Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Прокуратура: менеджерам банку “Хрещатик” загрожує ув’язнення від 7 до 12 років

[11:05 21 июня 2016 года ] [ Finbalance.ua, 21 червня 2016 ]

31 травня Фонд гарантування повідомляв про здійснення правоохоронцями обшуку в приміщенні банку “Хрещатик” та виїмку оригіналів документів.

Згідно з ухвалою Печерського райсуду м. Києва від 17 травня, слідчі прокуратури м. Києва ведуть досудове слідство в рамках кримінального провадження №42016100000000427 від 27.04.2016 за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою; караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна).

За даними слідчих прокуратури, вони отримали інформацію щодо протиправних дій, вчинених службовими особами банку “Хрещатик”, направлених на завдання збитків Фонду гарантування вкладів фізосіб.

При цьому 17 травня суд надав дозвіл слідчому на тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю ознайомитись та вилучити копії, які знаходяться у приміщеннях банку “Хрещатик” за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 8а (перелік документів — див. нижче; у ньому, до речі, фігурують в т.ч. структури, які пов’язують з акціонерами вказаної фінустанови, — ред.).

- кредитні справи за кредитними договорами № 47-47/1-13, № 65-47/1-14, № 88-47/1-14, № 23-47/1-09, № 54-47/1-13;
 — кредитний договір № 47-47/1-13 у формі відновлювальної кредитної лінії з лімітом у сумі 160 млн. грн, укладений 25.11.2013 між ПАТ “КБ “Хрещатик” та ТОВ “Будконструкція”;
 — кредитний договір № 65-47/1-14 у формі відкличної відновлювальної кредитної лінії з лімітом у сумі 60 млн. грн., укладений 25.07.2014 між ПАТ “КБ “Хрещатик” та ТОВ “Мередіан Інвест”;
 — кредитний договір № 88-47/1-14 у формі відкличної відновлювальної кредитної лінії з лімітом у сумі 251 млн. грн., укладений 17.11.2014 між ПАТ “КБ “Хрещатик” та ТОВ “Афан-Інвест”;
 — кредитний договір № 23-47/1-09 та генеральний кредитний договір від 25.03.2010 № 7-47/1-10 на загальну суму 100 млн. грн., укладений 24.12.2009 між ПАТ “КБ “Хрещатик” та ПАТ “Київхліб”;
 — кредитний договір № 54-47/1-13 на загальну суму у 60 млн. грн., укладений 23.12.2013 між ПАТ “КБ “Хрещатик” та ТОВ “Антіс-Інвест”;
 — документи щодо юридичного супроводження вищевказаних кредитних договорів;
 — листи від 04.04.2016 на адресу приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу щодо вилучення записів про обтяження нерухомого заставного майно Банку;

- документи щодо здійснення операцій з переказу грошових коштів 04.04.2016 з рахунків
КП КМР “ТК “КИЇВ”
КП “Київський метрополітен”
КП “Київжитлоспецексплуатація”
Ритуальна служба СКП “Київський крематорій”
КП “Житлоінвестбуд-УКБ”
КП “Дирек.буд.шлях.-трансп.споруд”
ДРТМ КП “КЖСЕ”
КП “Вечірній Київ”
Кошти на вимогу СГ/КП КМР “КМ БТІ”
КП КІЗВ
КП “Київреклама”
СОЗ та обл.вир.(підр.КП “Київпастранс”)
Розрах. деп. ПАТ “АК “Київводоканал”
КП УЗН Дніпровського району
Філія ДОК “Джерело “КП “КЖСЕ”
КП “Дирек.буд.шлях. — трансп. спорудм”
КО “Київгенплан”
КП “Фармація”
КП “Спецжитлофонд”
КП “Київкомунсервіс”

на рахунки ТОВ “Будконструкція” (код ЄДРПОУ 32307746); ТОВ “Мередіан Інвест” (код ЄДРПОУ 35617747); ПАТ “Київхліб” (код ЄДРПОУ 00381574); ТОВ “Антіс-Інвест” (код ЄДРПОУ 38606041); та ТОВ “Афан-Інвест” (код ЄДРПОУ 33153229), з відповідним призначенням платежу та документи проведення фінансового моніторингу цих операцій з подальшим відслідкуванням їх спрямування на рахунки;

- документи на підставі яких приймались рішення погашення кредиту ТОВ “Будконструкція”, ТОВ “Мередіан Інвест”, ПАТ “Київхліб”, ТОВ “Антіс-Інвест” та ТОВ “Афан-Інвест”, які знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 8а.

Нагадаємо, у квітні НБУ офіційно повідомляв, що надіслав на адресу правоохоронних органів листа щодо окремих питань діяльності ПАТ КБ “Хрещатик”, яким були надані відомості, що, як зазначали в Нацбанку, можуть свідчити про організовану злочинну діяльність в “Хрещатику”.

Зокрема, Національний банк України зазначив, що проблеми в банку активізувались після того, як в кінці березня — на початку квітня юридичними особами здійснено операції з поточної діяльності, у т. ч. перерахування коштів на свої рахунки в інші банки на загальну суму 840 млн. грн.

Після цього, 4 квітня 2016 року встановлено факти здійснення банком у вихідні дні операцій з “дроблення” коштів юридичними особами з подальшим перерахуванням на поточні рахунки фізичних осіб на загальну суму 23 млн. грн.

Крім того, окремими клієнтами ПАТ КБ “Хрещатик” 4 квітня здійснено погашення кредитної заборгованості приватних підприємств, пов`язаних з акціонерами банку, на суму понад 600 млн. грн. Джерелами погашення кредитної заборгованості позичальників були перерахування з рахунків юридичних та фізичних осіб, у т. ч. надання поворотної фінансової допомоги. Внаслідок проведених операцій банк вивільнив з-під застави ліквідне майно — цінні папери, іпотеку, цілісні майнові комплекси та земельні ділянки.

<...> На думку Національного банку України, саме такі дії пов`язаних осіб привели до погіршення фінансового стану банку, показали небажання окремих акціонерів рятувати ПАТ КБ “Хрещатик” та мають вплив на виконання ПАТ КБ “Хрещатик” своїх зобов’язань перед іншими кредиторами (юридичними та/або фізичними особами, в тому числі які мають депозити понад 200 тис. грн)”, — резюмували в НБУ.

31 травня Фонд гарантування повідомляв про здійснення правоохоронцями обшуку в приміщенні банку “Хрещатик” та виїмку оригіналів документів. Як зазначили у ФГВФО, свої дії правоохоронці обґрунтовували наявністю у них ухвали Печерського районного суду столиці по справі 757/25537/16-к від 27 травня 2016 року, в якій йдеться про необхідність здійснити обшук та виїмку документів у рамках кримінального провадження, інформація про яке була зареєстрована у ЄРДР ще 16 березня 2016 року, тобто, майже за місяць до введення тимчасової адміністрації у банк “Хрещатик”.

У документі було сказано: “Досудовим розслідуванням встановлено, що на території м. Києва групою невстановлених осіб створено та придбано ряд фіктивних суб’єктів господарювання, що зареєстровані на номінальних керівників та засновників, які задіяні в протиправних фінансових механізмах, направлених на незаконне переведення безготівкових коштів у готівку, зменшення податкового навантаження на вітчизняні суб’єкти господарської діяльності та розкрадання державних бюджетних коштів”.

Зважаючи на те, що є рішення суду, ми маємо його виконати і тому змушені передати усі затребувані оригінали. Але гарантій того, що це не призведе до негативних наслідків, я дати не можу”, — заявляв Роман Дурдиєв, начальник відділу безпеки департаменту розслідування протиправних діянь ФГВФО.

За його словами, мова йде про оригінали кредитних справ, які є підтвердженням того, що незадовго до входження тимчасової адміністрації у банк “Хрещатик” були реалізовані схеми з виведення ліквідних активів.

Згодом директор-розпорядник Фонду гарантування Костянтин Ворушилін уточнював, що силовики вилучали кредитні справи групи Іванова-Хмельницького. “Проблема в наступному: ми не проти виїмки — окей, потрібна виїмка — будь ласка. Але справа в тому, як її проводити? Коли роблять виїмку нахрапом — виникають питання, в чиїх це інтересах? Дайте можливість зробити нотаріально завірені копії документів! Оригінали “вилучальникам” в принципі не потрібні. Вони кажуть, мовляв, у вас вони пропадуть. Я не виключаю, що і у нас може пропасти, але поки статистика така, що пропадає більше у них. Схема наступна: папір проходить повз декількох слідчих і втрачається. Звичайно — в інтересах позичальника”, — констатував К. Ворушилін.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.