дістав», і йдеться про те, що 8 серпня саме моє видання розповіло першим про захоплення «Арктік Сі» невідомими в територіальних водах Швеції…Чоловік у грубій формі вимагав залишити країну, навіть ужив слова «вали звідси». Коли я спитав, скільки маю часу, той відповів: години».
Ситуація, в якій вимушено опинився втікач–журналіст, додатково підтверджує, що мальтійське судно перевозило не лише фінську деревину (як повідомляє офіційна версія). Світові впливові видання припускали, зокрема і з посиланням на джерела в НАТО, що «Арктік Сі» віз контрабандну зброю, ймовірно балістичні ракети, щоб доправити цей вантаж до Анголи, а звідти на Близький Схід, як версія — в Іран. Контрабанда була російською. «Пірати» — громадяни Естонії, Литви та Росії вочевидь були «найняті» спецслужбами однієї з європейських країн (чи групи країн) і мусили привести судно у вказану їм точку. Нагадаємо, що «пірати» чемно поводилися з російським екіпажем, нікого не чіпали, не погрожували, не били і не заявляли на весь світ про викуп. Дивною, як зазначили спостерігачі, була й операція зі «звільнення» суховантажу, в якій росіяни задіяли підводний атомний човен, а опісля під конвоєм супроводили іноземне судно у свій порт Новоросійськ.
Ганна ЛОБОДА