Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Блакитний сарай. Що гальмує інвестиційні проекти

[16:31 27 марта 2017 года ] [ Новое время, 27 марта 2017 ]

Повернутися до інвестора обличчям — питання економічної безпеки країни та, мабуть, найбільший виклик для всієї системи влади.

Багато років тому до України прийшов великий міжнародний інвестор.

Інвестор успішно працював в Україні, вклав у свою справу купу грошей і домігся лідируючих позицій на ринку. Кілька років тому, оцінивши результати своєї роботи, інвестор прийняв рішення про розвиток свого українського бізнесу, незважаючи на проблеми в країні, війну та на той час макроекономічну та політичну нестабільність. І вирішив він реалізувати немалий  інфраструктурний інвестиційний проект.

Вартість проекту  сягала  понад сто мільйонів доларів. Інвестора показали по всіх каналах, керівництво регіону урочисто оголосило про велику перемогу на фронті залучення інвестицій, потиснуло інвесторську руку і обіцяло всіляку підтримку.

Інвестор встиг побудувати більшу частину проекту, коли казка, нарешті, закінчилася, і він зіткнувся з суворою українською реальністю.

Прямо посеред ділянки, на якій проект реалізовується , стоїть напіврозвалений будиночок. Інвестор називає його просто — this blue house, і звучить це як витончена лайка.

Будиночок належить держпідприємству. Будиночок розвалюється, і всі, за великим рахунком, згодні, що його давно пора знести. Інвестор готовий заплатити за знесення.

Але щоб знести будиночок, навіть за рахунок інвестора, потрібно пройти тернистий шлях — це знесення необхідно внести в фінплан держпідприємства. Фінплан має затвердити профільне міністерство, далі ще мінімум три непрофільні міністерства мають на нього подивитися, а далі  —  і весь уряд.

Природно, справа ця нешвидка.

Відповідальні співробітники міністерств усіма силами намагаються знайти в фінплані держпідприємства неточності і помилки. От, наприклад, чому в цьому році на відрядження виділено більше грошей, ніж в минулому? Непорядок, розтринькуєте державні гроші, переробляйте. А тут ось кома не на тому місці стоїть. Перепишіть.

Фінплан не затверджують, або затверджують невчасно. Будиночок не зносять. Будівництво простоює понад три роки.

Це тільки одна із сотень подібних історій. Інвестиційні проекти знову і знову перечіпляються за черговий “блакитний будиночок”. Частина інвесторів, спіткнувшись кілька разів, залишають спроби та йдуть у інші країни.

Держава, як і раніше, тоне в бюрократизмі та мікроменеджменті. Безкоштовне знесення розваленого складу погоджує не менше 5 державних органів. А за цей час ті, кого ми так хочемо бачити успішними платниками податків та відповідальними роботодавцями, — інвестори, не дочекавшись знесення “голубого” будиночку, можуть піти у пошуках більш сприятливого та менш безглуздого середовища.

Повернутися до інвестора обличчям — питання економічної безпеки країни (а можливо, навіть і ширше) та, мабуть, найбільший виклик для всієї системи влади. Адже від цього безпосередньо залежить створення нових робочих місць, кількість сплачених податків, розвиток інфраструктури та економічне зростання країни в цілому. В сьогоднішніх умовах обмежених можливостей бюджету приватний інвестор стає рушійною силою очікуваного економічного зростання.

І, як не парадоксально, саме бюрократична машина, що існує за рахунок його податків, створює для нього найбільші перепони.

Юлія КОВАЛІВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.