Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

У Росії очікують, що Тимошенко відмовить РосУкрЕнерго

[16:36 24 декабря 2007 года ] [ Бі-Бі-Сі, 20 грудня 2007 ]

Незважаючи на кількість голосів при голосуванні за Тимошенко, не виключено, що цей уряд може виявитися більш стабільним, ніж уряди в деяких інших країнах, які отримували більше голосів, однак швидко втрачали повноваження.

Колишній головний економічний радник президента Росії Путіна вважає, що уряд Тимошенко може виявитись більш стабільним, ніж уряди Росії, які були підтримані абсолютною більшістю голосів.

Заяви Юлії Тимошенко щодо намірів позбутися посередника РосУкрЕнерго у газових відносинах України і Росії привернули значну увагу експертів як в Україні, так і закордоном. Колишній економічний радник президента Путіна Андрєй Іларіонов назвав це питання не менш, як питанням честі для Юлії Тимошенко.

З паном Іларіоновим, який зараз є старшим науковим співробітником інституту Като у Вашингтоні, розмовляла Наталія Хижняк і першим запитанням було, наскільки стабільним, на його думку, є новий український уряд.

—  Важко оцінювати звідси, наскільки стабільний уряд Юлії Тимошенко, але у мене складається враження , що ціна, сплачена за появу цього уряду, достатньо висока, не лише маючи на увазі 3 голосування, довгий процес переговорів після виборів, самих виборів, але й 3 роки перед цим. Всі учасники політичного процесу в Україні отримали досвід і навички, які набувають виключно в демократичному суспільстві, намагаючись знайти компроміси, які б задовольняли більшість учасників політичного процесу, але водночас не дозволяли б їм відмовлятися від своїх стратегічних цілей.

Тому, незважаючи на кількість голосів при голосуванні за Тимошенко, я б не виключив, що цей уряд може виявитися більш стабільним, ніж уряди в деяких інших країнах, які отримували більше голосів, однак швидко втрачали повноваження.

Як приклад приведу уряд Фрадкова в Росії, який отримав при призначенні велику підтримку Думи, однак пізніше раптово припинив існування. Незважаючи на абсолютну підтримку з боку держави, такі уряди є менш стабільними, менш передбачуваними, менш стійкими, ніж уряд Юлії Тимошенко, який пройшов через дуже важкий процес виборів і узгодження.

—  Прем’єр Юлія Тимошенко заявила про наміри позбутися посередника РосУкрЕнерго у газових відносинах між Україною і Росією, якому закидали непрозорість і корупційність. Чи будуть реалізовані, на Вашу думку ці заяви, чи є реальні засоби це зробити, і яка роль посередників у газових відносинах двох країн?

—  Те, про що заявила пані Тимошенко, якщо я правильно пам’ятаю, було одним з найбільш важливих елементів не тільки цієї кампанії, але її політики, її позиції упродовж останніх років. Тому мені здається, для неї це питання честі і виконання передвиборчих обіцянок. Думаю, на відміну від інших елементів своєї політики, вона зробить все можливе або навіть неможливе, аби досягти реалізації своїх планів в цій галузі. Що стосується посередника, то це питання овіяно “завісою”, туманом. І не тільки український народ, але й росіяни зацікавлені, аби ми дізналися правду: як саме укладались угоди між Україною і Росії щодо поставок газу до України і через Україну. Тому ми звичайно уважно і з надією дивимось на реалізацію цієї частини політики нового уряду України.

—  Як, на Вашу думку, вплинуть майбутні російські вибори на двосторонні відносини у газовій сфері? Зокрема, у разі, як російський уряд очолить сьогоднішній російський президент Путін?

Зараз важко робити якість прогнози, оскільки пан Путін не є прем’єром, навіть не висунутий на цю посаду офіційно. Тому робити прогнози відносно людей, які не займають відповідні посади, на мою думку, передчасно.

—  Деякі експерти кажуть про те, що Росія використовує газові ресурси як засіб економічного тиску у зовнішніх відносинах, зокрема, щодо України, Росія твердить, що дотримується ринкових відносин. Яка Ваша думку з цього приводу ? На що спрямована політика Росії у газовій сфері?

—  Найкраща відповідь на Ваше запитання полягає в тому, чи коментують щось відносно газових питань в російській адміністрації, уряді або ні. Якщо це ринкові відносини — тоді там немає місця представникам російського уряду, адміністрації, президенту, МЗС і так далі. І тоді ці питання вирішуються комерційними організаціями. Коли ж з”являється хоча б хтось з офіційних посадовців, ці відносини перестають бути комерційними і стають державними. А держава — це така організація, якій притаманне насильство просто за визначенням. З цього і випливає однозначна відповідь на Ваше запитання.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.