Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Нафтогаз” і “Газпром” створюють СП

[09:50 02 декабря 2010 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 1 грудня 2010 ]

Україна і Росія домовилися про два спільні підприємства з видобутку газу.

Відомо, що видобуток планується з вугільних пластів на території України, а також з розробки родовища на шельфі Чорного моря.

Домовленість про спільні підприємства досягнуто у Москві на зустрічі глави “Газпрому” Алєксєя Міллера та міністра з питань палива та енергетики України Юрія Бойка.

Крім створення двох підприємств, сторони також обговорили питання щодо подальшого розвитку стратегічного партнерства між “Газпромом” і “Нафтогазом”.

Раніше уряд України на початку січня 2010 року видав “Нафтогазу” без аукціону 30-річну ліцензію на розробку нафтогазової площі в межах шельфу Чорного моря.

Вперше питання про створення спільного підприємства між “Газпромом” і “Нафтогазом” пролунало з боку Москви наприкінці квітня цього року під час засідання україно-російської міжурядової комісії, яке відбулося у Сочі.

Тоді прем’єр—міністр Росії Владімір Путін по завершенню засідання сказав:

“Я зробив ще одну пропозицію, над якою потрібно подумати. Як ми говорили про інтеграцію в ядерній сфері, ми готові те саме зробити в газовій. Пропоную об'єднати “Газпром” і НАК “Нафтогаз України”.

Водночас, свідки цієї заяви твердять, що практично всі присутні в залі сприйняли пропозицію російського прем'єра зі здивуванням, і що вона стала для них несподіванкою.

Крім того низка членів міжурядового комітету повідомили, що тема об'єднання НАК “Нафтогаз України” і “Газпрому” не обговорювалася на засіданні комітету і навіть не порушувалася.

Пізніше керівник “Газпрому” Алєксєй Міллер пояснив як російська сторона бачить таку співпрацю. За його словами, спільне підприємство “Газпрому” й “Нафтогазу” можливе лише за умови злиття двох компаній.

Алєксєй Міллер твердить, що нинішня форма співпраці — це перший етап, а наступним буде злиття.

Керівник “Газпрому” розповів, що до складу спільного підприємства з української сторони увійдуть газотранспортна система й видобувні активи, з російського боку — тільки видобувні активи.

“З боку Газпрому — родовище з запасами, еквівалентними активам, внесеним українською стороною.

Очевидно, йдеться про одне велике родовище. Партнерам належить уточнити вартість внесених у СП активів, підрахувати вартість запасів і визначити, яке це може бути родовище,” — повідомив пан Міллер.

На його слова український прем’єр Азаров сказав, що злиття двох компаній не буде:

“Ніякого злиття не буде. Але буде пошук організаційної форми, яка дозволить... синтезувати ефект роботи нашого “Нафтогазу” і “Газпрому””, — заявив Азаров.

Критики в Україні кажуть, що будь-яке об’єднання означатиме поглинання “Газпромом” “Нафтогазу”. У Кремлі переконані, що об’єднання компаній означає не поглинання, а створення нового підприємства.

Міністр енергетики Бойко наполяє, що співпраця з “Газпромом” буде виключно на паритетних основах і, з урахуванням національних інтересів України. Він також відкидає припущення, що злиття може призвети до банкрутства “Нафтогазу”.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.