Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

О, бюджет мого міста, це тобі моя пісня… Усе найкраще — дітям і чиновникам

[13:30 02 июня 2011 года ] [ Вестник Кривбасса, 1 июня 2011 ]

На травневій сесії Криворізької міськради депутати неабияк переймалися літнім оздоровленням дітей і навіть зобов’язалися виконати нормативні документи, згідно з якими бажаючі працювати в таборах можуть здати аналізи безкоштовно.

А ще — натхненно коригували бюджет, продовживши розпочату ще минулого скликання епопею зі встановленням металопластикових вікон у міськвиконкомі. Особливо ж відзначились комуністи. Вони не лише підбирали за регіоналами хвости невиконаних передвиборчих обіцянок, а й вставили свої п’ять копійок у велике повернення совка, за якого Кривий Ріг був “пролетарским городом”.

Плату не братимуть — лише аналізи?

В контексті розмови про літнє оздоровлення дітей кілька разів підкреслювалося, що воно відбувається завдяки якомусь особливому розумінню проблеми депутатським корпусом. Хоча, власне, нічого надзвичайного від обранців громади не вимагається. Є Закон України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”, є бюджетний гаманець і є діти. Справа депутатів — спрямувати гроші куди слід. Справа армії чиновників із низки структур, що опікуються дітьми, та відповідних комунальних закладів — витратити їх, організувавши процес належним чином.

Як сказала з трибуни сесійної зали голова комітету у справах сім’ї і молоді виконкому міськради Світлана ЛАВРЕНКО, стоїть завдання оздоровити криворізьких дітей не гірше, ніж торік. У трьох комунальних таборах, як і минулого року, планується оздоровити близько 3-х тисяч дітей, освоївши понад 6 мільйонів гривень. Діти пільгових категорій зазвичай відпочивають на Чорноморському узбережжі: сироти, позбавлені батьківського піклування та обдаровані і талановиті — в “Славі”, з багатодітних та малозабезпечених сімей — у “Сонячному”. До послуг дітей працівників комунальних підприємств — розташований на ріці “Корчагінець”.

До літнього оздоровлення дітей віднесли і їхнє перебування в тимчасових пришкільних таборах. Хоча з огляду на нашу екологію це швидше організований відпочинок, аніж оздоровлення. Як і минулого року, буде відкрито 130 таборів, які охоплять понад 21 тисячу дітей. Влаштування до них дітей є суто добровільною справою батьків.

На табори будь-якої форми власності й підпорядкування поширюється норма закону, згідно з якою відпочинкова зміна має тривати 14 днів, оздоровча — 21.

Ще одна чинна норма стосується тих, хто працюватиме в таборах: медичний огляд, включаючи лабораторні обстеження, має бути для них безкоштовним. Як відомо, минулого року, особливо на початку кампанії, з цим були неабиякі проблеми. Тепер же в перелік заходів щодо організації відпочинку дітей чорним по білому записали: “вирішити питання безкоштовного проходження медичного огляду та лабораторних обстежень (згідно з нормативними документами) працівниками, які будуть працювати в оздоровчих таборах”. Обов’язок забезпечити це поклали на міську та районні санепідстанції спільно з управлінням охорони здоров’я.

Одні клопотали — інші “ініціювали”

Нарешті задоволено потребу в оздоровленні за рахунок міського бюджету дітей-інвалідів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Про це свого часу клопотала організація батьків дітей-інвалідів “Веселка”, цю проблему в сесійній залі порушував депутат минулого скликання Леонід ЛАТУРИНСЬКИЙ, не знаходячи розуміння у тодішнього міського голови, а нині депутата облради від партії регіонів Юрія ЛЮБОНЕНКА. Про потребу в оздоровленні дітей-інвалідів неодноразово писав “Вісник Кривбасу”. Краплі таки підточили камінь — вперше виділено 400 тисяч гривень на путівки для дітей-інвалідів і постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Дарма, що тепер це називається “ініціативою міського голови Юрія Вілкула”.

До слова, рівень інвалідизації дітей у Кривому Розі є досить високим: налічується 2527 дітей-інвалідів. На диспансерному обліку з приводу різних захворювань перебуває 42806 дітей. Причому, як озвучив у своєму виступі депутат-регіонал Анатолій АНДРУСЕВИЧ, тільки за минулий рук кількість дітей диспансерної групи зросла на 11,5%. Найбільш розповсюджені хвороби органів дихання (74,6%), шкіри, інфекційні та паразитарні. Вражає показник в 22% — такий ріст захворюваності дітей на туберкульоз за минулий рік.

Депутат зазначив, що опікування здоров’ям дітей не повинно носити сезонний характер. А велику роль у вчасному виявленню хвороб відіграють поглиблені профілактичні медогляди. Але показати дітей вузьким спеціалістам дитячого профілю можна лише у 8-ій міськлікарні, і тільки там. Бо в лікарнях за місцем проживання залишилися лише педіатри. З огляду на протяжність міста та кількість дітей депутат вважає, що це проблема, адже у 8-ій лікарні збираються великі черги.

Депутат закликав “звернутися до цієї проблеми”. Очевидно, цей заклик було адресовано перш за все його колезі по фракції Партії регіонів Олександру СВІТЛОВСЬКОМУ, який очолює міське управління охорони здоров’я. Власне, озвучена Андрусевичем проблема вже давно звертає на себе увагу не тільки у зв’язку з проходженням медоглядів, а й у зв’язку з наданням дітям медичної допомоги, зокрема, невідкладної.

Не робити — можна жити?

Переймалися депутати і зайнятістю дітей та молоді під час літніх канікул. І це саме та сфера, розмов про яку в чиновників зазвичай більше, аніж реального діла. Так, за результатами цієї роботи в минулому році пані Лавренко озвучила досить скромний показник — 290 молодих людей, яких вдалося охопити тимчасовою зайнятістю. Якщо ж взяти до уваги кількість відпрацьованих ними годин та зароблених грошей, то результат годі буде розгледіти і під мікроскопом.

Цього літа теж високо не замахуються, плануючи забезпечити трудову зайнятість 300 чоловік. Оплату праці 14-16-літніх належить здійснювати з цільових фондів, старшим мають платити самі роботодавці. Світлана Лавренко озвучила, які роботодавці та в якій кількості надали тимчасові робочі місця молоді минулого літа. Але рік по тому ця інформація вже мало кого цікавить. Інша річ — скільки роботодавців, хто саме і в якій кількості виявив готовність надати робочі місяця цього літа. Але така інформація не прозвучала. Як, власне, і рік тому, і зараз не було обнародувано, скільки ж коштів на рахунках тих цільових фондів, звідки має оплачуватись труд 14-16-літніх.

Закритість щодо відкритості

Набрання чинності з 10 травня Законом України “Про доступ до публічної інформації” змусило депутатів привести у відповідність до нього Регламент міської ради. Відтепер у ньому записано, що міська рада оприлюднює порядок денний своїх відкритих пленарних засідань та прийняті рішення на офіційному веб-сайті міськвиконкому не пізніше 5-ти робочих днів з дня їх затвердження. Це не стосується лише інформації з обмеженим доступом: конфіденційної, таємної або службової — і вказаний Закон чітко прописує, яка саме інформація є публічною, а яка ні.

Утім, прийняття депутатами майже революційної зміни до Регламенту було суто технічною процедурою. А міський голова ні під час засідання, ні в ході прес-конференції не вважав за потрібне анонсувати важливу новину для громади. Адже будь хто з членів громади тепер може знайомитися з рішеннями своїх обранців, не виходячи з дому. Якщо ж у оприлюдненому рішенні буде щось незрозуміло або виникнуть додаткові питання, кожен може скористатися своїм правом на подання інформаційного запиту. І це також можливо без відриву від комп’ютера!

І знов за вікна гроші

До речі, уся інформація стосовно міського бюджету є публічною. Взагалі бюджет та численні зміни до нього являють собою широке поле діяльності щодо інформування громадськості. Це пленарне засідання наших депутатів не обійшлось без чергового коригування головного міського кошторису.

Так, понад 229 тис. грн. все ще недорозподіленого залишку (станом на 1 січня) коштів виділено міськвиконкому. З них 97,5 тис. грн. — на ремонт першого поверху та влаштування пандуса, 76 тис. грн. — на вентиляцію та кондиціонування зали переговорів, 12 тис. грн. — на сенсорний кіоск для центру муніципальних послуг. Численним делегаціям та гостям, які частенько навідуються у Кривий Ріг, буде що показати.

Ще 44 тис. грн. з нерозподіленого залишку та понад 109 тис. грн., перерозподілених в межах визначених раніше призначень, піде на заміну в міськвиконкомі вікон на металопластикові. Епопея з міськвиконкоміськими вікнами, які як начебто вже просто вивалювалися, псуючи імідж владі (депутат Микола ЗЕМЛЯНИЙ) розпочалася наприкінці минулого скликання. Навіть деякі депутати тоді не могли втямити, коли ж вони голосували за виділення 1 мільйона 800 тисяч гривень на заміну вікон. Потім тема на якихось 9 місяців була пригальмована, а тепер знову ожила у зв’язку “із збільшенням вартості та кількості вікон, що потребують заміни”.

Копійки жодної, тисяч гривень — 450

Що ж до перерозподілу коштів у межах затверджених раніше асигнувань, то 200 тис. грн. з поточного ремонту доріг рада кинула на поточний ремонт стадіону “Металург” — місце святкування Дня міста. Таким чином, разом з цими коштами проглядається вже без малого півмільйона на свято. Адже на “культурно-мистецькі заходи” пішли ще 200 тис. грн. від “АрселорМіттал Кривий Ріг”, зараховані в бюджет згідно з угодою про співпрацю, та виділені на попередній сесії 50 тис. грн. на декорації.

Продовжуючи реалізацію своєї житлової політики, півмільйона рада виділила на капітальний ремонт конструктивних елементів 4-х житлових будинків, які в травні підлягають передачі на баланс ОСББ. Загалом для ремонту будинків ОСББ вже призначено 3 млн. 600 тис. грн. з можливих 8-ми мільйонів гривень.

Собаки кусають, націоналісти наступають

Коли ж перейшли до “Різного”, найактивнішими виявились комуністи.

Віктор Тимофєєв нагадав колегам, що радою свого часу було затверджено Правила утримання домашніх тварин та виділено “немалі кошти” на відлов безпритульних собак. Але вимоги до вигулу собак як порушувались, так і порушуються, а собаки як нападали на людей, так і нападають. Як сказав депутат, люди, які йдуть на роботу через зупинку громадського транспорту “Дивоцвіт”, змушені вже озброюватись палицями та камінням. Але свою бездіяльність у вирішенні питання очищення міста від безпритульних тварин в управлінні благоустрою та житлової політики депутатові пояснили забороною на препарат, який застосовувався для усипляння тварин. Хоча заборона одного із способів не знімає з чиновників від ЖКГ та комунального підприємства “Сансервіс” обов’язку вирішувати проблему безпритульних тварин більш гуманними та ефективними заходами. Цілком очевидно, що давно настав час прийняти цивілізоване рішення щодо реального вирішення цієї проблеми. Її гостроту не відчувають хіба лише ті, хто постійно пересувається містом на “броньовиках”.

Ірина КРИВЕНКО озвучила звернення мешканців селища Зеленого, де живе майже 150 дітей віком від 3-х до 6-ти років. Вони просять вирішити питання відновлення роботи колись діючого дитячого садка.

— Найближчий дитячий садок знаходиться на відстані 15 кілометрів на мікрорайоні Інгулець, — сказала депутат. — І працюючим батькам досить накладно оплачувати перебування дітей в закладі та ще витрачати гроші на маршрутку, щоб відвезти та забрати дитину із садка. Окрім того, малятам просто небезпечно щодня кататися у переповненому громадському транспорті. Виявляється, в передвиборний період кандидати від Партії регіонів обіцяли забезпечити малят спеціальним автобусом. З того часу скоро вже мине рік, а діти як їздили в маршрутках, так і їздять. Міський голова не залишив без реагування виступ депутата, пообіцявши “зробити автобус”. Чи ж “зроблять” дитсадок, питання залишається відкритим.

А насамкінець комуністи вустами Геннадія ТЕНЕТКА виявили стурбованість, та де там стурбованість — заявили рішучий протест “проявлениям национализма в городе”. До таких проявів вони віднесли “националистические надписи на фасадах домом, ограждениях стройплощадок и заборах, разрушение и осквернение памятников советской эпохи, шествия экзальтированных молодых людей под флагами ВО“Свобода””, а також зустріч криворіжців у комунальному театрі з цьогорічним лауреатом Шевченківської премії в галузі літератури Василем ШКЛЯРЕМ. Мовляв, не до лиця це все “пролетарскому городу”. Втім, на чию пролетарську свідомість вони давили, засідаючи в одній залі з новітніми буржуа, серед яких затесався, вважай, єдиний представник пролетаріату, залишається загадкою.

Шкода, що ніхто з комуністів не був на зустрічі з Василем Шклярем і не чув, як добре той відгукнувся про комуністів. Принаймні, про одного з них: голову комітету з присудження Шевченківської премії Бориса Олійника. Автор “Залишенця” сказав, що саме з приходом Бориса Олійника у комітеті припинились ганебні торги, всі рішення приймаються по-чесному. Хоча Шкляр знає, що Олійник голосував проти нього, це не заважає йому поважати Бориса Ілліча. Ну ні дати, ні взяти “национал-экстремисткий элемент”.

Наталя ШИШКА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.