Постоянный адрес: http://ukrrudprom.ua/digest/Tragedya_bula_neminuchoyu.html?print

Трагедія була неминучою?

Україна молода, №108, 16 июня 2010. Опубликовано 18:00 16 июня 2010 года
Експерти вважають, що обвал у Кривому Розі спричинили природні фактори. Але кримінальну справу таки порушили.

Експерти вважають, що до трагедії, яка сталася минулої неділі на шахті імені Орджонікідзе у Кривому Розі, призвели насамперед природні фактори. Нагадаємо, в результаті вибуху й подальшого обвалу на шахті загинув працівник Держгірпромнагляду. “Вибухи тільки прискорили процес. Мабуть, щось під землею було вже на межі, і те, що трапилося, — ще не найгірший результат”, — вважає завідувач відділу Криворізького державного науково—дослідного гірничорудного інституту Володимир Цариковський. За словами експерта, обвал міг статися будь—якої миті. “Тоді загинула б ціла зміна. Людей врятувало те, що проходили вибухові роботи, і їх не було в шахті”, — додав він.

В інституті вважають, що зсуви і обвали ґрунту в Кривому Розі можуть відбуватися й надалі. “Як довго — сказати складно. Можливо, і рік—два. Зона зсуву переміститься на 30—50 метрів, але до житлових будинків не дійде”, — прогнозує пан Цариковский. Дослідники заспокоюють: житлові будинки знаходяться за межею можливих обвалів.

Поки науковці встановлюють природну причину, слідчі шукають винних серед людей. Прокуратура Тернівського району Кривого Рогу відкрила кримінальну справу проти службових осіб ВАТ “Центральний ГЗК” та шахти імені Орджонікідзе за фактом “порушення правил безпеки під час виконання робіт із підвищеною небезпекою”, що спричинило смерть людини. “Під час досудового слідства встановлено, що 13 червня в результаті порушення вимог нормативних актів з охорони праці під час проведення масового вибуху в блоці шахти імені Орджонікідзе ВАТ “Центральний ГЗК” сталося раптове обвалення земляної поверхні загальною площею 16 гектарів, унаслідок чого загинула одна людина”, — повідомила прес—служба прокуратури. Якщо посадовців визнають винними, їм загрожує обмеження волі на термін до п’яти років або до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.