Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/Bubka_olmpada2022_zalegit_vd_2018_r.html?print

Бубка: олімпіада-2022 залежить від 2018 р.

Українська служба Бі-Бі-Сі, 8 квітня 2011. Опубликовано 18:03 08 апреля 2011 года
У липні цього року має бути ухвалене рішення щодо місця проведення зимової олімпіади 2018 року.

Зараз делегації з баварського Мюнхена, французького Аннесі та південнокорейського Пьончанґа презентують свої заявки в Лондоні.

У лондонській зустрічі у четвер брав участь і президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка.

Сергій Бубка сказав Бі-Бі-Сі, що ідея президента Януковича про організацію зимової олімпіади в Карпатах 2022 року, яку він висловив майже рік тому, втілюється, і Україна планує подати свою заявку 2013 року.

—   Створений організаційний комітет щодо подачі заявки на те, щоб приймати участь у цьому виборчому процесі на проведення Олімпійських зимових ігор 2022 року. Тому для нас в цілому і врешті в Карпатах це позитивна подія. Тому що цей регіон треба розвивати, і кожен з нас повинен вплинути на це.

- То ви кажете, що Україна конкретно, серйозно готується подавати заявку 2015 року?

— В 2015 році це буде сесія Міжнародного олімпійського комітету, коли буде прийматись рішення, щоби вирішити, хто буде приймати.

- Тобто, Україна повинна раніше ще подати?

Сергій Бубка: В 13-му році це тільки буде зроблено… Буде інформація до Національного олімпійського комітету, до всіх Національних олімпійських комітетів, пропозиція, хто бажає. А потім, далі, будуть відбуватися всі інші кроки.

- Чи ви вже точно можете сказати, що Україна буде подавати заявку?

—   Я ж вам кажу, що на сьогоднішній день є організаційний комітет, створений для подачі заявки. Тому в цьому напрямку будемо працювати. Ще багато дуже часу.

- Багато часу, але такі події, як олімпіада, коштують багато грошей. І олімпіада у Ванкувері коштувала близько 4 млрд дол., а олімпіада у Сочі буде коштувати понад 20 млрд доларів. Чи може Україна дозволити собі такі витрати?

— Тут треба ж розраховувати, на що ідуть ці кошти. Якщо в Сочі немає ніякої інфраструктури, зовсім нічого немає, то їм потрібно це все робити. Дороги робити, тунелі. І всі ці кошти ідуть на розбудову інфраструктури, а не на проведення олімпійських ігор. Тому тут треба розуміти, що коштує проведення олімпійських ігор — це десь 2 мільярда доларів на проведення. А та інфраструктура, яка буде зроблена, вона буде зроблена для людей, для країни, щоб мати роботу, мати туризм, мати відпочинок, і таким чином, в Карпатах мати можливість заробляти гроші для життя.

- Чи може олімпіада заробляти гроші?

— Олімпіада — це завжди, вже багато років, прибуток.

- Чи вважаєте ви, що те, як в Україні буде проведено Євро-2012, буде головним випробуванням для України, головним екзаменом на здатність проводити великі такі події на зразок олімпіади? Чи згодні ви з цим?

— Це один з кроків, який також буде мати можливість впливати на досвід в проведенні великих спортивних заходів. Це один із маленьких кроків, я би так сказав.

- Ви особисто вірите, що буде в Україні зимова олімпіада-2022?

— Ви знаєте, це дуже велике змагання, і буде залежати від того, хто в 18-му році буде приймати олімпійські ігри. Таким чином, це велика конкуренція. Хто переможе — це ніхто вам сьогодні не дасть таку відповідь.