Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

У Росії держагенції написали про “відступ” на Херсонщині, а потім передумали. Що це було?

[16:05 13 ноября 2023 года ] [ BBC News Україна, 13 листопада 2023 ]

Російські державні інформагентства “РИА Новости” та “ТАСС” повідомили, що російські командири вирішили перегрупувати війська у Херсонській області. Проте вже за кілька хвилин ці повідомлення анулювали.

 “Новину про те, що “командування угруповання “Дніпро“ ухвалило рішення на перегрупування військ на більш вигідні позиції на схід від Дніпра” АНУЛЬОВАНО як таку, що була випущена помилково. Ми вибачаємося перед своїми підписниками та читачами”, — йдеться у повідомленні, яке з'явилося в телеграм-каналі “ТАСС”.

Схоже повідомлення випустили і “РИА Новости”.

В анульованій новині з посиланням на міноборони Росії зазначалося, що командування угруповання “Дніпро” у Херсонській області вирішило перекинути війська на вигідніші позиції на схід від Дніпра.

Після перегрупування “Дніпро” звільнить частину сил, які будуть задіяні для наступу на інших напрямках, зазначалося у повідомленні.

Міноборони Росії після анулювання повідомлень заявило про провокацію.

“Розсилка хибного повідомлення про “перегрупування” військ у районі Дніпра нібито від імені пресцентру міноборони Росії є провокацією”, — заявили у відомстві виданню РБК.

Рік тому українські війська звільнили окупований Росією Херсон, а російська армія була змушена відступити та облаштовувати оборонні позиції на лівому (східному) березі Дніпра у Херсонській області.

Останніми днями з'явилися повідомлення про те, що українські військові намагаються закріпитися на нових позиціях на лівому березі річки.

Як розповідала BBC, нещодавно українські війська зайняли селище Кринки, а потім перекинули туди важку техніку.

 

 

BBC вдалося поговорити з кількома російськими військовими, які описали бої під Кринками як “самогубство”.

Джерела BBC у російській армії підтвердили, що ЗСУ не тільки перейшли на окуповану Росією територію і зайняли плацдарм на лівому березі Дніпра в Херсонській області, який ретельно обороняється, а й почали переправляти туди військову техніку.

Як кажуть джерела BBC у ЗСУ, з цих позицій українські військові хочуть розпочати масштабніший наступ — розділити російські війська та перерізати їхню лінію постачання.

Наприкінці жовтня стало відомо, що командувачем російського угруповання “Дніпро”, яке відповідає за херсонський напрямок, призначили генерал-полковника Михайла Теплинського.

На початку листопада у телеграм-каналах з'явилися повідомлення про те, що штаб угруповання в селі Стрілкове зазнав масштабної ракетної атаки.

На ці повідомлення звертав увагу зокрема Інститут вивчення війни (ISW).

Посилаючись на російські джерела, він писав, що 1 листопада ЗСУ випустили по Стрілковому крилаті ракети Stormshadow та протикорабельні ракети “Нептун”, а російській ППО вдалося перехопити лише половину цих ракет

Чому ця новина виглядала неправдоподібною

Військовий оглядач Російської служби BBC Ілля Абішев

Повідомлення про перегрупування військ у районі Дніпра, яке помилково поширили російські ЗМІ нібито від імені міноборони, виглядало правдоподібним за формою, але не за змістом.

Під час минулих відступів російське оборонне відомство також використало терміни про перекидання військ “на більш вигідні позиції” і переконувало аудиторію, що в результаті становище лише покращиться.

Але якщо “перегрупування” восени минулого року під Ізюмом, Лиманом та Херсоном були викликані об'єктивною необхідністю, пов'язаною з прямою загрозою оточення та розгрому, то нинішня ситуація на окупованій частині Херсонської області не виглядає для російської армії такою загрозливою, хоча й може викликати в них деяку тривогу.

ЗСУ намагаються створити плацдарми на лівому березі Дніпра. Їм вдалося висадити десант у районі села Кринки та відбити російські контратаки. Тепер вони нарощують чисельність підрозділів, що переправилися на лівий берег, посилюють їх бронетехнікою і поступово розширюють зону контролю.

Російське командування зосередило на цьому напрямі велике угруповання, але поки що не вводить в бій головні сили. Причин тому може бути кілька.

По-перше, дається взнаки перевага ЗСУ в артилерії, розміщеній на високому правому березі Дніпра — за такого розкладу масований наступ на українські плацдарми може обернутися невиправдано високими втратами.

По-друге, незрозумілі плани української сторони — висадка десанту під Кринками може виявитися маневром, що відволікає, а основний удар піде в іншому місці.

Протяжність берегової лінії, за яку відповідає ГВ “Дніпро”, від краю Кінбурнської коси до Енергодару, становить близько 300 км, на будь-якій ділянці можлива десантна операція ЗСУ, а резервів у російських військових не так багато і вони не дуже мобільні.

Очевидно, що російське командування, з одного боку, хотіло б виправити становище в районі Кринок, а з іншого — не ризикувати. І досі воно намагалося вирішити проблему українських плацдармів на лівобережжі Дніпра атаками обмежених сил.

Хоч там як, повідомлення про “перегрупування” російських військ на схід не вписується в логіку військових дій. Який сенс задкувати на схід уздовж Дніпра, ніби запрошуючи противника зайняти та облаштувати плацдарми, з якими щойно нещадно боролися?

Щоб російська армія залишила без бою великі території на південному заході Херсонської області та відкрила дорогу до Криму, мають відбутися такі драматичні події, що про них одразу стало б відомо всім.

Але нічого такого не відбувалося.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.