Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/Ahtung_ahtung__dut_prati.html?print

Ахтунг, ахтунг — ідуть пірати!

Високий Замок, № 58, 29 березня 2012. Опубликовано 10:38 30 марта 2012 года
У Німеччині — політична сенсація. За результатами виборів у ландтаг (місцевий парламент) федеральної землі Саар, 7,4% голосів одержала Партія піратів.

Вона матиме в саарському ландтагу чотирьох депутатів. Мало? Більше, ніж “зелені” або ліберали з Вільної демократичної партії, яка разом із християнськими демократами сформувала нинішній федеральний уряд. Торік у вересні “пірати” увійшли до парламенту Берліна. Непоганими, кажуть соціологи, є перспективи Партії піратів перед виборами у землях Шлєзвіг-Гольштейн і Північний Рейн-Вестфалія.

За словами канцлера ФРН Анґели Меркель, Партія піратів стала “важливим політичним чинником”. А ось що пише авторитетне видання “Шпігель”: “Найближчими місяцями “пірати” мають шанси перевернути політичну систему Німеччини майже так само, як тридцять років тому це вдалося “зеленим”. Над захисниками довкілля тоді довго сміялися. А потім Партія зелених не лише регулярно проходила в бундестаг і ландтаги, а й формувала уряд ФРН...

Що ж пропонує Партія піратів? Головна її ідея — вільне користування інтернет-ресурсами (тобто так званою піратською продукцією, звідси й назва). “Пірати” також за гарантований дохід для кожного громадянина, за безкоштовний міський транспорт... Бздури? Зате з такою екзотичною програмою “піратам” вдається загнати до урн для голосування тих виборців, які раніше на дільниці ніколи не ходили. Піратів також активно підтримує та молодь, що голосує уперше.

Торік у Польщі третє місце на парламентських виборах зайняв Рух Палікота. Політична сила, яка виступає проти дискримінації геїв та лесбійок і за вільний продаж марихуани, також сподобалася молоді. Її також активно підтримали виборці, що голосували вперше... Отже, вимальовується певна тенденція: молода генерація виборців, не бачачи виразника своїх інтересів серед “старих” партій, воліє віддати свій голос новим політичним силам. Хай навіть із програмами, які доросліших виборців смішать або дратують... У нас цієї осені вперше обиратимуть Верховну Раду аж сім мільйонів молодих українців. Наразі в Україні не видно своїх “піратів”, які могли б цей величезний електорат “загосподарювати”. Якщо доморощені “палікоти” так і не з’являться, значна частина молодих виборців на дільниці не піде...

Аскольд ЄРЬОМІН