Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/Kovorkngi_Kiva_de_mogna_pratsyuvati_pd_chas_blekautu.html?print

Коворкінги Києва: де можна працювати під час блекауту

Економічна правда, 5 грудня 2022. Опубликовано 08:40 06 декабря 2022 года
Які умови та ціни пропонують коворкінги в Києві, чи є безкоштовні, як знайти місце для роботи із світлом та інтернетом, і куди можна перевезти цілий офіс.

 Коворкінги стали справжніми “місцями робочої сили” під час відключень електроенергії. Вони рятують тих, хто працює дистанційно та може швидко дістатися до центральної частини Києва, адже там зосереджена більша їх частина.

Великі мережеві коворкінги запаслися електрогенераторами, павербанками, зарядними станціями та Starlink, тому працювати там можна безперебійно. А на випадок тривоги вони облаштовані укриттями.

Які умови пропонують столичні коворкінги, у яких можна залишитися на ніч, та як знайти робоче місце, де є душ?

Що таке коворкінг

У широкому розумінні коворкінг — це спільний робочий простір, де створені додаткові опції для орендарів. Якщо просто, то це колективний офіс, що має свої правила функціонування та культуру.

Працювати в ньому може як окрема людина, орендувавши собі місце на день, так і ціла компанія, яка забронювала для своїх працівників окрему кімнату на тиждень чи місяць.

Коворкінг-центри зазвичай підлаштовуються під відвідувачів і намагаються надати якомога більше послуг. Наприклад, деякі столичні заклади крім звичного робочого місця мають спеціальні капсули для ночівлі чи душ.

Як знайти коворкінг

Знайти комфортний коворкінг у Києві неважко. Інша річ — знайти той, який працює під час відключень електроенергії.

Для таких випадків проєкт “ЛУН місто” створив інтерактивну мапу коворкінгів. Більшість з них розташована в центральних районах столиці.

Там також є загальна інформація про коворкінги: адреса, графік роботи, особливі вимоги, наявність генератора. Проте ці дані не структуровані: про одні точки є більше інформації, про інші — менше.

Агенція Top Lead тимчасом створила статичну мапу коворкінгів, які працюють у Києві під час вимкнення світла.

На ній позначені понад 20 центрів з інформацією про наявність генераторів, зарядних станцій, двох операторів інтернету та підключення до Starlink. Також на мапі відзначено, чи є в будівлі або в пішій доступності бомбосховище.

 

Ця мапа теж постійно оновлюється, але стежити за цим треба в Telegram.

Найбільші коворкінги

Creative States

Ця мережа має кілька коворкінгів у Києві, кожен з яких оформлений у власному стилі та дизайні. Локації обладнані генераторами та резервними електромережами. Невдовзі в них встановлять станції супутникового зв'язку Starlink.

Адреси:

Вартість одного робочого дня в коворкінгу — 30 дол (1 125 грн). Місячний абонемент не надто дешевший, у розрахунку кількість днів/вартість — 270 дол (10 125 грн).

Від 450 дол (16 875 грн) на місяць коштуватиме розміщення кожного з 25 працівників у персональному офісі Creative States.

Що доступно для резидентів:

 

У Creative States уточнили: якщо ситуація в місті стане критичною, то в коворкінгу можна буде залишитися на ніч. У робочі дні простір працює з 8:00 до 20:00, у суботу — з 10:00 до 17:00. Неділя — вихідний.

Creative Quarter

Ця мережа коворкінгів має три локації: у центрі Києва та на Подолі. В усіх точках є Starlink, генератори, незалежні оптоволоконні лінії від десятьох провайдерів та укриття.

Адреси:

Одне робоче місце в Creative Quarter на день коштує 30-50 дол (1098-1830 грн). Тестовий день, протягом якого можна зайняти будь-яке вільне місце, безкоштовний.

Вартість на місяць — від 300 дол (10 980 грн) до 400 дол (14 640 грн). У тариф входить один незакріплений стіл у лаунж-зоні. За закріплений стіл треба доплатити до 50 дол.

Корпоративний офіс для понад 30 співробітників можна орендувати за 450-600 дол (16470-21960 грн) на місяць на кожну особу. Сюди входять індивідуальний план та дизайн офісів, власна зона рецепції та кімнати для переговорів.

Що доступно резидентам: 

 

Резиденти можуть користуватися капсулами для сну, душовими кабінами з фенами та рушниками. Це входить у вартість.

Platforma

Ця мережа коворкінгів має дві локації, зокрема на лівому березі столиці. Тут є два провайдери інтернету і три електромережі. На арт-заводі встановлюють додатковий генератор.

Адреси:

У цій мережі вартість послуг відрізняється залежно від локації. У Leonardo місячні тарифи починаються від 180 дол (6 588 грн). За закріплене місце ціна вища: 200 дол (7 320 грн).

На лівому березі тарифи майже вдвічі менші: у лаундж-зоні робоче місце коштує 85 дол (3 111 грн) на місяць, а закріплене місце в Open Space — 150 дол (5 490 грн).

Що доступно резидентам:

Переговорні кімнати можуть орендувати навіть нерезиденти коворкінгу. Ці кімнати можуть вмістити 4-12 осіб. Доступу до кухні та душу вони не мають. Вартість у Leonardo — 10 дол за год, в Artzavod — 8 дол за год.

Культ їжі поза домом: як українці проміняли свої кухні на фудзони

TCEH

У цій мережі є чотири локації. В усіх коворкінгах є генератори, по дві лінії підключення до інтернету, облаштовані укриття. Усі співробітники пройшли навчання з тактичної медицини.

Адреси:

Оренда робочого місяця в Open Space починається від 40 год на місяць. Без фіксації робочого місця такий абонемент коштуватиме 3,5 тис грн, безліміт на місяць — 6 тис грн, з фіксованим місцем у кабінеті — 7 тис грн.

У TCEH уточнили, що наразі вільних місць в Open Space немає, усе заброньовано наперед. Найближчий доступний варіант — на початку січня.

Орендувати окремий офіс на місяць можна і зараз на Контрактовій площі. Офіс на шість людей коштує 2,5 тис дол (91,5 тис грн), на 15 людей — 5,8 тис дол (212,2 тис грн). Однак за чергою можуть працювати більше людей.

Що доступно резидентам:

 

Beeworking

У коворкінгах цієї мережі є генератори, два провайдери інтернету, Starlink та обладнані бомбосховища.

Адреси:

Вартість: одне робоче місце на місяць у лаундж-зоні коштує 120 дол (4 392 грн), фіксоване місце в Open Space можна отримати за 150 дол (5 490 грн), орендувати офіс — за 200 дол (7 320 грн).

Також є можливість орендувати кімнату для переговорів за 10 дол (366 грн) за год.

Що входить у вартість:

 

Kooperativ

Коворкінг розташований у центрі столиці. Для безперебійної роботи має два провайдери, дві лінії електропередач, генератор та Starlink. Поруч є облаштоване бомбосховище.

Адреса: вул. Січових Стрільців, 23а.

Kooperativ пропонує кілька пакетів: від денних візитів до щомісячної оренди. Вартість місця в лаундж-зоні на день — 20 дол (815 грн), на тиждень — 100 дол (4 075 грн), на місяць — 200 дол (8 150 грн).

Закріплене місце коштує 250 дол (10 187 грн). За 200 дол можна придбати абонемент на десять днів, який дійсний протягом двох місяців.

 

Що доступно для резидентів:

Місячна оренда індивідуального офісу коштує 300 дол (12 225 грн) за людину. У вартість входять час у переговорних кімнатах, дві години на місяць у мітинг-румі, знижки на оренду локації для івентів, душові кімнати та капсули для сну.

 

IC coworking

Коворкінг розташований в Оболонському районі, недалеко від метро Почайна. На локації є генератор, два інтернет-провайдери, сховище в підземному паркінгу.

Адреса: проспект Степана Бандери, 34в, ТРЦ “Блокбастер”.

У коворкінгу можна орендувати робоче місце, офіс або переговорну кімнату на будь-який час. Оренда незакріпленого місця на день коштує 400 грн, на місяць — 4 тис грн, із закріпленим місцем — 5 тис грн.

Також є абонементи на 50 год на два місяці (2 тис грн) та на 100 год на три місяці (3 тис грн).

Для оренди офісу є низка тарифів залежно від кількості людей. Офіс для восьми людей здають за 32 тис грн на місяць, за 8,5 тис грн — на тиждень, за 2,2 тис грн — на день.

Що доступно для резидентів:

Чи є безкоштовні коворкінги

Оскільки коворкінги зазвичай забезпечують відвідувачів додатковими послугами, вони беруть за це мінімальну плату.

Однак чимало коворкінгів пропонують безкоштовний тестовий день. При цьому можна користуватися більшістю локацій, мати доступ до чаю, кави, води.

Таку опцію пропонують мережі Creative Quarter, Kooperativ, Anthill Space, WORKIT. У мережі Platforma є безкоштовні тестові чотири години.

Також кияни пропонують облаштувати безкоштовні коворкінги на базі “Пунктів незламності”, наприклад, у школах, де вже є необхідні умови.

 Анастасія ДЯЧКІНА