Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Україна VS Росія: Хто за півтора року війни втратив більше?

[14:45 25 августа 2015 года ] [ Українська правда, 25 серпня 2015 ]

Хто в підсумку втратив більше та що буде із ВВП, національним курсом та економікою двох країн?

На світових фондових ринках обвал. Біржі країн Азії, Близького Сходу, Європи США і Росії 24 серпня стрімко пішли в мінус. Світові медіа одразу охрестили це явище “чорним понеділком”.

Нафта марки Brent торгується на рівні трохи вище $43 за барель. Через кризу на світових ринках стрімко дешевшати почав і рубль. Вчора офіційний курс російської валюти досяг максимальної позначки з 1998 року — 71 рубль за $1 та 83 рублі за євро. Прогнози для росіян — невтішні. У середині серпня рейтингове агентство Moody's опублікувало своє нове дослідження, в якому дійшло висновку, що відновлення падіння цін на нафту і подальше за цим ослаблення рубля стануть причинами поглиблення рецесії економіки Росії. Економіка України теж падає. І причина значною мірою спільна — падіння економік відбувається через агресію Росії до України. Хто в підсумку втратив більше та що буде із ВВП, національним курсом та економікою двох країн?

Курс

Найбільш важливий для пересічного громадянина економічний показник — курс національної валюти відносно долара, який має вирішальне значення і на споживчі ціни, і на інфляцію. І гривня, і рубль знаходяться в одній і тій самій тенденції падіння. З початку 2013 року і до 2014 курси були більш-менш стабільними, а з березня 2014 року почалося стрімке падіння. В Україні воно почалося на місяць раніше, але на це впливала внутрішня криза під час Майдану. Тоді як з березня переважали вже зовнішні чинники. Насамперед — початок анексії Криму та заворушення на Донбасі. З 1 березня 2014 гривня втратила 55% своєї вартості по відношенню до долара, а рубль — 50%. Ймовірно вже скоро буде той момент, коли “дерев’яний” вирветься вперед. Це станеться на відмітці 80 рублів за долар. Головний чинник, що “топить” рубль — падіння цін на нафту марки Brent

Міжнародні резерви

Міжнародні резерви України і Росії скорочуються. В абсолютному значенні ці цифри неспівставні. Тільки з квітня 2014 року, з початку агресії, Росія втратила 135 млрд доларів.

Цей показник в України значно менший — мінус менше ніж 5 млрд, про що свідчать дані Нацбанку України. Треба визнати, що “подушка безпеки” в Росії значно більша і була сформована в період зростання цін на нафту до 2008 року. Тому більш справедливо для оцінки падіння резервів використовувати відносні показники, взявши за еталон значення на кінець весни 2014 року. За цей час РФ втратила 27% своїх резервів, тоді як Україна — 31%. Цікаво й те, що відсоток падіння в України доходив до 50% в кінці 2014 року, але нашій країни допомагають фінанси Міжнародного валютного фонду. У Росії такої підтримки немає. Її падіння більш плавне та розтягнуте у часі, але здається і більш неминучим. Звісно, якщо у світі знову не станеться у найближчі два-три роки нафтової кризи і ціни на чорне золото не почнуть стрімко зростати.

ВВП

Який прогноз розвитку для кожної країни на майбутнє? Пік падіння ВВП і України, і Росії прийдеться на 2015 рік. Так, падіння валового внутрішнього продукту України за підсумками другого кварталу 2015 порівняно з другим кварталом 2014 склало 14,7%. За підсумками I кварталу 2015 у порівнянні з I кварталом минулого року — 17,6%. Про це йдеться в повідомленні Держкомстату. У 2016 році і український уряд, і МВФ очікують зростання ВВП на 2% при інфляції 12% при оптимістичному сценарії і падіння ВВП на 0,3% при інфляції 14,7% при песимістичному сценарії. У 2017 році Кабмін прогнозує зростання ВВП на 3,5% і на 1% при оптимістичному та песимістичному сценаріях. У 2018 і 2019 роках прогнозується зростання на 4% і 3%. У Росії, за даними Росстату, в другому кварталі падіння ВВП посилилося більше, ніж в два рази — 4,6% порівняно з 2,2% у першому кварталі. Агентство Moody's прогнозує, що в 2015 році спад економіки складе 3%, а в 2016 році Росія зіткнеться з нульовим зростанням — це в найкращому випадку. Середи причин — сформована ситуація з цінами на нафту і курсом національної валюти. Між тим, Moody's не називає серед вирішальних чинників також санкції відносно Росії через її агресію до України.

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2015-08-25 15:52:49] [ Аноним с адреса 93.79.243.* ]

Вы, автор,- даун и в школе не учили математику. Падение с 8 гривен до 23 это никак не 55 процентов, а почти что 300.

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.