Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Уряд має “зайві гроші” і пустить їх на підвищення зарплат і пенсій

[10:29 02 сентября 2015 года ] [ Радіо Свобода, 2 вересня 2015 ]

Залишок коштів на єдиному казначейському рахунку Держказначейство назвало найбільшим за два останні роки.

Український уряд накопичив рекордну кількість коштів на рахунках, звітують у Державному казначействі. Прем’єр Яценюк вважає, що це є результатом економічної стабілізації та дає підстави збільшити зарплати і пенсії. Економісти, зі свого боку, вважають велику кількість коштів на державних рахунках ситуативною. На їхню думку, це свідчить не про відновлення економіки, а лише про відсутність помітного падіння.

Залишки коштів на єдиному казначейському рахунку становлять 45 мільярдів 853 мільйони гривень, що на 32 мільярди більше, ніж було 1 вересня рік тому. Про це повідомила прес-служба Державної казначейської служби України. За її даними, лише за серпень 2015 року обсяг коштів на єдиному казначейському рахунку зріс на 12,6 мільярда гривень, а за два попередні місяці — на 20 мільярдів.

Єдиний казначейський рахунок (ЄКР) є основним місцем накопичення та розподілу державних коштів, саме з нього уряд робить основні виплати для виконання бюджету.

Український уряд стабілізував економічну ситуацію та наповнення бюджету, і завдяки цьому накопичив додаткові кошти. Так пояснює нинішню ситуацію прем’єр Арсеній Яценюк.

“Протягом дев’яти останніх місяців уряд робить все, щоб стабілізувати економічну ситуацію в Україні, в умовах, коли вона потерпає від російської агресії. Нам вдалося домогтися списання 20 відсотків державного боргу. Це дає змогу Україні далі формувати подушку економічної стійкості та залучати інвесторів”, — наголошує прем’єр.

Саме ця “подушка безпеки”, накопичена казначейством та Нацбанком України, а також краща податкова дисципліна в державі дають змогу підвищити зарплати й пенсії з першого вересня, переконує прем’єр.

“Ми разом з президентом ухвалили рішення про підвищення соціальних стандартів. Чинний закон передбачав, що зарплатня і пенсії зростуть із 1 грудня. Але ми працювали над тим, щоб зробити це з вересня. Для реалізації цього наміру був потрібен додатковий ресурс у понад 10 мільярдів гривень, і ми такий ресурс знайшли”, — звітує Яценюк.

Держава має кошти для того, щоб уперше за півтора роки підвищити соціальні стандарти, про це говорить не лише прем’єр Арсеній Яценюк, а й міністр соціальної політики Павло Розенко. Міністр анонсує швидкі зміни до закону про бюджет, які закріплять підвищення зарплат і пенсій з вересня, яке вже анонсувала влада.

Це не зростання економіки, це відсутність падіння — експерти

Великий залишок коштів на рахунку Держказначейства свідчить не так про відновлення економіки, як про відсутність катастрофічного падіння, зазначає економіст Олександр Жолудь в коментарі Радіо Свобода.

“Основна причина зростання залишків на ЄКР в тому, що в бюджет 2015 року закладалася менша інфляція, але вона зростає, тому зростають і бюджетні надходження від експорту в гривні й номінально (в гривні, а не у перерахунку на іноземну валюту) зростає залишок на рахунку. Вважати це ознакою зростання економіки некоректно — це лише свідчить про те, що ми не маємо її відчутного падіння. Адже залишок залежить як від стану економіки й бюджету зокрема, так і від рівня інфляції”, — пояснює економіст.

Накопичення коштів на єдиному казначейському рахунку є наслідком швидшого наповнення бюджету, однак його нині викликало не економічне зростання, а інші чинники, пояснює Радіо Свобода інший економіст Дмитро Боярчук.

“Профіцит державного бюджету відбувається переважно за рахунок місцевих. Місцева влада побоюється витрачати ці кошти, тому вони накопичуються, — констатує Боярчук. — Але доходи бюджету нині почуваються непогано. Не скажу, що це є здоровим зростанням, бо бюджет наповнюється швидшими темпами, зокрема через надходження з НБУ і завдяки зміні ситуації зі збором та відшкодуванням ПДВ. Наступне півріччя може бути не таким позитивним: буде сплеск бюджетних відрахувань на субсидії”.

З іншого боку, Боярчук не виключає, що Мінфін дійсно має підстави очікувати кращої економічної ситуації, і бачить додаткові ресурси, потрібні для індексації зарплат і пенсій. Адже 10 мільярдів додаткових коштів, про які говорить Яценюк, — не така вже велика сума, у порівнянні з загальним обсягом державного бюджету, визнає Боярчук.

Євген СОЛОНИНА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.