Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Роман Забзалюк: Платники податків утримують 13 міліцейських спецпідрозділів

[07:15 02 августа 2011 года ] [ Комментарии, 2 августа 2011 ]

Народний депутат, член комітету з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією Роман Забзалюк розповів “Коментарям” про те, як міліція дублює функції армії та СБУ.

- Роман Омелянович, ми зараз спостерігаємо за діями спецпідрозділу “Грифон”, який охороняє Печерський суд. Раніше про цей підрозділ пересічні громадяни навіть і не чули…

— Хіба тільки про “Грифон”? В Україні у системі МВС діє 13 спецпідрозділів! Взагалі, МВС перетягнуло на себе чимало тих функцій, які у відповідності до Конституції, повинні виконувати Збройні сили України, СБУ, ДСО та інші формування силових структур. Українці, як платники податків, мають задатися питанням: навіщо міліції важка бронетанкова техніка, спецпідрозділи, укомплектовані виключно офіцерським складом, серед яких чимало старших офіцерів? А це — десятки тисяч осіб.

- 13 спецпідрозділів?! А чим вони займаються?

— Про підрозділ швидкого реагування “Беркут” знають усі. Щоб ви розуміли — це справжня армія. Налічує один полк, 7 батальйонів і 19 рот. До речі, крім стрілецької зброї “Беркут” укомплектований бронетехнікою. Не вистачає лише літаків.

В системі УБОЗ існує спецпідрозділ “Сокіл”. Спектр його роботи теж вельми широкий. Займається і ліквідацією озброєних злочинних угруповань, і боротьбою з тероризмом, і звільненням заручників. Підрозділи дислокуються в столиці та кожному обласному центрі. Варто нагадати, що спецпідрозділ СБУ “Альфа” має аналогічні з “Соколом” функції.

В цьому контексті не зовсім зрозуміло, навіщо існує загін спеціального призначення та боротьби з тероризмом “Омега”, який також виконує завдання, пов’язані з протидією терористичним угрупованням. Взагалі “Омега” — досить оригінальний підрозділ. У його складі діють підрозділи десантників, бойових плавців та спеціалістів з гірської підготовки. Укомплектовано його виключно офіцерським складом, причому до відбору допускаються офіцери з посад не нижче командирів рот. Виникає логічне питання: може у керівництва держави існує недовіра до бійців “Альфа”?

- Досить дивна ситуація з дублюванням функцій…

— Насправді, складається враження, що міліція вирішила перебрати на себе не тільки функції спецслужб, але й армії. Наприклад, загін бойових плавців “Скат”, який входить до складу батальйону спеціального призначення Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС, займається проведенням спецоперацій на водних акваторіях. Хоча на Чорному морі існує армійські підрозділи бойових плавців. Мабуть “Скат” — даішники на воді.

У Криму взагалі досить багато різноманітних маловідомих формувань МВС. Цей й гірськострілецька рота “Лаванда”, і рота розвідки спеціального призначення “Тінь”, які діють у складі батальйону спеціального призначення частини 3009 Кримського територіального командування ВВ МВС. Причому функції даних підрозділів досить розмиті. Згідно з документами, вони забезпечують найвищий рівень контролю та безпеки. Щоправда не зовсім зрозуміло, чиєї саме безпеки.

Ми вже згадували і про спецбатальйон судової міліції “Грифон”. Було цікаво спостерігати за еволюцію цього підрозділу. Спочатку створили окремий взвод, пізніше — роту. Поступово підрозділ модернізувався, охоплюючи щоразу ширше коло завдань. На теперішній час підрозділ складає батальйон.

Також діє спецпідрозділ охорони “Титан”, який входить до структури ДСО МВС. По суті, це справжня комерційна фірма. “Титан” займається захистом фізичних осіб, державної та приватної власності, забезпечення безпеки банківських перевезень. Також здійснює на договірних засадах охорону вантажів і забезпечує захист фізичних осіб.

Пару слів можна сказати й про спецпідрозділ “Скорпіон”. Це — мобільна частина, яка охороняє АЕС і призначена для проведення антитерористичних операцій на АЕС та інших ядерних об’єктах, а також для супроводу небезпечних вантажів. Хоча крім “Скорпіону” на АЕС діє власна охорона.

А якщо до цього списку додати ще “Барс”, “Гепард”, “Ягуар”, “Тигр”, то картина вимальовується навіть для цивільної людини досить тривожна — а в якій ми державі живемо? До речі, наскільки мені відомо, Кабмін виношує плани щодо створення ще одного військового підрозділу для МВС, тепер у вигляді охорони космічної галузі. Може будуть воювати проти космічних піратів, адже з сомалійськими поки не виходить…

- Як Ви вважаєте, навіщо існує така кількість різноманітних спецпідрозділів?

— Загалом досить дивно, що зараз на тлі тотальної економії влади на пенсіях і заробітних платах громадянам, освіти і медицини, науки і культури, цього року понад 14 млрд. гривень пішло на утримання трьохсот сорока тисячної системи МВС України разом з її допоміжними інфраструктурами. І це, коли спостерігається брак фінансування Збройних сил. І хіба боротьба з тероризмом та безпека стратегічних об’єктів це не функції СБУ? Мені здається, що така кількість “пташиних” та “кошачих” формувань необхідна владі для того, щоб здійснювати каральні функції і, в разі чого, перетворити таких спецправоохоронців в ефективну репресивну машину.

Дмитрий КАЧУРА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.